Študij: Farmacija

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lara
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 24. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lara » 19. Nov. 2007 9:22

Omejitve niso tako hude, eno leto jih celo NI bilo...
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 30. Nov. 2007 18:32

Kaj se da na ta fax prit s prav dobrim uspehom? Ker sem gledala in so omejitve zelo visoke.
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 06. Dec. 2007 15:58

No js pa tud farmacijo študiram, v bistvu moraš bit kar priden, drgač se pa da,pr nas jih je sam ene 20 padlo prvi letnik. J e pa res da ni nobenga puščanja predmetov za drug let,vse moraš sprot delat,sam enkrat v celem študiju lahk en predmet pustiš pa ga nardiš v drugmu letu. Sama s bila v gimnaziji odlična maturo pa nardila s 25 pikami, torej nč posebnega pa sm bla sprejeta,takrat mislim da je bla omejitev enih 85 točk.
Glede tega s katere srednje šole prideš,pa je tak nekak da gre v prvem letniku gimnazijcem dost lažje matematika pa fizika, v drugem ko so pa bolj strokovnipredmeti znajo pa tisti s srednje farmacevrske ponavad že velik in so v manjši prednosti. Sam na konc koncev je vseen,vse se da polovit.
In ja na fax lahk prideš tud s prav dobrim.
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 06. Dec. 2007 19:26

Ja prvi in drugi letnik sta dost lahka! Jest sem zdaj v tretjem in imamo tolko snovi za učit! Mamo 4 strokovne predmete eni boljši od drugih :D , pa vaje...jutri mamo Fte-farmacevtsko tehnologijo, kjer delamo sirupe, losjončke,...ena boljših vaj! Danes smo imeli pa Fke-farmacevtsko kemijo...kjer pa se ukvarjaš z raztopinami! Te vaje so dost zahtevne, tut nevarne! Drugače mamo pa še Kmf-kemijske metode in analize farmacije...boring :roll: pa Fkg-farmakognozija, ki je pa najboljša...mikroskopiraš rastline in rišeš tkiva v dz!

Tko, da to tako zgleda na srednji šoli! :razz:
lil'devil
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 3. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lil'devil » 08. Dec. 2007 9:03

Oi!

Mene pa zanima, kakšne so po končani fakulteti možnosti za zaposlitev? Pa kakšne so kaj plače?

Lp
lil'devil
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 3. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lil'devil » 13. Dec. 2007 16:02

lil'devil napisal/-a:Oi!

Mene pa zanima, kakšne so po končani fakulteti možnosti za zaposlitev? Pa kakšne so kaj plače?

Lp


:?: :!: :)
tadejusce
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 6. 7. 2006
Kraj: MS

Neprebrana objavaNapisal/-a tadejusce » 17. Dec. 2007 17:43

lil'devil napisal/-a:
lil'devil napisal/-a:Oi!

Mene pa zanima, kakšne so po končani fakulteti možnosti za zaposlitev? Pa kakšne so kaj plače?

Lp


:?: :!: :)


možnosti zaposlitve so dobre. vsaka firma te takoj zaposli v marketingu, pa v proizvodnjih obratih pa raziskavah in razvoju. lahko se zaposliš v lekarni bolnišnični lekarni pa še kaj bi se našlo. plače so boljše v industriji kot v lekarnah. v lekarni je kolikor vem plača pripravnika nekaj čez 700 eur koliko znaša plača začetnika pri redni zaposlitvi pa boste že sami preračunali
tadejusce
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 6. 7. 2006
Kraj: MS

Neprebrana objavaNapisal/-a tadejusce » 17. Dec. 2007 20:52

lil'devil napisal/-a:
lil'devil napisal/-a:Oi!

Mene pa zanima, kakšne so po končani fakulteti možnosti za zaposlitev? Pa kakšne so kaj plače?

Lp


:?: :!: :)


možnosti zaposlitve so dobre. vsaka firma te takoj zaposli v marketingu, pa v proizvodnjih obratih pa raziskavah in razvoju. lahko se zaposliš v lekarni bolnišnični lekarni pa še kaj bi se našlo. plače so boljše v industriji kot v lekarnah. v lekarni je kolikor vem plača pripravnika nekaj čez 700 eur koliko znaša plača začetnika pri redni zaposlitvi pa boste že sami preračunali
Uporabniški avatar
×××CarTiKa×××
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ×××CarTiKa××× » 04. Jan. 2008 15:54

Kaj je boljše za farmacijo?
It v srednjo šolo za farmacijo?
It v srednjo šolo za kemijo?
It v gimnazijo?
Zadnjič spremenil ×××CarTiKa×××, dne 20. Jan. 2008 13:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bubble*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bubble* » 17. Jan. 2008 12:06

mene zanima ta študij, ampak me malo skrbi, da bi bila fizika pretežka zame.. je podobna gimnazijski ali kako?
Uporabniški avatar
×××CarTiKa×××
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ×××CarTiKa××× » 20. Jan. 2008 13:59

Kaj je boljše za farmacijo?
It v srednjo šolo za farmacijo?
It v srednjo šolo za kemijo?
It v gimnazijo?
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 23. Jan. 2008 16:26

Vse ma svoje dobre in slabe strani. Po mojem je vseen gimnazija najboljša,ker se nasplošno navadiš ful več delat,tak da ko prideš na faks ni tak šok. Drgač pa tisti,ki niso iz gimnazije pršli imajo navadno probleme s fiziko in matematiko v prvem letniku, pa s kšno fizikalno kemijo v drugem. Je pa res da majo pr nekaterih predmetih boljšo podlago, ful že vejo strokovne predmete. Vseen pa ti priporočam da pejd kr v gimnazijo, ker si mogoč premidliš glede študija,stara si komaj 13 :D
Blo je še eno vprašanje glede fizke..ni težka ni lahka, naši generaciji je ful več problemov delala matematika..Js sm se nazadnje fizko učila v tretjem letniku pa sm jo brez velikega problema nardila, pa mi je fizka ful grozna in mi nikol pretirano ni šla. Še kšno vprašanje? :)
Uporabniški avatar
*daddy's girl*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *daddy's girl* » 23. Jan. 2008 18:03

Js tud hodm na srednjo farmacevtsko..in mi je žal..kaj se ni nekaj govorilo da boš lahko izbiral med fiziko in ne vem še čim?Al še zmeraj ostaja izključno samo fizika?
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 23. Jan. 2008 21:39

Program se bo baje nekaj spremenil zarad bolonjskega sistema, tak da mogoče da boš lahk tud kej izbiral. Pr nas je bla izključno fizika.
Uporabniški avatar
×××CarTiKa×××
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ×××CarTiKa××× » 26. Jan. 2008 16:48

Heh. Mam problem ker se mi ne de na gimnazijo it, zaradi teh splošnih predmetov.
Sam, da bi pa šla v Ljubljano...To far :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov