Študij: Komunikologija (FDV)

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 02. Dec. 2005 19:43

Spoh je zanimiv, k ta novi ne bojo mel take bolumizme za naučit, ampak bojo lahk zbiral samo en izmed "debilnih" predmetov ala obča to, obča ono. Vse ostalo pa bo specifika, raj 12 specifik k pa pri nas k smo mel vso občo sranje. Je pa, se strinjam s Sofio, sedaj v višjih letnikih, zelo zanimivo...nebi zamenju za noben faks. Praktično lahko v 2/3 sam oblikuješ predmetnik izmed enih 200 predmetov...no mal pretiravam.
Tko nekak...
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 08. Jan. 2006 19:43

ah ja, hmal se bo treba upisat. pr men bo najbrž na prvem mestu kar komunikologija
ma kdo kak konkretn razlog mogoč zakaj ne komunikologijo?
(sicer sm 99,5% zihr da jo vseen uzamem, sam ponavad je tko da k se za neki odločiš, pol se zmeri najde sto nasvetou zakaj ne tizga) :)
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 08. Jan. 2006 19:51

gemini jst sem tut resno začela razmišjat o komunikologiji. Mah sej itk za skor vse govorijo, da ni kul ... mislm povsod so dobre in slabe strani ...
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 08. Jan. 2006 19:54

Smejkica napisal/-a:gemini jst sem tut resno začela razmišjat o komunikologiji. Mah sej itk za skor vse govorijo, da ni kul ... mislm povsod so dobre in slabe strani ...

jst o tem resno razmišlam že ceu let :oops:
tko je.. jst nism za naravoslovje, tehniko, matematiko in ostale stvari, ki me ne veselijo, tko da me razni komentarji nit ne motjo več :roll: če hoče bit kdo mehanik nej bo, jst ne bom
bi pa rada še kake info o komunikologiji :wink:
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 08. Jan. 2006 20:18

lally napisal/-a:no mene je pa sam omejitev strah... ful strah...

ja kr kriza je bla letos :roll: sam če ne provaš nikol ne veš :wink:
tzato se pa pridno učim za maturo :wink:
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 05. Feb. 2006 10:56

Kero smer pa mislte vpisat ... al Tržno komuniciranje in odnosi z javnostmi / Medijske in komunikacijske študije.
Men se to vse isto sliš ... a lohka kdo pove kaj je največja razlika med tema dvema smerema :oops:
:)
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.
Uporabniški avatar
beach
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 5. 1. 2006
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a beach » 05. Feb. 2006 12:32

No jst sm brucka na Medijske in komunikacijske študije oziroma MKŠ :D
In morm rečt da mi je suuuupeeer. Ampak te mora stvar kr fajn zanimat. Pač komunikacijski procesi pa kr velik je raziskovanja. :zustimm:
Glede urnikov pa je isto k pr TKOJ-evcih. Maš 9 obveznih prdmetov, od tega jih mamo kr velik istih (temelji komunikologije, jezikovna kultura, OKR, ekonomija ...), pol maš pa še tri izbirne.
Pa zdj k je Bolonska je ceu študij čist spremenjen. Usak predmet maš sm en semester (izjema tuji jeziki) in še to si izbiraš sam v katerem semestru boš mel kater predmet. Tko si lohka cel urnik v bistvu sam sestavš. :D Aja pa MKŠ (Medijske in komunikacijske študije) ma dva tuja jezika, oba na srednješolski ravni. Tu nj te opozorim na nemščino ... groza :evil:
Men je ful ušeč, sm prvi letnik je še dokaj splošen. Pa maš kr velik predmetov, k morš skoz neki sprot delat in to ti kr velik časa uzame. Sm jst lohka pohvalm študij, glede folka na fdv-ju se bom pa ralš vzdržala, ker je tam 50% folka sm zato, ker niso mel ideje kam bi se upisal.
Uporabniški avatar
beach
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 5. 1. 2006
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a beach » 09. Feb. 2006 17:21

Prvi letnik, brucka :D
In mi je čist fajn. Čeprov sm mislna da bo useskup mal bl profesionalno, ni niti njmn tko. Eni foksi so fajn, drugi so malo manj ...
Itak skoz delamo k norci sm za faks, ker smo pač Bolonjci :roll:
Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 10. Feb. 2006 19:28

No evo informativci so za mano ...
Me je tale komunikologijo čist navdušla - Tržno komuniciranje in odnosi z javnostmi, zej morm sam upat, da bi nek dobla najmanj 86pik, ker bi res rada pršla gor.
lilith, hvala za odgovor
:)
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.
hrcEk.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: St. Tropez, Côte d'Azur

Neprebrana objavaNapisal/-a hrcEk. » 11. Feb. 2006 14:15

Smejkica napisal/-a:No evo informativci so za mano ...
Me je tale komunikologijo čist navdušla - Tržno komuniciranje in odnosi z javnostmi, zej morm sam upat, da bi nek dobla najmanj 86pik, ker bi res rada pršla gor.
lilith, hvala za odgovor
:)

js sm šu mau pogledat, pa me je dr.jančič prou razočaru.. tok bolš bi loh predstavl no... prou uno zdougočaseno "sei itq vedno zadost vpisa, kaj bi se matru" ... aja pika na i... una k tko bla supr-drupr študentka komun. in bla na prestonu in najboljšo diplomo in je zj magistrica... in pol se hval s tem, daj zj pr ns asistentka... vat a sukses z mizerno plačo bljah...

drgač pa komunikologija rulz:) js bi se še enkrat upisu gor, tut če bi mi na informaticu razlagal, kko se žgance skuha :D
mononoke
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 20. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a mononoke » 01. Mar. 2006 21:17

Do osmega imam čas, da si zmislim, kaj bom študirala, pa imam sledeči problem. Vem, da bom vpisala kot prvo željo trženje in odnosi z javnostmi redno. Problem rata pri drugi želji, ker ne vem ali bom imela dovolj točk, da pridem redno na trženje s prvo željo, zato imam vprašanje in rabim nasvet. Naj vpišem medijske redno ali trženje izredno pod drugo željo?Veliko mi jih je namreč reklo, da je sedaj po bolonjskem problem s prepisi na druge smeri (ne dobiš mesta,ker je vse zasedeno, itd.). Če bi vpisala pod drugo željo medijske, bi se želela prepisat na trženje. Sej piše v pravilniku, kako se prepišeš in o kreditnih točkah, samo mene zanima, kakšno je realno stanje. Anyone???

Kakšen nasvet bi mi bil v veliko pomoč.Hvala za odgovore.

:(

lp
Maxima
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 28. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maxima » 01. Mar. 2006 21:41

Sama sem na ttk in mogoce ti lahko pomagam s tem, kako je blo prejsnja leta. Veliko tistih ki ni prislo na trzenje v 1. letniku se je prepisalo kasneje. In teh je res dost. Tud jst sem mela to za rezervni nacrt, pa sem na sreco prisla gor s prvim vpisom. Kako bo pa po bolonjskem sistemu pa ne vem. Ampak mislim da se ti ne splaca it izredno, ker baje delas isto intenzivno kot redni, pa se dost placas za to. Prvi letniki so pa tolk splosni da je vseeno na kateri smeri si.
Pa vso sreco s prvim vpisom! :wink:
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 02. Mar. 2006 12:42

nam so rekli na informativcu nej ne računamo kej preveč s tem da se bomo pol lahk prepisval med smermi na fdvju :(
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Maxima
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 28. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maxima » 02. Mar. 2006 13:36

Na informativcu recejo marsikaj. Se spomnem da so nas kr nekej strašili kolk je zahtevno, pa kakšne standarde majo, pa še en kup stvari. Pol je vse čist drugač ko si enkrat gor.
Ampak je čist odvisno od posameznika a ti bo ustrezal fdv al ne. Lahko ogromno odneses od študija, lahko ga pa nardiš "po najmanjši liniji upora". Če te stvar zanima je lahko super.
mononoke
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 20. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a mononoke » 02. Mar. 2006 15:38

Mah čist sm zmedena, sploh nevem kaj bi. Sej ne bi bil problem medijske, če si ne bi tok želela na trženje, pa še medijske me odvračajo zaradi nemščine, ker če je res tak problem, kot nekateri tukaj pišejo, potem bo meni še večji problem. Sicer imam 4 nemščino, sam če pogledam realno stanje pa nimam pojma. :( Pismu kompliciram.
Skratka, če se najde kdo, ki pozna koga, ki je prvi letnik po bolonjskem in se mu je spelo prepisati, bi bla zlo hvaležna kakšnih informacij.

Pa hvala Maxima :wink:

lp

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron