Študij: Medicina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
shaMa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 8. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a shaMa » 01. Jun. 2005 9:53

od prijateljice cimra hodi, mislim da v tretji letnik . Punca je res pridne, stalno dela, stalno se uci. In kot sem vidla, je v medicini noro veliko teorije ( vsaj do prakse :P doooh) tak da ce ti gre piflanje od rok ... Moslim, svaka cast da se vam da tolko ucit, da ste tok motivirani ...
t-e-a mislim pa da tudi ce nisi odlicnjakinja, pa ce mas dost discipline in si resna in ce mas zeljo, zakaj ne :wink: Aja saj res, dve bivsi sosolki tudi hodta, samo oni dve sta res primera pridnih ljudi ... Za knjigami sta na dan po 8 -10 ur...


( hmm ... i feel so lazy right now :D )
Meet me in outer space
I will hold you close
if you're afraid of heights
I need you to see this place
Guess who
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 2. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Guess who » 03. Jun. 2005 14:28

Upam, da se bom oktobra tut js prdružla medicincem. Sama mam na maturi biologijo (kriteri je pa bil, kaj bom bolš zdelala na maturi), sm pa slišala da je fizika najbolj uporabna.

Uspeh v srednji šoli niti ni tok pomembn, ker ti prnese samo 20% točk, use ostalov pa matura. Sicer me zdej mal skrbi pri maturi, ker nism čist samozavestn človek, sam upam da bom prilezla do tistih 82 točk.

Če si nebi močno želela postati zdravnica, se na medicino prav gotov ne bi upisala. Pa hvala za obe mnenji štidentov.
Uporabniški avatar
t-e-a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 195
Na forumu od: 18. 2. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a t-e-a » 11. Jun. 2005 17:56

Traxie napisal/-a:Tud glede omejitve si lah pomirjena k kokr sm jst gledala ni tok visoka. Okol 80 pik s tem da je postopk stetja mal drugacn. U knizci kjer mas primer tega stetja pik je bil dijak u 3. letniku se clo dobr pa je prsu na medicino :razz: .


Oj ... mene pa zanima v keri knjigi so primeri kako si izračunat točke na maturi ... al pa če lahko mal napišeš kako :wink:


Drgač sm pa jz za maturo izbrala biologijo pa fiziko ... bomo vidl kaj bo bol ... sj se upošteva un predmet ka bol pišeš ane!?

Pa kokr sm dojela bo drug let zlo velik povpraševanja za medicino ... težka bo ... :?
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 11. Jun. 2005 19:23

Za medicino je vedno veliko povpraševanje.

Kako si pa zračunaš točke pa ti vse piše tukaj :wink:
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
t-e-a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 195
Na forumu od: 18. 2. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a t-e-a » 11. Jun. 2005 20:23

Mark napisal/-a:Kako si pa zračunaš točke pa ti vse piše tukaj :wink:


tnx :razz: bom šla kuj mal računat :lol:
Lejka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 7. 2. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejka » 19. Jun. 2005 19:22

Jst sm sicer komi 3.letnik, na maturi mam od naravoslovja biologijo. Grem dentalno medicino, ampak dvomim da bom lahk tam kej bolj zabušavala... :D

*lp*
Elizabetka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Elizabetka » 21. Jun. 2005 8:23

ja medicinci so najbolj pridni študentje statistično,skoraj vsak naredi študij.
že prej kot pri 35 lahko specializiraš,poznam take,ki so že pri 30 postali vrhunski in že operirajo.
Uporabniški avatar
S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 21. 5. 2005
Kraj: kjerkoli kadarkoli

Neprebrana objavaNapisal/-a S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L » 24. Jun. 2005 14:23

moja sestra namerava po gim.iti na medicinsko.....(bo zdravnica..he he)
jaz sem zdaj v med.(tehnik zdr.nege.)pol bom pa šla na visoko šolo za zdravstvo,ker bi rada šla pol naprej nekaj v smeri z pediatrijo........upam da mi rata.....
:D :D :D :D :D :D :D
Guess who
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 2. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Guess who » 25. Jun. 2005 7:52

LyLa napisal/-a:Pa vsi ki boste nadobudni gospodje in gospe dr vas prosim, da ne pozabite, da ste to kar ste/boste zaradi pacientov in ne obratno... Ker že ta moja osebna zdravnica je žal prov kiks v medicini in bi blo pomoje boljše, če bi bla čevljarka :roll:

Respect vsem, ki to študirate in še boste oz ste že zaključili, sam mal več občutka za ljudi in preventivo novim generacijam nebi škodilo.


Ja to je moje glavno vodilo. Sem pri zdravnikih že mnogo neprijetnih trenutkov doživela in si rekla, da jaz ne bom taka. Upam da se bom tega čez 15 let še vedno spomnila (če seveda prilezem na medicino in čez njo).

Če greš študirat zarad kakšnega drugega razloga kot iz želje, da bi pomagal ljudem, se pa lahko tudi zgodi, da občutka za ljudi, ki bi ga potreboval nimaš.
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 27. Jun. 2005 11:46

Ah Lyla, slabo nam kaže. Moja mami ima specializante za pediatrijo počez in je povprečno eden normalen na 20 spec. In to se meni ne zdi normalno. Itak te buhtli od šefov v zdravstvu gledajo samo povprečje in ker je večji pametnjakovič, noben pa ne gleda, kok je ta človek "človeški". Sej je res, da je potrebno znanje in vse, ampak da bojo pa zdravniki sami idioti z visokim povprečjem, pa raje samo sebe zdravim.
Imam kar nekaj kolegov in kolegic, ki študirajo medicino in od tega ne bi zaupala kot zdravniku NITI ENEMU!!! :roll: :eek:
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 06. Jul. 2005 22:46

Anchi napisal/-a:Moja mami ima specializante za pediatrijo počez in je povprečno eden normalen na 20 spec.


Prosim lepo, tako slabi pa le nismo.
Vecina te populacije je kar ql. Izjeme so vedno,

Jaz bom tako rekla: ce te studij ZARES veseli, ti se ne bo problem ucit. Meni so znali rect joooooj kolko se ucis, meni pa je razen tista zadnja 2 tedna pred ispitom blo super. Ta dva tedna, 10 dni oz teden so pac tezji zaradi tega, ker te zacnejo ze zivci malo izdajat :). Jaz sem koncala, drznem si rect, v rekordnem roku (zato me imajo povsod za smrklo, brez sminke cca 18 let :D, ce imam sreco 20 )

Enako je s sluzbo. Ne glede kako tezko je, jaz grem z takim veseljem v sluzbo, zelo rada delam, ni mi problem dezurat...

Uzivam. In RES se trudim s pacienti. Verjetno se ta moja sreca, da delam tisto kar obozujem zrcali na odnosu s pacienti. Zato mi je bilo tako hudo, ko mi je ena mala na viziti rekla danes pa niste tako veseli (me je kar stisnilo, revce res ni krivo, da imam jaz personal problems, bila sem total psihicno boga), ampak hvala bogu to se je zgodilo enkrat in upam nikoli vec.
Uporabniški avatar
zdravstvenik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 27. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a zdravstvenik » 07. Jul. 2005 8:45

Jaz sem koncala, drznem si rect, v rekordnem roku (zato me imajo povsod za smrklo, brez sminke cca 18 let biggrin, ce imam sreco 20 )


Enako je s sluzbo. Ne glede kako tezko je, jaz grem z takim veseljem v sluzbo, zelo rada delam, ni mi problem dezurat...


Jst bi tud meu tako sodelavko :wink:
Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 07. Jul. 2005 19:46

t-e-a napisal/-a::twisted:

Če je na temu forumu tud kdo ki hod na medicino, al pa pozna koga ki hod tja ... kako je tam - je res preveč zahtevn, da jih ogromn pusti faks umes ... s kakšnimi ocenami ste sploh pršli gor (mislm, če ste bli vs čs odličn?!) ...

TNX :idea:


moj kolega hodi! ne it! :D žal ti bo! ker boš živela titsta leta sam za učenje! pa še enkrat učenje! :?
Uporabniški avatar
.:sonchika:.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 165
Na forumu od: 11. 3. 2005
Kraj: Malo tu, malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a .:sonchika:. » 08. Jul. 2005 13:11

Ampak potem boš delala celo življenje to, kar boš hotela. Potrebno je razmišljati velikopotezno, ne samo do prvega ovinka.
Uporabniški avatar
_Lydia_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 10. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _Lydia_ » 10. Jul. 2005 16:45

Vau!! Impresivno, Bluegirl!!! Takšen odnos bi morali imeti vsi zdravniki.

A je pol dejansko celo možno končati študij medicine prej kot v šestih letih :?:

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov