Študij: Komunikologija (FDV)

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 08. Mar. 2009 20:26

a to piše- pol jaz tud razumem do jutri. No, naj bo že konec da si ne premislim..
pomagajte mii..medijske al TKOJ? :cry:
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 08. Mar. 2009 20:28

bloom* napisal/-a:Bi mi znala katera odgovorit na to- kakšne so razlike pri tem če imam diplomo iz medijskih komunikacij ali iz TKOJ? Kakšni so poklici pri enih in drugih?
Poklici ki mene veselijo so povezani tako z mediji kot s trženjem (oglaševanjem)..
Zdaj pa sem res še vedno v dilemi glede tega, katero smer komunikologije naj vpišem..
Mi je pa res da všeč bolj predmetnik medijev.. Baje pa da jih v tej smeri več diplomira in je večja konkurenca, še manj možnosti zaposlitve kot pri TKOJ (se motim glede tega?)


Glede poklicev je itak tako, da boš dobila zaposlitev glede na delovne izkušnje in ne na to katero smer si študirala. Obe smeri sta si do neke mere podobni, ampak po drugi strani zelo različni. Je pa res, da če se želiš zaposliti v marketingu je zate najbrž bolj primerna smer TKOJ. Drugače imaš pa po koncu študija tudi drugačen naziv za TKOJ in za medijske študije in domnevam da to upoštevajo tudi delodajalci.
Nikakor pa ne računaj na prepis iz Medijev na TKOJ v višjih letnikih, ker najbrž nimaš šans. Mest je premalo in zato prepis ni možen oz. je zelo redko možen. (V 4 letih ni bilo na naši smeri prosotra za prepis, tako da ti je lahko jasno, kam pes taco moli. )
Jaz bi ti svetovala, da se vpiši tja, kjer ti je bolj zanimiv predmetnik, vendar pa vsekakor nekoliko upoštevaj tudi kakšno službo si v prihodnosti želiš.
Glede opisa našega študija in zaposlitve, pa se povsem strinjam z Mononoke. Sama imam iste izkušnje kot ona.

Mononoke, si ti slučajno članica ŠSDMS? Mogoče se poznava ... :lol:
anca_kk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 22. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anca_kk » 08. Mar. 2009 20:39

jaz tudi mislim tako. jutri še lahko spreminjamo do 24h
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 08. Mar. 2009 20:50

A res se je težko prepisat :( sam glede na to, da je večji naval na TKOJ se da verjetno hitreje prepisat na medijske a ne? V bistvu mi majo medijske boljši predmetnik, sam ne razumem čisto kje se lahko zaposlim z njimi.. TKOJ pa je širše glede zaposlitve..
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 09. Mar. 2009 11:13

bloom* napisal/-a:A res se je težko prepisat :( sam glede na to, da je večji naval na TKOJ se da verjetno hitreje prepisat na medijske a ne? V bistvu mi majo medijske boljši predmetnik, sam ne razumem čisto kje se lahko zaposlim z njimi.. TKOJ pa je širše glede zaposlitve..

Tega pa ne vem. Naj ti nekdo, ki hodi na medijske, to odgovori. Najbrž je res nekoliko lažje, samo res ne preveč računat na to.
Uporabniški avatar
sleepyheadgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 103
Na forumu od: 30. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sleepyheadgirl » 10. Mar. 2009 8:39

js sm se tut upisala na TKOJ k je to moja želja že ene dve leti si ful želim to študera tko da :) pa tut gor mislm da bom pršla brez problemou ker sploh ni tok visoka omejitev pa se bo znižala še 100%
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 14. Mar. 2009 15:43

jaz sem se tud na TKOJ vpisala. Bomo vidli, upam da bo matura šla :) v bistvu..vse bi mogla dobit 4

:eek:
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 16. Avg. 2009 11:30

haha, dans se vrnem na cosmo forum, temo fdv in vidim da sem pod to temo jaz tudi zadnja pisala :)
no, torej, sprejeta sem na fdv, smer TKOJ in do 18. se moramo prijavit.
zanimajo me izbirni predmeti- mal sem zmedena : ali imamo res samo 4. izbirne (sidrne, kar splloh ne vem kaj pomeni) predmete na voljo?
kolker sem jaz razumela izmed teh 4h izberemo 3?
1.soc.in politična antropologija
2. temelji filozofije
3. temelji politologije
4. uvod v sociologijo

katere predmete priporočate? meni izgleda 3. najmanj zanimiv...
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 16. Avg. 2009 11:34

IZBIRNI PREDMETI (sidrni)

1.
MENCIN ČEPLAK, MIHELJAK
SOCIALNA IN POLITIČNA PSIHOLOGIJA



2.
MARKIČ, AS. KRPIČ
TEMELJI FILOZOFIJE




3.
LUKŠIČ A., AS. x
TEMELJI POLITOLOGIJE


4.
TIVADAR
UVOD V SOCIOLOGIJO

to so profesorji za redni študij in pa še eno vpr.- ali je možno izbrat v prvem letniku predmet iz filozofske fak.? naj bi ta možnost obstajala...


hvala ;)
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 16. Avg. 2009 12:14

Men je prijatelj, študent komunikologije reku, da vi na FDVju lahko predmete iz drugih fakultet izbirate šele v 3. letniku. Ne vem sicer zakaj...
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 16. Avg. 2009 15:07

^^

Najbrž je to odvisno od smeri. Predmete drugih fakultet lahko izbereš, če imaš v predmetniku napisano, da lahko izbereš odprti predmet. Odprti predmet pomeni izbiranje med vsemi predmeti na svoji smeri, fdvju in drugimi fakultetami. Fakultetni predmeti so tisti, ki jih redavajo na fdvju in izbereš lahko kateregakoli. Sidrni pa so tisti, med katerimi moraš izbirati.

Bloom* , prav si razumela, od teh 4 danih predmetov moraš izbrati 3. Meni najmanj zanimiva je bila politologija, sicer pa so vsi predmeti zelo splošni. Aja, pa pazi na še eno stvar. Včasih je na predmetniku napisano tudi priporočeni fakultetni predmeti med katerimi lahko izbiraš. Naj te to ne zmede, te samo priporočajo, izbereš pa lahko katerikoli predmet, ki se izvaja na faksu. Nekaj mojih sošolcev se je prvo leto zafrknilo in tako so imeli nekaj bednih predmetov, npr. teorijo organizacij. :)
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 17. Avg. 2009 9:53

hvala vama. Pri tkoj imamo na predmetniku 9 predmetov + 3 izbirne sidrne predmete. Torej nimam več kaj razmišljat in izmed štirih ponujenih izbirnih izločim samo politologijo, ker se tud men sliši najmanj zanimiva.

Zanima pa me še nekaj - če kdo ve, je prisotnost pri pouku obvezna? Ker sem nameravala najt še eno službo in ne vem kako bi bilo s tem, če bi na fakulteto hodila opravljat samo izpite?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 17. Avg. 2009 10:01

Na FDV je prisotnost pri večini predmetov obvezna. Sicer se da kje kaj zbluzit, da bi pa samo na izpite hodila, pa stoposto ne bo mogoče.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 17. Avg. 2009 14:14

V prvem letniku se mogoče še da prešpricat, ker je več splošnih predmetov z veliko obiskanostjo. Pa še to so vaje obvezne in tudi na predavanjih včasih preverjajo prisotnost. Pri predmetih, ki se jih udeleži manjše število ljudi, smo pa mi imeli skoraj povsod obvezno prisotnost, tako na vajah kot predavanjih.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 17. Avg. 2009 14:18

V prvem letniku se da ne iti na polovico zadev, ampak vseeno ni pametno ne biti tam. :D Koristi, če si na predavanjih.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov