Študij: kozmetika, frizerstvo

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

LADY_A
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 18. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a LADY_A » 09. Dec. 2007 13:52

Informativn dan za visokošolski študij kozmetike bo 11.12.2007 ob 17.30 uri v prostorih zavoda AI, Gerbičeva 51A
-tretji dodiplomski program ( 1. bolonjska stopnja)
-prva generacija za vpis februarja 2008


več si lahko preberete na http://www.vist.si/kozmetika/ :tanz:
marjanicam
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 14. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marjanicam » 14. Dec. 2007 20:42

Jaz sem bila v ponedeljek na informativnem dnevu te Visoke šole za storitve, kjer so nam predstavili program za diplomiranega kozmetika oz. visoke šole za kozmetiko. Niso povedali veliko več kot je na prestavitvi programa njihovi spletni strani http://www.vist.si, ampak so me pa navdušili. Škoda le, da sem malo pozno prišla na info dan (čeprav pred določeno uro), ker sem se komaj zbasala čez vrata predavalnice in nisem dobro videla cele predstavitve , in da nisem srednje kozmetične delala na Zavodu AI, saj njihovim dijakom dajo ful popusta. Bi mi kar prav prišel, ker se mi zdi šolnina mal draga, samo če gledam predmetnik je res kar veliko ur in zanimivih vsebin. Sem gledala potem še mal po netu šole v tujini, pa vidim da se vse te sicer visoke slovenske šolnine lahko hudo skrijejo. Ne vem kako si to oni privoščijo, še jaz bom pri nas komaj spacala skupaj to šolnino.

Upam samo da ne bo še kake omejitve vpisa. Tale gneča na info dnevu me je kr šokirala, pa folk je bil čist navdušen. Srečala kr štiri bivše sošolke iz srednje kozmetične.
Uporabniški avatar
lady_butterfly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lady_butterfly » 28. Dec. 2007 10:55

hm...torej ce prav razumem je treba v vsakem primeru placevati solnino?ali samo ce gres izredno studirat?kolko pa stane na letnik? :?
LADY_A
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 18. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a LADY_A » 28. Dec. 2007 21:19

en letnik stanw 3850 evrov za vsak letnik posebi...zato pa po vsej verjetnosti nau nč s to šolo k še medicina ne stane tok

v obeh primerih se plačuje šolnina ker je privat šola
Uporabniški avatar
jessyca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 262
Na forumu od: 30. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jessyca » 14. Feb. 2008 14:14

Sj niso normalni!!! Js sm tut to gledala, pa me je pol use minil. Čez 5 let bojo pa šolnino spustil na recimo 2000€ se bojo pa usi po glav tolkl k so tok plačal... :roll:
~poskrbi, da dobiš tisto, kar imaš rad, drugače boš prisiljen imeti rad tisto, kar boš dobil~
LADY_A
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 18. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a LADY_A » 14. Feb. 2008 15:53

jst grem v soboto pogledat kaj bojo kej povedal pametnga na informativnem dnevu.bomo vidl če se splača dat tok keša za poklic ki ga mogoče ne bojo nikjer cenili (ne bo zaposlitve al pa tok denarja kot bi ga mogli dobit za 7.stopnjo)

kaj pa recimo to(nočem bit črnogleda ampak vseeno): plačaš skor 4000 eurou za letnik se trudiš,učiš pa mogoče ne narediš izpita.padeš letnik...in gre 4000 eurou k hudiču :evil: .al delaš letnik dokler ne narediš tistega enega izpita??? :roll: :oops:
marjanicam
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 14. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marjanicam » 08. Apr. 2008 7:19

Prva generacija zdaj že študira in zapolnili so vsa prosta razpisana mesta, tako da vpisujejo že za drugo leto. Kjer je kvaliteta, šolnina očitno ni problem.
SuNyArKa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SuNyArKa » 12. Sep. 2008 22:58

Da malo obudim temo...

Se je katera odločila oz. vpisala na VIST šolsko leto 2008/09? :wink:
~¤~ Nikoli se ne mrši, niti ko si slabe volje, saj nikoli ne veš kdaj se nekdo zaljublja vate zaradi tvojega nasmeha ~¤~
Uporabniški avatar
Larćie°
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 4. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Larćie° » 16. Okt. 2008 17:47

jaz se tudi zanimam za to ampak je šolnina ful draga no:/ gledena to da nisem iz LJ bi si mogla še poleg tega stanovanje plačati..in nebi prišlo ravno malo. Drugače mi je pa ušeč tudi posamezni program za VIZAŽISTA:)
Uporabniški avatar
ines-ka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 2. 2009
Kraj: okolica Lj.

Neprebrana objavaNapisal/-a ines-ka » 18. Feb. 2009 20:35

mi smo dobili na šolo ( kozmetični programi ) njihove brošure, ter se mi zdijo cene tako letnika ter posameznih modulov grozne, sprašujem se kdo si bo lahko privoščil 300€ na mesec šolnine + vse ostale stroške ki jih ima kot študent, zraven bo seveda moral veliko delati + hoditi na predavanja, nevem no tale cena je mal previsoka
You may not be like me, but that's OK,this is me and this is how I stay.
Ejly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 8. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ejly » 17. Okt. 2010 10:01

Obnavljam temo, ker me zanimajo izkušnje bodočih diplomiranih kozmetičark :)
Zanima me predvsem, če se splača zapraviti tolikšno vsoto denarja, ker sem slišala, da tu v bistvu dobiš samo naziv dipl., nekega znanja pa ne. Vsaj ne večjega od tistega, ki ga osvojiš v sredji kozmetični...

Torej, upam da je katera tu, ki bo lahko povedala kaj več :)
em
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 22. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a em » 22. Feb. 2011 22:22

Meni je žal vsakega evra.
cokolina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a cokolina » 15. Jul. 2011 14:27

obujam temo.

Je tu kakšna ki lahko pove kaj več iz prve roke?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 23. Apr. 2012 13:09

Študentka. napisal/-a:No naslov že dost pove.
Torej, prosila bi vas, da mi poveste kje v ljubljani bi se dalo opravljati šolo ( po srednji šoli.. torej kot faks ali visoka šola) .. za ličenje/frizure/manikura in pa tudi stilist?
Zdaj sem končala gimnazijo in se vpisala na fax.. torej redno študiram v lj ampak me friziranje ličenje itd. zelo veseli in bi rada opravila kakšne izpite al kaj podobnega da bi obvladala delo al pa celo dobila kakšnen naziv?
a obstaja kak fax za to ali visoka šola ali se ahko to dela pač samo po tečajih?
Prosim pa tut za linke če točno veste naslov od kake strani ki bi gor več zvedla :D
lp


Lady_T napisal/-a:http://www.zai.si/

Najbrž obstaja še kakšno drugo izobraževanje. Ena možnost so tudi tečaji za vizažista, nadaljevalni/profesionalni al neki takega.


x.anna.x napisal/-a:glej če te mika ličenje nardiš tečaj vizažista.trajajo čist odvisno lahka en vikend al pa tud do 2 mesca.
drgač pa jst hodim u srednjo šolo pa bom po poklicu kozmetični tehnik pa smo se do zdei sam ene 12 ur učile ličenja.to je 2x praxa-.-
(sm 3 letnik)

obstaja pa visoka(al višja sj nwem.:S) šola za kozmetičnega tehnika v ljubljani.je sicer zasebna in za plačat.je kr dost draga.sta pa redni pa izredni študij.
če te zanima ti lahka link zrihtam.^^.


Študentka. napisal/-a:ja, sm pogledala za tole višjo šolo.. ufff dragooo!
res škoda k ni prezplačni študij al pa usaj do 1000e .. ne pa tut do 3000€ ..
drugače pa ful dober program! mogoče se kar odločim!


x.anna.x napisal/-a:mene ne mika.
tud če bi zastojn blo.
kr sm že nad srednjo šolo took razočarana:S


x.anna.x napisal/-a:
_tejcha napisal/-a:A kej veste kšne druge šole(faxa) pa v tej smeri ni?
Obstajajo tud sam tečaji nekje ane,ve kera kej več o tem povedat? :)


je fax u zagrebu..pa ni za plačat.ma mislim da je u milanu tud sam nism 1oo%.
ja tečaji so za pedikerja,manikerja,vizažista,maserja...je pa tud enoletna prekvalifikacija.=).

jst zdj k sm bla u salonu na praxi je blo full bolš k pa u šoli.:].tk da mi je ž bol ušeč ta poklic.^^.

zkai se pa ti zanimaš.?mislim kai bi rada bla.?


_tejcha napisal/-a:Kako je s to enoletno prekvalifikacijo?
Tko zanima me delo v kozmetičnem salonu oz. kšni welnesi....


kiny napisal/-a:Js pa ful razmišljam o tem tečaju za kozmetičarko....
Pa tko informativno me zanima, kakšne majo kozmetičarke kej plače, če kdo kej ve od tega?


cokolina napisal/-a:je tu gor katera iz OBALE?

Sama se bom vpisla na prekvalifikacijo v ljubljano in se vozila od ponedeljka do četrtka gor. Predavanja imam od 16h do 20h.

Če je kera gor ki bo imela podoben urnik na katerikoli šoli nej me kontaktira, iščem sopotnike hehe;)

katja1986@siol.net


_TheCosmoGirl_ napisal/-a:
x.anna.x napisal/-a:
_tejcha napisal/-a:Kako je s to enoletno prekvalifikacijo?
Tko zanima me delo v kozmetičnem salonu oz. kšni welnesi....


uff to pa nwem kk je.:S..mislim da ma frizerska šola u celu ta tečaj oz. program nism pa sigurna.:S.
vem da morš met srednjo šolo nareto da se lahka pol prekvalificiraš.^^.


Srednje sole ne rabis met dokoncane ..
V pol leta se naucis tolko kot dijaki v 4. letih, in pol leta je cisto premalo casa da osvojis vsa znanja. Mi smo meli samo 1x pedikuro in samo 1x manikuro .. Potem nastane problem ko isces sluzbo, saj ne obvladas vsega kar bi morala..
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 11. Avg. 2012 16:20

A sploh obstaja kakšna kozmetična šola po končani srednji šoli, ki nima šolnine? :/
Tu es dans toutes mes pensées.*

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]