Študij: Medicina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 17. Apr. 2011 22:42

faak kr šokira me no, kok ste eni tok dvignjeni nad preostalim svetom, da ste pripravljeni tko zaničevat ljudi in stroke o katerih POJMA nimate

Bila na srednji zdravstveni, tako da ne ti men da nimam pojma ...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 17. Apr. 2011 22:46

Ja, to je problem ane. To da pustimo, da je to problem, je problem.
Ker se gre za študij, katerega podlaga so človeška življenja - ki so kar se mene tiče, na prvem mestu. In je praktično edini tak študij. Žal pa so v današnjem sistemu ljudje številke in nič drugega(yes, i am a drama queen, ko pride do takih debat :P).
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 17. Apr. 2011 22:48

_TheCosmoGirl_ napisal/-a:faak kr šokira me no, kok ste eni tok dvignjeni nad preostalim svetom, da ste pripravljeni tko zaničevat ljudi in stroke o katerih POJMA nimate

Bila na srednji zdravstveni, tako da ne ti men da nimam pojma ...

Končala vsa štiri leta?
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 17. Apr. 2011 22:50

Prenehajte s smetenjem teme...tale je namenjena študiju medicine, za ostalo se naj odpre nova tema ali pa se naj piše v podobne že obstoječe:
visoka šola za zdravstvo, zaposlitev v bolnišnici , srednja zdravstvena šola .
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 17. Apr. 2011 22:53

Že res Evelyn o psiholoških, da bi jih zmetali. Samo, imamo veliko družinskih prijateljev zdravnikov in poznam ene 4 študentke iz moje generacije, saj vsi pravijo da so bili kot študenti polni zanosa in idealizma, a čas jih je postavil na mesto, mašinerija jih pogoltne.
Imam pa teto ki je pri operacijah zraven, ki podaja orodja - to pa raje ne poslušam, o zdravstvu, ker te samo mine.

Torej, hvala bogu za pametne/idealistične/nadute/prijazne osebe, ki si psloh še želijo delati v zdravstvu!
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 17. Apr. 2011 22:56

..Evelyn.. napisal/-a:
_TheCosmoGirl_ napisal/-a:faak kr šokira me no, kok ste eni tok dvignjeni nad preostalim svetom, da ste pripravljeni tko zaničevat ljudi in stroke o katerih POJMA nimate

Bila na srednji zdravstveni, tako da ne ti men da nimam pojma ...

Končala vsa štiri leta?


Pa da odgovorim se na to; po 3 letih brisanja ritk, merjenja temperatur, urejanja postelj sem se prepisala na gimnazijo.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 17. Apr. 2011 23:03

Pardon Emanuela :D
TCG:
Dobr zate, vsaj nisi ena tistih, ki potem opravlja poklic, ki ga sovraži.
evo the last of me o zdravstveni. :)

Led Zeppelin - ja, to je pa pač problem v celotnem sistemu, jasno, napake so povsod, človek nebi smel priti do stanja, kjer postane zanič v svojem poklicu zaradi nekih neizogibnih stranskih učinkov slabe politike v stroki.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Bumerang
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bumerang » 17. Apr. 2011 23:17

Ok, izvedela sem eno zanimivo stvar glede vpisa na MF.

Recimo, če nekdo ne zbere dovolj točk za vpis na Medicinsko fakulteto oz. ne opravi mature z zahtevanim uspehom, ima še vedno vse možnosti odprte... Kako? Enostavno se vpiše na Medicinsko fakulteto v Zagrebu ali Grazu, kjer poleg ostalega ponujajo tudi Izredni študij. In če uspešno opraviš prvi letnik, se imaš možnost preselit nazaj in se vpisati na Ljubljansko medicinsko fakulteto.

Edina "zagata", ki jo zahtevajo v Zagrebu, je ta, da moraš pred vpisom opraviti izpit iz Hrvaškega jezika.

Kljub temu pa je to dobra alternativa za vse tiste, ki si tega študija ZELO želijo... kakšen odličen uspeh na maturi, lepo vas prosim... samo znajti se je treba :grinsevil:
Uporabniški avatar
Corona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 16. 1. 2011
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Corona » 18. Apr. 2011 1:05

Res je, plus tega imaš, če se vpišeš konkretno v Zagreb (za druge ne vem), zelo velike možnosti, da boš sprejet tudi s slabo maturo. Vpisati pa se moraš pač kot tujec, kjer ponavadi ni neke konkurence.
Pozabila pa si povedati, da imajo prav v Zagrebu sprejemne izpite, kar pomeni: psihološki test, matura šteje bore malo, pa mislim, da so še neki testi iz naravoslovnih predmetov....v glavnem sprejemci.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 19. Apr. 2011 21:04

emanuela napisal/-a:Prenehajte s smetenjem teme...tale je namenjena študiju medicine, za ostalo se naj odpre nova tema ali pa se naj piše v podobne že obstoječe:
visoka šola za zdravstvo, zaposlitev v bolnišnici , srednja zdravstvena šola .


ne, dajmo rajš temo: "Vsesplošno pluvanje po zdravnikih in bodočih zdravnikih" - bolj ko berem neke komentarje, se mi zdi, da vse izhaja iz tega...
Uporabniški avatar
aderyn
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 389
Na forumu od: 16. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a aderyn » 20. Apr. 2011 10:18

Bumerang napisal/-a:Ok, izvedela sem eno zanimivo stvar glede vpisa na MF.

Recimo, če nekdo ne zbere dovolj točk za vpis na Medicinsko fakulteto oz. ne opravi mature z zahtevanim uspehom, ima še vedno vse možnosti odprte... Kako? Enostavno se vpiše na Medicinsko fakulteto v Zagrebu ali Grazu, kjer poleg ostalega ponujajo tudi Izredni študij. In če uspešno opraviš prvi letnik, se imaš možnost preselit nazaj in se vpisati na Ljubljansko medicinsko fakulteto.

Edina "zagata", ki jo zahtevajo v Zagrebu, je ta, da moraš pred vpisom opraviti izpit iz Hrvaškega jezika.

Kljub temu pa je to dobra alternativa za vse tiste, ki si tega študija ZELO želijo... kakšen odličen uspeh na maturi, lepo vas prosim... samo znajti se je treba :grinsevil:



Mislim pa, da imajo v Zagrebu precej drugačen sistem kot pri nas (drugi predmeti) in da moraš potem po končanem prvem letniku pri nas opraviti še ogromno stvari (enak problem je npr. pri prepisu z medicine Mb-Lj ali obratno)... Ampak ja, da se :D Če seveda v prvi fazi narediš njihove sprejemce.
There are no shortcuts to any place worth going.
Uporabniški avatar
beri1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 9. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a beri1 » 23. Apr. 2011 15:20

somebody napisal/-a:
ne, dajmo rajš temo: "Vsesplošno pluvanje po zdravnikih in bodočih zdravnikih" - bolj ko berem neke komentarje, se mi zdi, da vse izhaja iz tega...


Konkretno , dej par primerov - vsaj tri :lol:
remedium
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 26. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a remedium » 26. Maj. 2011 22:04

hello. :)
ne priporočam študija v zagrebu. poznam kar nekaj ljudi, ki so se vpisali na medicino iz zagreba, beograda in podobno in na našem faksu se ne priznavajo nobeni izpiti opravljeni drugje. da pa se iz našega faksa priti v tujino, kar se iz dunaja, zagreba, beograda...itd ne da. zato se jih kar nekaj vpiše na naš faks in pride študirat v lj: :)
Tezej
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 5. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tezej » 11. Okt. 2011 23:34

Mene pa sam firbec matra, če je tu gor kkšen frišen medicinc?
Pa če je, me zanima kakšen je kej Romih na predavanjih? Ker ns je mel takrat še vaje in je bil :willnicht: :willnicht: :motz: :zunge: :stupid: :stumm:
Mislim.. Ful si ga ne morem predstavljat kot prfoksa :stumm:
Včasih se tudi motim :)
AFM67
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 9. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a AFM67 » 09. Jun. 2012 16:21

Oj
Jaz sem sicer še v SŠ,pa razmišljam kaj bi naprej in zdaj sem začela tud mal o medicini razmišljat.
Prašala bi vas,ki študirate medicino,kako ste vedeli,da je to to,da si res to želite. Kaj jaz bi po eni strani ful rada pomagala,reševala življenja,po drugi sem pa recimo da preveč čustvena oseba pa ful ne vem če bi zdržala... :?
Drugače me najbolj veselita ginekologija in porodništvo,mogoče tudi pediatrija,tako da če kdo mogoče dela specializacijo ali jo je naredil bi bila ful vesela da pove kako to v bistvu poteka :)
Pa prašala bi še kako je z naravoslovjem...Je ful predznanja potrebnega npr. pri fiziki?
"Magic? Yeah, that's the unending question."

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov