Študij: Komunikologija (FDV)

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 17. Avg. 2009 21:05

Hah, ampak če sem že sprejeta na to, mi ne preostane drugega kot da se vpišem a ne? ker drugače bom do vpisa nasl. leto brez statusa...
bom pač padla in imela nasl. leto za ziher mesto v prvem letniku, med ponavljalci :) ali me lahko tud vržejo, če ne obiskujem predavanj? :O
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 17. Avg. 2009 21:09

Brez prisotnosti ne moreš na izpit, če se ne motim.
iversonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 21. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a iversonka » 17. Avg. 2009 23:52

hej bloom*, zakaj pa ne bi obiskovala predavanj?
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 17. Avg. 2009 23:58

bloom* napisal/-a:Hah, ampak če sem že sprejeta na to, mi ne preostane drugega kot da se vpišem a ne? ker drugače bom do vpisa nasl. leto brez statusa...
bom pač padla in imela nasl. leto za ziher mesto v prvem letniku, med ponavljalci :) ali me lahko tud vržejo, če ne obiskujem predavanj? :O

Pa si prifobi status na drugačen način (npr. srednja šola v Kopru). Jaz se tudi ne bom vpisala na novinarstvo (izredno) pa bom plačala okoli 100€ in dobila status dijaka.
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 20. Avg. 2009 21:30

iversonka napisal/-a:hej bloom*, zakaj pa ne bi obiskovala predavanj?


Našla sem super delo v tujini, v bistvu bi bila zamenjava za eno kolegico. Ampak bom živela tam. Časa za učenje bi najbrž imela dovolj, tako da bi lahko odpisala izpite, le med tednom ne bom morala obiskovat predavanj, saj je to delo dopoldansko.
iversonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 21. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a iversonka » 21. Avg. 2009 16:28

škoda.. odloči se tako, kot misliš da je prav. vso srečo! :)
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 21. Avg. 2009 17:58

bloom* napisal/-a:Našla sem super delo v tujini, v bistvu bi bila zamenjava za eno kolegico. Ampak bom živela tam. Časa za učenje bi najbrž imela dovolj, tako da bi lahko odpisala izpite, le med tednom ne bom morala obiskovat predavanj, saj je to delo dopoldansko.

To pa bo bolj težko šlo skoz ... Nekateri predmeti so obvezni, moraš biti tam. Pri kar nekaj predmetih je veliko skupinskega dela, ko se moraš dobiti v živo in delati. Veliko veliko je sprotnega oddajanja zadev, ko moraš prinesti zadeve na papirju. Seveda so tudi kolokviji, ki niso v času izpitov. Pa še kaj se najde ... V bistvu moraš biti skoraj vedno na voljo in resnično dvomim, da je mogoče narediti letnik, brez da bi vsaj občasno obiskovala predavanja/vaje.

Btw - delo je dopodansko, to pomeni, da bi popoldne lahko hodila na faks? Ker predavanja so v veliki meri popoldne.
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 23. Avg. 2009 10:50

Kraj je preveč oddaljen, da bi se vsak dan vozila na predavanja..
A mislte da obstaja možnost zamenjave fakultete - vem da obstaja mednarodno sodelovanje - da bi se prepisala za eno leto na enak program v avstriji, kljub temu da še nisem 2 letnik?

Vrjetno se vam zdim zmešana ampak ta služba mi bi dost pomagala pri karieri in sem dobila možnost, da se zaposlim. Res se je težko odločit, ali to delo ali študij..:/
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 23. Avg. 2009 15:37

Zaposlila bi se ali bi bilo to delo preko študenta?
Po mojem mnenju je tvoje razmišljanje zgrešeno; ne rečem, če imaš možnost redne zaposlitve, potem bi ti vsekakor svetovala to in zraven vpis na nek študij IZREDNO; ampak zaradi študentskega dela pa menim, da se ne splača zapostaviti faksa :wink: .
In če boš letos nekam vpisana (na faks) samo zaradi statusa, potem veš, da nimaš več nikoli možnosti ponavljati - biti ponovno vpisana v letnik :? ? Lahko samo še pavziraš in takrat si brez statusa.
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 26. Avg. 2009 22:11

ni delo prek študenta. Sem pa že slišala, da lahko samo enkrat ponavljam.. očitno bo delo v tujini počakalo in je najbolše da začnem študirat in delat v sloveniji.
zdaj bi pa prosila za kakšne nasvete - kje naj iščem priložnosti za delo kot študentka TKOJ?

Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 26. Avg. 2009 22:12

^^ Na študentskem servisu! :D
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 27. Avg. 2009 9:48

Za delo že iščem na ŠS ;)
Zanimajo me še kakšni natečaji itd. na katerih se da sodelovat na fakulteti. Ideje? :) Imate tud kak časopis?
Pa še to - kako ste si dobili izpiske in učbenike? Najbrž se splača kupit od starejših študentov?
Kje pa lahko pogledam katere učbenike rabim za določen predmet?

Hvala!
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 28. Avg. 2009 15:40

Za učbenike naj se ti nikamor ne mudi. Kaj vse rabiš boš tko al tko zvedla na prvem predavanju.. Splača se ti registrirat na fdvjevko, tam lahko dobiš tud kakšne zapiske za kakšen predmet, razne informacije itd.
Katere učbenike rabiš pa lahko vidiš pri opisu predmeta na strani od FDVja.
Obstaja pa kar nekaj študentskih revij: Neo...
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 30. Avg. 2009 13:36

oo hvala, seznam že imam. A ni nikol treba met vsega kar piše pri predmetu (mislim to kar je ovezna literatura)? Hočem si čimprej kupit od kerega študenta, da ne bom ostala brez :P
Za neo sem že slišala, morem kdaj kupit in prelistat ;)
Hvala, jaz že komaj čakam da se začne oktober :D
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 30. Avg. 2009 18:18

Noup, ni treba met lih vsega. Ponavad profesorji napišejo tist seznam bolj za orientacijo, mogoče se kkšn drži tega seznama, ampk po mojih izkušnjah se večinoma ne. Tud literatura, razni zapiski se na začetku semestra in pa na koncu dost prodaja na fdvjevki, tk d tist mal spremli... Jst nism nč kupvala pa sm vso literaturo dobila prek neta...
Teh revij je pa tud kr neki ja, Neo je sicer plačljiva, pol je pa še Študent.. Ta je pa brezplačna..

UIh oktober bo kuj tle.. še prehitr :(

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov