Študij: Komunikologija (FDV)

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 09. Feb. 2007 20:53

Mene pa zanima, kje konkretno se lahko komunikolog zaposli??? In kake so možnosti za to? Kr študij se tud men zdi zanimiv.
...
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 21. Feb. 2007 18:03

MiLLy napisal/-a:Mene pa zanima, kje konkretno se lahko komunikolog zaposli??? In kake so možnosti za to? Kr študij se tud men zdi zanimiv.


moja sestricna je dipl. komunikolog pa je sluzbo iskala ful, nc ni dobla, poj je u new yorkerju delala :? . zdj studira gradbenistvo
Zivljenje je piskotek!
piketpoki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a piketpoki » 22. Feb. 2007 23:46

Če mene vprašaš lahk ti študiraš karkoli pa dobiš službo - če si seveda dost iznajdljiv pa si dejansko vzameš čas za iskanje službe, ker ti ne bo kr padla v roke. Nekdo ko študira neki narovoslovnega še nima ravno zagotovila, da bo dobil službo. Js hodim v tretji letnik komunikologije (tržno komuniciranje) in ubistvu tud sama ne vem kje bom službo dobila...sej kdo pa ve kje bo delal čez par let??? Neki so veze, neki je sreča, neki je tvoja ambicija pa zagnanost. Js se ne ukvarjam zdle z bodočo službo, ker itak tam ko začneš nikol tud ne končaš. Se pa strinjam, da je dobr čimprej začet iskat sorodna študentska dela s tvojo smerjo študija...moj sošolc je začel polet delat pr eni firmi in so ga kr uzel za svojga. Če te zanima trženje in povezano s trženjem se vpiš na ta program. Če pričakuješ kakšno podrobno znanje o oglaševanju v smislu samga procesa in praktične izvedbe pa to ni ravn to. Js nažalost sm se pred tremi leti vpisala ravno zrad tega, ker me zanima vse povezano z oglaševanjem...pa je bl mal tega in sse bom nasledn let vpisala na visoko šolo za dizajn smer vizualno komuniciranje.
Vpraši se prvo kaj bi rada delala in kje se na primer čez 10 let vidiš...pol pa poglej vse smeri študijev (na fdvju in na drugih), ki ti ta pričakovanja čimbolj izpolnjujejo.
Upam, da izbereš pravo
Uporabniški avatar
Killah_babe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 10. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Killah_babe » 07. Dec. 2007 14:14

Pozdravljene..
Tud jst se vedno bolj zanimam za študij tržnega komuniciranja in odnose z javnostmi v Ljubljani na fdv-ju..
Mi lahko poveste kako je z vpisom tam??Pa kok ste zadovoljne z študijem?Je zelo težek?In kako je pol z zaposlitvijo in plačo?
Najlepša hvala že vnaprej!
I believe what I see,'cause seeing is believing!
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 08. Dec. 2007 9:15

Vpis je tko k na vseh ostalih fakultetah. Za točke si lahko pogledap na dijaški.net, ker jih čist točn ne vem :D
Jst sm sicer na drugi smeri komunikologije pa sm zadovolna, študij je ok, za ene mal bolj, za druge pa malo manj težek. Odvisno kok se zavzameš. :wink:
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
Študentka.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 19. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Študentka. » 15. Apr. 2008 18:08

a mi lahko katera na hitro pove kakšen je urnik neprimer 1. ali pa kateregakoli letnika smer komunikologija?
kolk ur na dan treba bit na faxu.. pa so predavanja vsak dan? mislim pon,tor,sre,čet in petek?
LP
Uporabniški avatar
kizzy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kizzy » 18. Apr. 2008 18:17

hm računi ca. 6 predmetov v semestru, večina ma 2h (dejansko 1h30) predavanj in pogosto 2h vaj na teden...druga stvar k jo je treba upoštevat je to da maš u 1. letniku 5 izbirnih predmetov, torej loh urnik ful prilagajaš...jst sm mela recimo u 1. letniku frej petke, nekatere sošolke tud četrtke (odvisn kko si sestavš urnik), načeloma maš povprečno za 3 predavanja na dan, najpogostejši termini predavanj so nekje od 10h do 16h...zdej u drugem letniku k mam pa tko bl fiksn urnik mam pa vsak dan, mam pa bedno 2x na teden sam po 1h30 vaj...vaje so obvezne pa ang. je obvezna prisotnost...pr ostalih je čist odvisn sam povečini predavanja niso

urniki so pa dostopni tule:
http://www.fdv.uni-lj.si/Timetable/groups.asp (sam morš upoštevat da je tle napisanih več izvedb, umes so pa tud sidrni izbirni predmeti, katerih nimaš vseh)

upam da je blo dost izčrpno :wink:
Uporabniški avatar
Punchee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 4. 2008
Kraj: Love RD

Neprebrana objavaNapisal/-a Punchee » 13. Feb. 2009 20:50

Hejla.

A je tuki slučjano kdo k dela izredno komunikologijo? Oz če vsaj pozna kdo tuki koga k bi mi znau povedat o lastnih izkušnjah z izrednim študijem na komunikologiji kr bi bla res hvaležna. :)
I had to kiss a lot of frogs before I found my prince charming .. <3
mononoke
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 20. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a mononoke » 13. Feb. 2009 21:22

Zdravo punce,

glede na to, da sprašujete okoli študija komunikologije. Jz sm trenutno redno 3. letnik TKOJ - Tržno kominiciranje in odnosi z javnostmi.

Smer kot taka je meni zanimiva, predavanja načeloma tudi, še najmanj mi je bla v prvem letniku, kjer imaš veliko splošnih predmetov tudi iz drugih smeri.

Glede obveznosti

Po bolonjskem je na žalost tako, da marsikje preverjajo prisotnost, poleg tega pa so se spremenile tudi obveznosti. Sedaj je vsaj na naši smeri tako, da moramo poleg prisotnosti, obvezno pisati tudi kakšne povzetke oziroma naresti seminarsko. Ponavadi je kar seminarska, vsaj zadnji dve leti se ji še praktično pri nobenem predmetu nismo mogli ognit, potem je tu seveda še izpit.

Glede obiskovanja predavanj

Sicer naj bi se preverjala prisotnost (vendar se zmeniš, da te nekdo podpiše), samo jz naprimer vsak semster vsaj dva do tri dni nič ne hodim na faks, ker imam poleg faksa še službo na oglaševalski agenciji.

Glede zaposlitve

Jaz nimam nobenih težav z zaposlitvijo. V drugem letniku sem se odločila da bi bilo fajn kej delat na svoji smeri in sem se prijavila na razpis, kjer so iskali študente za pomoč na slovenskem oglaševalskem festivalu. Dobila sem službo, na samem festivalu pa sem tudi pridno delala tako da sem nazadnje dobila povabilo, da začnem delat na agenciji.

Po mojih izkušnjah in izkušnjah drugih, tisti, ki se v tej smeri tekom študija najdejo, nimajo nobenih težav z zaposlitvijo, so pa ti ponavadi vsaj malo aktivni ali preko kakšnih študentskih sekcij PR sekcija, ŠSDMS itd ali pa so si kje poiskali kakšno službo v povezavi z marketingom.

Z zaposlitvijo je tako kot če študiraš ekonomijo ali katerikoli drug družbosloven predmet. Odvisno je predvsem od tebe kok si pripravljen biti kaj aktiven. Nihče namreč ne more pričakovati (izvzeti zdravniki, gradbeniki oz. najbolj iskani poklici), da mu bo po diplomi služba dobesedno padla v roke. Konkurenca je pač velika vsepovsod (FDV, ekonomija ...), vedno več ljudi doštudira, kar pomeni, da je selekcija večja.

Za začetek so že dovolj kakšne izkušnje ali poletne prakse pri kakšnem podjetju, aktivnost v kakšnih društvih, poznanstva ali pa zgolj sreča.

Spekter zaposlitve pa je dovolj širok - Odnosi z javnostmi, marketing v podjetjih, trženje tako ali drugače, lahko ste vodja projektov, lahko delate v oglaševanju - copywriter ...

Če imate še kakšna vprašanja kar z besedo na dan.

LP
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 07. Mar. 2009 17:23

Mene TKOJ zeloo zanimajo ampak..omejitev je visoka :? sicer sem vsa leta brez problema pdb po uspehu ampak vprašanje kako bo glede omejitve.. kako pa izgleda izredni študij?
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 08. Mar. 2009 13:49

Bi mi znala katera odgovorit na to- kakšne so razlike pri tem če imam diplomo iz medijskih komunikacij ali iz TKOJ? Kakšni so poklici pri enih in drugih?
Poklici ki mene veselijo so povezani tako z mediji kot s trženjem (oglaševanjem)..
Zdaj pa sem res še vedno v dilemi glede tega, katero smer komunikologije naj vpišem..
Mi je pa res da všeč bolj predmetnik medijev.. Baje pa da jih v tej smeri več diplomira in je večja konkurenca, še manj možnosti zaposlitve kot pri TKOJ (se motim glede tega?)
.talia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 19. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a .talia » 08. Mar. 2009 19:41

a ve kdo, ker mene tud to zanima. čas za spremembo prijave pa imam do danes, do 24.00
pri keri smeri je večja možnost zaposlitve? :D
anca_kk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 22. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anca_kk » 08. Mar. 2009 20:06

a nimamo jutri do 24h?
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 08. Mar. 2009 20:10

Ne, preko spleta je do danes. Tak so nam v šoli povedali.
Uporabniški avatar
tanchii
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 421
Na forumu od: 16. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tanchii » 08. Mar. 2009 20:19

Če ste prijavo že oddali v elektronski obliki, lahko do vključno 9. 3. 2009 do 24. ure spreminjate podatke na prijavi.

Jaz to razumem do jutri.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov