Študij: Kriminalistika

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Fantasistykke
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 30. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Fantasistykke » 23. Jun. 2008 15:30

Počasi se bo treba odločit glede nadaljnega študija :D pa se mi zdi kriminalistika (oz. kakorkoli bi temu rekli) zelo zanimiv poklic - ja in vem da ni tako kot v filmih :roll:
mal sem se že pozanimala glede študija na raznih forumih ampak me zanima če ma kdo tle še kkšne izkušnje s tem.
kolikor vem je treba za kriminalista opravit po faxu tečaj. ali še vedno velja da se bolj splača it na pravno ali ekonomsko fakulteto kot na fvv ker prej omenjene rajši sprejmejo?
kako pa je s prepisom iz fvv na pravno v tretjem letniku, je to še izvedljivo? (nekje sem rpebrala da se z nekaj dodatnimi izpiti lahko prepišeš), ali se to splača?
kako je z ženskami kriminalistkami, so kakšne omejitve, imajo moški prednost?

vsakakršne informacije bom zelo vesela :D
Uporabniški avatar
neenchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 3. 2. 2005
Kraj: nekje med oblaki

Neprebrana objavaNapisal/-a neenchy » 23. Jun. 2008 21:16

ja kolikor js vem se še zmwri da prepisat na pravo pol, treba pa je imet povprečje
If you talk about me, I got some advice!
Click your heels 3 times and say "I wish I had a life!"
Uporabniški avatar
DrFreud
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 277
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a DrFreud » 24. Jun. 2008 0:21

neenchy napisal/-a:treba pa je imet povprečje


Od kdaj pa to? :D Ni treba imet povprečja :wink:

Poklic kriminalista sicer (do neke mere) zna biti zanimiv poklic, ampak je prilično "nedosegljiv". Kriminalisti ponavadi postanejo policisti z izkušnjami in skoraj nemogoče je, da bi zraven prišel nekdo "s faksa".

Radi sprejemajo ekonomiste, ja - ampak za gospodarski kriminal. Če te to zanima ... uff ... meni je to odlično branje pred spanjem, ker potem zaspim v parih minutah. :D

Iz FVV se da vpisat v pripravljalni letnik Pravne fakultete Univerze v Mariboru, ki ti potem naslednje leto omogoči vpis v tretji letnik. Pod pogojem, da na FVV diplomiraš (na visokošolskem študiju). Ali bo to mogoče še čez štiri leta, ko boš v takšni situaciji ti - tega ti ne more povedati nihče ... (mislim pa, da to ne bo mogoče)

Če te smem vprašati - kaj si pa želiš početi kot kriminalistka?

pap*
Uporabniški avatar
neenchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 3. 2. 2005
Kraj: nekje med oblaki

Neprebrana objavaNapisal/-a neenchy » 24. Jun. 2008 8:37

kar se povprečja tiče, je blo nam na fvv-ju rečeno, da je zadnja leta precej navala v pripravljalni letnik na pravni fakulteti in za pripravljani letnik naj bi blo baje treba imet povprečje...no pač tako info sm dobla js... :!: če je pa napačna pa hvalabogu :razz:
If you talk about me, I got some advice!
Click your heels 3 times and say "I wish I had a life!"
Uporabniški avatar
xxhoneyxx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a xxhoneyxx » 25. Jun. 2008 20:25

Jst sem na Fvv-ju in na žalost nas ne rabijo veliko. Mislim da samo ene 3 kriminaliste na leto, nas je pa 70 v enem letniku na UNI. :roll: In mislim da tukaj precej štejejo veze, če pa to ne, pa v ta kader pridejo tisti z izkušnjami.
Kako je glede spola pr kriminalistih pa nevem..ampak se bojo mogl tud z ženskami zadovoljit glede na to, da je na našem faxu cca. 70% žensk.

Aja pa čist tko informativno..smo letos imeli "predavanje" o oborožitvi slo policije in so nam neki povedal tud o specialni enoti, kjer tud rabijo ženske :) Je pa spet to, da rabiš 2 leti izkušenj prej...ki pa nimam pojma kje jih dobiš, če nas nikjer nočejo zaposliti.
Learn it. Live it. Love it.
Uporabniški avatar
beretta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beretta » 22. Sep. 2008 21:16

v Tacen, pol pa lepo počasi naprej...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov