Študij: Medicina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bonnie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 11. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bonnie » 05. Okt. 2006 19:59

Sicer je to odvisno od vsakega posameznika, ampak knjig se vam, razen Sobotte ali kakega drugega atlasa, ne splača kupovati. Še posebej ne v 1. letniku, ker je škoda denarja in jih kasneje ne boste nič potrebovali!
If you try you may fail, if you don't try you're guaranteed to fail
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 06. Okt. 2006 21:02

Men se tud zdi knjige brez veze kupvat, sploh za tako ceno :eek: . Mogoce si bom kupila se tole za nujno medicinsko pomoc, k jo bo treba pomojm na pamet znat, glede na to kok je tale ns ducent ponosen na njo ;). Pa se kasnej mi bo vrjetno prov prsla.

A se je kera prjavla na te projekte v okviru dsms? Jst sm se na medimedota (ko gres v vrtec pa pozdravis medota ki ga otrok prnese sabo :)) pa na izmenjave studentov.
Uporabniški avatar
t-e-a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 195
Na forumu od: 18. 2. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a t-e-a » 08. Okt. 2006 10:38

jz sm se tud na izmenjavo prjavla ;)
Uporabniški avatar
Fantasistykke
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 30. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Fantasistykke » 29. Okt. 2006 22:43

ful se zanimam ubistvu za medicino.

zanima me kolk časa na dan ste povprečno na faksu?

a vam je všeč gor? če je težko niti ne bom spraševala ker mislm da je an. sj je povsod.

pa še en uprašane dokaj izven konteksta.. glede špotne.. kaj ponujajo? je obvezno...vglavnem karkoli od tega.

hvala. vse inf. bodo koristne =)
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 18. Nov. 2006 12:32

Predavanja mamo samo 2 dni po 8 in 7 ur, ostalo so pa vaje (anatomija, fizika, kemija, biologija celice pa informatika) trajajo pa 2-3 uri, odvisno od predmeta in so razporejene po ostalih 3 ali 2 dnevih (jst mam torek frej :P ). Lukenj med predavanji ni (edino ce si jih sam vzames ker se itak ne splaca na vse hodit), med vajami pa odvisno od tega kako te razporedijo.

Sportna je obvezna, razen ce kaj resno treniras lahko prineses potrdilo. Ponujajo pa plavanje, tecaj potapljana (v bazenu), odbojko, fitnes, pozimi smucanje...

Men osebno ni kej prevec vsec, ker mi fizika pa kemija ne lezita glih najbol, strokovna predmeta sta samo anatomija (pa se to je sama piflarija latinskih besed) pa nujna medicinska pomoc, ki je poleg biologije celice edini predmet, ki mi je vsec. Ampak 1. letniki so skor na vseh faxih zelo nespecificni, tko da bo treba zdele mal potrpet, pol bo pa kej bol zanimivga prslo...

Ce te pa se kej zanima pa kr prasi :)
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 18. Nov. 2006 18:56

k si omenla informatiko... a mi lohk mal poveš kva kle delate?
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 21. Nov. 2006 15:24

Nic. S tem ns matrajo ker smo medicinci pa se radi ucimo :x . Na mariborski fakulteti tega predmeta sploh ni, nasi Ljubljancani so pa prevec zategneni, da bi predmetnik malo posodobili.

Drugace pa na predavanja skor noben ne hodi, vaje so pa na zalost obvezne. Nazadne smo se "ucili" uporablat cobiss :roll: . Na sreco so vsaj profesorji zelo v redu in jih naceloma ne moti ce tiste 3 ure delas kaj drugega, samo da si tiho.

Pa izpit ni pogoj za vpis v 2. letnik, tko da ga lahko nardis tud na koncu 6. letnika ce ti prej ne znese. Pa ne tockuje se z ocenami ampak samo opravil/neopravil...
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 21. Nov. 2006 20:58

Traxie napisal/-a:Nic. S tem ns matrajo ker smo medicinci pa se radi ucimo :x . Na mariborski fakulteti tega predmeta sploh ni, nasi Ljubljancani so pa prevec zategneni, da bi predmetnik malo posodobili.

Drugace pa na predavanja skor noben ne hodi, vaje so pa na zalost obvezne. Nazadne smo se "ucili" uporablat cobiss :roll: . Na sreco so vsaj profesorji zelo v redu in jih naceloma ne moti ce tiste 3 ure delas kaj drugega, samo da si tiho.

Pa izpit ni pogoj za vpis v 2. letnik, tko da ga lahko nardis tud na koncu 6. letnika ce ti prej ne znese. Pa ne tockuje se z ocenami ampak samo opravil/neopravil...


sm se že ustrašla d je kej prov "strokovnga". nism gli računalniški tip človeka. že tist let k smo mel info v SŠ, mi je bil mal too much.
pa txn za odgovore!
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 10. Jan. 2007 18:59

no, še ena, ki bi rada postala bodoča zdravnica. natančneje me zanima pediatrija!
sicer sem šele 3.letnik, (na žalost) pravdobra. malo me je le strah, ker se sedaj skoraj nič ne učim. :oops: na medicini pa je ful tega sprotnega učenja. samo kot ste že povedali, kjer je volja je moč.
sicer pa se bom verjetno vpisala na mb univerzo. a je kdo od tam? zanima me, kakšna je bila lanska omejitev, oz. koliko se jih je vpisalo + koliko jih v mb sprejmejo? aja pa kolko točk je bilo potrebnih?

glede izbirnih predmetov: na maturi bom mela biologijo + fiziko. nekateri fiziko priporočajo bolj kot kemijo, meni pa + tega še bolj leži.
za tuji jezik pa nemščino ker je itk moj prvi tuji jezik. čeprav je na faksu samo angleščina s katero pa tudi nimam problemov.

jooj, upam, da mi bo uspelo! pa čestitke vsem, ki vam je že in ki vam še bo!
“Fashion does not only exists in dresses;
fashion is in the air, it is brought in by the wind,
one feels it coming, breathes it in,
it is in the sky and on the pavement,
it depends on ideas, customs, and happenings” - Coco Chanel
Tadeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tadeja » 11. Jan. 2007 10:28

Gaby,

hja, res je, medicina je fuuul sprotnega učenja, brez tega ne gre niti slučajno. Je pa res, da če te zanima, je kolko tolko lahko potrpet, če pa ni to to, pa ne gre, ker je res ogromno treba delat. Lanska (letošnja, kakorkoli) omejitev je bla 83,75 točk. Kr dosti, oz. precej višje od preteklih let. Seveda pa to nikakor ni pokazatelj, koliko bo letos, ampak navadno je treba računat, da nekje med 80 in 85 (za ziher).

Z izbirnimi je pa tako, da fizika in kemija sta zelo priporočljivi, biologija ne da skoraj nič podlage... ker fiziko in kemijo še krvavo rabiš pol pri študiju. Je pa res, da če bi ti ocena iz kemije pri maturi prinesla nižjo oceno in s tem manj točk, pa je res bolje, da vzameš biologijo.

Pa veliko sreče! :)
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 11. Jan. 2007 20:56

hmm, nm so pa glih obratno govoril - d biologija prnese v bistvu za cel prvu letnk faksa; pa ne strinjam se čist s tvojo trditvijo d kema prnese manj točk k bajla - splošno je znano d je bajla ena najtežjih matur
Tadeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tadeja » 12. Jan. 2007 11:32

somebody napisal/-a:hmm, nm so pa glih obratno govoril - d biologija prnese v bistvu za cel prvu letnk faksa; pa ne strinjam se čist s tvojo trditvijo d kema prnese manj točk k bajla - splošno je znano d je bajla ena najtežjih matur



Vse, kar je od biologije uporabnega, je celica, pa še te je samo 5 % vsega, kar moraš znat na faksu. Biologija človeka pa je zajeta v tako mali meri, da ti pri študiju medicine skoraj nič ne koristi, pač, osnove poznaš, to pa je tud vse.
No, sej nisem rekla, da kemija prinese manj točk, čisto odvisno je, kaj ti pač bolj leži. Jaz vem, da bi kemija meni osebno prinesla precej manj točk kot biologija :)
Če pa ti kemija leži, pa je lahko tud celo lažja kot biologija, seveda, pa še dosti bolj je uporabna na faksu :)
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 12. Jan. 2007 17:18

saj sem se odločila, da se bom pa sedaj res zraven spravla, pa vsaj postopoma začela to sprotno učenje, da nebo na faksu res nekaj novega. drugače pa ja, medicina me veseli. ni le trenutna muha ali nekaj. hmm, ja zdaj pa se res nevem odločit. ker pri nas je tako, da če maš biologijo na maturi, spoznavaš tudi medicino praktično (4.letniki so hodili na ogled patološkega oddelka ipd.)... pri kemiji tega ni. sicer mislim, da bi mi matura prinesla več točk kot biologija na maturi, vendar pa je problem da pri kemiji na naši šoli res ogromno zahtevajo in tu se ne šalim (pri 4ih letnikih ni takega ki bi imel 5 zaključeno, 4ima eden ali 2 :roll: :? ). uspeh pa je tudi pomemben. :? bo še treba zelo zelo razmisliti. fizika pa je itk ziher. vsaj nekaj. :)

se zavedam, da če izberem medicino, imam 6let trdega dela in učenja + potem še specializacijo. in tega me ni strah. tudi sposobna sem za to (baje :D , tako drugi pravijo), tak da upam ja, da mi uspe...

pa lp
“Fashion does not only exists in dresses;
fashion is in the air, it is brought in by the wind,
one feels it coming, breathes it in,
it is in the sky and on the pavement,
it depends on ideas, customs, and happenings” - Coco Chanel
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 13. Jan. 2007 19:54

ei, gaby, a boš šla letos slučajno tud kej na informativca?
... sam tko mal me zanima k razmišlam d bi jst mugoče že letos šla
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 13. Jan. 2007 20:05

Jaz bi samo predlagala vsem ki se vpisujete, da dobro premislite če ste sposobne za to...imam par kolegic, ki so šle na medicino, pa prvi teden skup padle, ugotovile da to sploh ni za njih in zgubile leto študija.
Pri tem pač moraš bit pripravljen na vse najhujše kar si lahko predstavljate glede krvi in tega :?
Houd de wereld tegen

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov