Študij: Medicina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 10. Jul. 2005 21:03

Jaz nisem studirala na lj MF, urnik je bil malo drugacen, tako da je bilo vcasih mozno poslusat 2 predmeta skupaj enega zjutraj in enega popoldan. Seveda je to bilo v 6 letniku, pa sem recimo skupaj imela zgodovino medicine in managment (ali neki podobni bullshit, ki po mojem ne spada na medicino). KO imas predavanja odposlusana, lahko gres na izpit. Jaz sem zadnji izpit naredila 1.4. v 6 letniku (kar pomeni ce sem se vpisala oktobra 6 let nazaj, recimo naredla fax v 5,5 letih, ceprav sem uradno diplomirala skoraj 3 mesece kasneje).

Baje se govori, da bo LJ presla na podoben urnik.
Vceraj sem dezurala, pa mi je rekla ena mama, da naj ostanem se taka fajna naprej :oops: . Kar cvetela sem, takoj se lazje opravljas delo :). Lydia mislim, da ni impresivno, samo je zalostno, da ni vec tistih, ki imajo potrpljenje (ceprav ti vcasih pride tako da znooooooooooooooooris :), recimo razlaga pacientu, ki je doma pozabil slusni aparat, je bla ena od bolj zanimivih :wink: ).
Uporabniški avatar
_Lydia_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 10. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _Lydia_ » 10. Jul. 2005 21:33

No, jst pa mislim, da je impresivno...sm srečala že kar dosti zdravnikov (predvsem zaradi mamine bolezni) in nekako nikoli nisem dobila občutka, da bi svoje delo dejansko opravljali z veseljem (sočutjem)...seveda najbrž v poklicu, kjer se nenehno/pogosto srecuješ s pacienti, kjer veš, da bolezen napreduje, ti kot zdravnik pa včasih sploh nimaš vpliva na to, izgubiš prvotno zagnanost in voljo...pa tudi zdravnik ima itak včasih slab dan...

Tko, da je tvoj odnos res "vau", ker kljubuješ trendom, ki na žalost prevladujejo v marsikateri bolnišnici...
The biggest risk in life is not taking one.
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 11. Jul. 2005 13:53

Jest sm tud brez osebne zdravnice. :D
Sej nism problematična. :P
LJUBEZEN je tista gonilna sila, ki dela dan drugačen in življenje lepše, ljubezen je nekaj skrivnostnega, lepega in nerazložljivega.
tinatina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 6. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tinatina » 11. Jul. 2005 15:47

Bluegirl, kje pa si studirala?
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 11. Jul. 2005 18:16

Joj punce, se ne jemljem, sem se premala :).
Meow
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 11. Jul. 2005 18:34

Bluegirl napisal/-a:Joj punce, se ne jemljem, sem se premala :).


mene pa tko po govoru spominjas na mojo zdravnico, se mi zdi da bos taka kot ona.... lustna, vedno pripravljena na pogovor, se pohecat, ji ni problem 3x v enem mesecu dat pacienta na pregled krvi, te pregledati, pa ceprav ni nic narobe s teboj, le lazji prehlad ....

Upam, da bos kdaj izbrana za zdravnico leta (in resno mislim to!!!)
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
zdravstvenik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 27. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a zdravstvenik » 12. Jul. 2005 17:09

Zdj pa me zanima, kaj vi mente, če smo že pr zdravnikih, kakšen je njihov odnos do medicinskih sester. Pa tko povejte kake mate izkušnje če ste kdaj vidl ko ste bli v bolnici. Je prisotno spoštovanje, ga ni...


:stumm: čist odvisno kje si ... urgenca :respekt: , drugod pa :nixweiss: :stumm: izjeme so, in izjeme vedno bodo :wink:
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 13. Jul. 2005 10:51

Angel girl napisal/-a:Zdj pa me zanima, kaj vi mente, če smo že pr zdravnikih, kakšen je njihov odnos do medicinskih sester. Pa tko povejte kake mate izkušnje če ste kdaj vidl ko ste bli v bolnici. Je prisotno spoštovanje, ga ni...


ANSAF hvala :) .

Jaz jih spostujem, se posebaj, ce delajo svoje delo zelo dobro...Sestra je v veliko pomoc zdravniku.

Je pa res, da zahtevam spostovanje nazaj...posebaj starejse sestre znajo nad nami mladimi zdravniki zganjat teror, tega pa ne pustim. Sem se enkrat ze pritozla, ker so mi z okami zavijali ipd., vec jim to na pamet ne pade. Ena mi je rekla enkrat joooj ce bi bil tu ta pa ta zdravnik bi delali tak (to je nic :D). Pa sem ji rekla, da mi je zelo zal da tega in tega ni, da sem zdaj jaz tu in da bomo delali (tisto kar sem narocila).
Sploh me ne zanima.
Meow
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 13. Jul. 2005 18:01

Bluegirl napisal/-a:
Angel girl napisal/-a:Zdj pa me zanima, kaj vi mente, če smo že pr zdravnikih, kakšen je njihov odnos do medicinskih sester. Pa tko povejte kake mate izkušnje če ste kdaj vidl ko ste bli v bolnici. Je prisotno spoštovanje, ga ni...


ANSAF hvala :) .

Jaz jih spostujem, se posebaj, ce delajo svoje delo zelo dobro...Sestra je v veliko pomoc zdravniku.

Je pa res, da zahtevam spostovanje nazaj...posebaj starejse sestre znajo nad nami mladimi zdravniki zganjat teror, tega pa ne pustim. Sem se enkrat ze pritozla, ker so mi z okami zavijali ipd., vec jim to na pamet ne pade. Ena mi je rekla enkrat joooj ce bi bil tu ta pa ta zdravnik bi delali tak (to je nic :D). Pa sem ji rekla, da mi je zelo zal da tega in tega ni, da sem zdaj jaz tu in da bomo delali (tisto kar sem narocila).
Sploh me ne zanima.


Ni za kaj, cisto resno mislim!
Govorim sicer o dr.Kopcavar Gucek, ce mogoce poznas...

Kar se pa sefov in sester tice pa mislim da je v vsaki sluzbi podobno.
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
dr_Brane
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 1. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a dr_Brane » 13. Jul. 2005 19:28

Jest sm tud študent medicine.


Vse kar je blo hudega rečeno o temu faxu je zgolj nategovanje. Ponavad tisti jamrajo kako je težko ki so še čist na začetku in nimajo izkušenj.
Se pa človk mal privadi in vidi, da je pač sem pa tja potrebno mal študirat, ni pa nekej zj tko da nebi vsak zmogu. Je pač tako da nas že celo življenje pumpajo; pa so nas pumpal kako je matura težka pa je podomačpovedan simpel, pa kako je medicina težka uuuuuuu kako težko to,.....pa je SIMPEL. Če je za nekoga težka je zarad njegovih predsodkov.

Kdor je povprečno inteligensten, pa mal priden, ma lahka sam desetke.

Tko da to niti slučajno ni eden najbolj zahtevnih faxov; vsak se lahka napifla, razumet pa ne zmore vsak in ravno razumevanja ne preverjajo.

Pa še nekaj o trajanju študija. Stvar je pač taka da se navadiš in ti sploh ni več mar kolko traja. Jest že cel življenje študiram (sej vsi ane) pa mi sploh ni več mar kolk cajta traja. Trajanje študija ti po nekaj letih rata irelevantno.

Tako da ste vsi lepo povabljeni na medicino.

:schlaumeier:
Uporabniški avatar
_Lydia_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 10. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _Lydia_ » 13. Jul. 2005 19:48

Ooo, hvala... :)

Se vidimo oktobra! :D
The biggest risk in life is not taking one.
Uporabniški avatar
Zalika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 17. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Zalika » 13. Jul. 2005 22:09

js bom tut po koncani gim sla na medicino...to govorim ze skos...ceprav se mi ne da ucit pa to, se bom ze mogla...uglvnem se vidimo cez par let!!

aja...js bi bla plasticna kirirginja tk da ce bi kera rada mela vecje joskice,.... se vidimo cez ene 15 let..hahahaha
ce mi bo ratal...sam u to ne dvomm!
Uporabniški avatar
dr_Brane
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 1. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a dr_Brane » 13. Jul. 2005 22:21

Jah sej vsi bodoči medicinci pravjo kaj bodo ko bodo veliki,......plastični kirurgi večinoma.

Pa sploh ne vejo kaj oni delajo, razen povečevanja oprsja......pa kao velik dnarja......sam je še velik tlele zadej,....pa tud ne morš kr tko specializirat kar želiš....to razpišejo specializacije,..morš met povprečje ......pa tko......
Uporabniški avatar
dr_Brane
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 1. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a dr_Brane » 13. Jul. 2005 22:28

Pa kao bit dohtar = bit bogat.

Napaka ljudje.

Bit dohtar = normalno živet
Ni pa redko, ko nekdo začne specializacijo,....želi kao zasebno ambulanto odpret pa bajto pa avto pa bazen....pa se zapufa u sto meter, za dvajset let in pol ga skoraj starši preživljajo. To so dejstva. In šele pri pedesetih mal začneš živet.

Pa tud če greste nevem kam, u pariz, v ZDA kjer majo res dobre plače,....služba je taka, da človek na denar nima cajta mislt, niti nato kako ga bo zapravu, tko da se pojem denarja kar nekako upepelji, tud če ga je dost.

Tko da tisti ki jih medicina zanima...nej pridejo na MF,......tiste k pa jih dnar pa nej grejo na ekonomijo al pa u Koper na meneđment al kam.....
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 14. Jul. 2005 8:50

Khm meni dolzina je vazna :oops: .

Zato, da ne visim staršem do 28 leta na grbi.

In da končam specializacijo, ko bom stara 30. (sem vsaj cost-benefitna drzavi haha).
Meow

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov