Študij: Gea College

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 07. Sep. 2008 8:59

^^ Jaz tudi :) .
za začetek bi naredila višjo, potem bi pa videla za naprej, ne bi si rada na začetku preveč naložila, ker je minilo kar precej let, odkar sem jaz še aktivno študirala.
Jutri bom poklicala, da vidim, če so še prosta mesta za to smer in kako je okvirno s predavanji.

princesss, koliko si pa stara? :)
Uporabniški avatar
princesss
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 286
Na forumu od: 18. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a princesss » 07. Sep. 2008 9:08

21 še zaenkrat. :wink: Js sm klicala na šolo v četrtek, in je rekla prijazna gospa :) da majo še dost mest za ekonomista prostih. Predavanja nej bi bla pa dvakrat tedensko popoldne. Men to zelo ustreza. Pošlji mi kak ZS. :wink:
Perhaps we all give the best of our hearts uncritically.. to those who hardly think about us in return. /T. H. White/
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 14. Feb. 2009 15:24

*LadyL* napisal/-a:
grossi napisal/-a:moje mnenje je, da je izredno delat faks lazje, ker je snov definitivno bolj zgoscena. mi gre pa ful na zivce, k uni, k delajo visoko solo, mislijo, da je enako tezka kot univerzitetni faks. sori, ampak je pa kr razlika, drgac bi mel tisti z visoko solo isto stopnjo izobrazbe kot uni z univerzitetno. cist tko, btw, kr uni na visokih solah, k jim gre seveda vse gladko skoz, misljo, kok so pametni in sploh uspesni. nocm posplosevat, sam jih je velik takih. sej bi sla sama tud raje na visoko solo, kot univerziteni faks, sam kaj ko me en ekonomski tehnik gladko sisa u tockah za vpis, ceprav smo eni hodili na gimnazijo, ki je itak dost tezji program. krneki, sam to lohk recem. upam, da bom mela kes, da moj otrok lohk studiral tist, kar si zeli.


Oprosti, ampak ta tvoja izjave je pa cist brezveze! Visoka sola je glih tko tezka kot univerza. Razlog zakaj bos pa ti mela visjo stopnjo ko zakljucis studij na univerzi, kot jst k bom zakljucla na visoki soli, je pa zato, ker je univerza 4 letni faks, visoka sola pa 3 letni!
Pa tut to, k si govorila, da smo uni na visokih solah bolj uspesni in pol foliramo, kok smo pametni... Naj ti razlozim na svojem primeru: Jst sm 4 leta hodila na srednjo ekonomsko solo. Ko sem prisla na visoko poslovno solo (na katero sem sla samo zato, ken nism imela opravljene splosne mature ampak poklicno - drugace bi sla sigurno na univerzitetni program, vendar nisem imela moznosti te izbire), skoraj ni bilo teme na predavanjih o kateri nebi imela ustreznega predznanja, ki ga lahko dobis na ekonomski sr. soli in ne na gimnaziji.
Na Ekonomsko fakulteto pa grejo tisti s koncano gimnazijo in vec splosnega znanja. Tuki je ta razlog zakaj je studij na visoki soli "lazji"!

Ce primerjas razlicne fakultete je tezko rect, ampak znotraj fakultet, ki imajo uni in visokosolski studij, je visokosolski OBCUTNO lazji. Ni samo krajsi, lazje predmete ima.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
DragonForce
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a DragonForce » 02. Apr. 2009 19:12

Pozdravljeni ,

Jaz sem se vpisal na Gea College letos in me zanima, kako potekajo predavanja?
Ali je res tako, kot je že nekdo omenil, da moraš hoditi na tablo kot v srednji šoli in prosim povejte še kakšne življenske detalje iz faksa :)

Lp
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 18. Apr. 2009 15:29

Na tablo verjetno ne, pred tablo pa že mogoče. :D Kar se tiče samega faxa... iz izkušenj sestre ti lahko povem, da je študij raznolik in zanimiv (kar je seveda relativno, ampak če te podjetništvo zanima bolj kot suhoparna ekonomija, ki je tudi zahtevnejša od Gea Collega, potem je slednji fax tapravi zate). :wink: Odvisno kam greš (v Piran ali Ljubljano), čeprav se je že pred leti nekaj govorilo o tem, da se bo redni študij izvajal v Ljubljani (prej se je v Piranu), nisem pa na tekočem kako je zdaj s tem. Kolikor mi je znano, ni tega srednješolskega "režima", da bi moral hoditi pred tablo. :D So pa baje fajn predavanja, v veliki meri ravno zaradi predavateljev. Ne vem če še vedno predava g. Gantar (od KD Group), v času, ko je moja sestra študirala, je predaval in je baje povedal marsikaj koristnega, kar bi naj vedel vsak bodoči podjetnik. No, kaj več ti bo lahko povedal kdo, ki hodi na ta fax. :wink:
DragonForce
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a DragonForce » 05. Jun. 2009 21:24

Ja hvala za odgovor....sm se hitr javil nazaj :)

Ja, a bi lahko kdo še kaj povedal mogoče?
Ali se da redno hoditi na predavanja in npr. 2x tedensko delati?



Hvala
DragonForce
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a DragonForce » 14. Jun. 2009 0:13

Sej ne da silim, samo če bi lahko kdo odgovoril, ker me res zanima glede tega 2x ali 3x tedenskega študentskega dela?



Hvala vsem za odgovor :)
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 14. Jun. 2009 10:57

Če si se vpisal izredno, so predavanja itak le popoldne, vsaj za višjo šolo vem, d aje tako; ampak bi rekla, da za visoko tudi; predavanja so le 2x tedensko, tako da imaš v bistvu ogromno časa.
DragonForce
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a DragonForce » 14. Jun. 2009 12:15

Hvala za odgovor, ampak sem se jaz vpisal Redno.

Potem so verjetno predavanja dopodne vsak dan?

Hvala za trud, Mimi_M :)
Valeria
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 3. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Valeria » 20. Jun. 2009 21:22

Gea je faks za take,katerih starši imajo firmo in pol svoje otroke pač nekam vpišejo, da dobijo papir, ali pa za take, ki že nekje delajo in se na Gea dodatno izobrazijo.

Za kogarkoli drugega pa to ni. Če pride čisti začetnik, ki nima vez, delodajalci raje vidijo, da ima končano ekonomsko fakulteto ( ljubljansko ali mariborsko).
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 20. Jun. 2009 21:53

Aha, hvala za info; :lol:
DragonForce
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a DragonForce » 21. Jun. 2009 0:01

Ja, Valeria, hvala za mnenje.
Jaz imam namen iti še na magisterij na ekonomsko, tako da...


Ampak še vedno nisem izvedel svojega vprašanja....
Kdaj so približno predavanja na rednem študiju (zjutraj,zvečer,kako dolgo,...)

Hvala vsem za odgovore
DragonForce
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a DragonForce » 28. Jun. 2009 10:22

A bi mi lahko mogoče kdo povedal, kdaj so približno predavanja za redne na Gea College?

Verjetno so dopoldne??
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 28. Jun. 2009 18:55

Ma glej, očitno tu ni nikogar, ki bi redno študiral na Gei, zato dej prosim poklič na referat, kot vsak normalen študent in se pozanimaj, saj zato so tam... :wink:
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 29. Jun. 2009 7:44

:lach:
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 21:23, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov