Študij: Evropska pravna fakulteta (NG)

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

LioraBat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 2. 10. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a LioraBat » 09. Mar. 2011 20:56

Jochie napisal/-a:
če ima vsaka vas svojo fakulteto, je dovolj kvalitetnih predavateljev ali se en predavatelj seli iz vasi v vas kot prodajalec suhe robe iz ribnice?


V tej dobi, pa pri velikosti naše države, se mi pa zdi, da to lih ni nek velik problem. Pa se nej gre za katerkoli faks..
Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 13. Mar. 2011 12:17

http://www.cosmopolitan.si/forum/viewto ... &start=315

jullia_, preberi si svoje poste na tem linku, ker tu pa že pljuvaš v svojo lastno skledo. prvo težiš, kako neki viri ala "videla-slišala" niso zanesljivi, nato pa si drzneš popljuvat razne fakultete ravno na podlagi nekih kvazi govoric, sama pa si sprobala samo LjPF. jp, iz tebe definitivno vre samo svoj prenapihnjen ego iz LjPF, čisto prav imaš glede tega. :P
(btw, Wikipedia ni ravno zanesljiv vir, ker lahko tja piše kdorkoli, zaradi česar ga nekateri profesorji ne dopuščajo kot vir za seminarske naloge.)

kot je rekel bruco24, prej so pljuvali po MbPF, zdaj pa lahko po EvroPF. sama fakulteta ti da samo osnove, kaj boš iz tega naredil (ali boš kvaliteten in uspešen v svojem poklicu), je pa samo od tebe (in seveda vez in poznanstva pri zaposlovanju :D ) odvisno.
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Mar. 2011 12:51

Prosim, citiraj, kje sem trdila, da je faks slabši od ljubljanskega.
Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 13. Mar. 2011 12:59

jullia_ napisal/-a:OK, se bom potrudila z malo bolj resno repliko, da ne boš rekel, da se samo norčujem.

Meni se zdi nekako kontradiktorno, da ti PF NG predstavljaš kot nek super kvaliteten faks in nekako daješ vtis, kot da se ljudje tja vpisujejo zato, ker ponuja boljšo izobrazbo od svojih LJ in MB konkurentov, od ostalih tamkajšnjih študentov in njihovih znancev se pa sliši samo, da so se tja vpisali, ker:
a) se jim ne ljubi prav veliko učit, nimajo mature,...
b) so v Ljubljani in/ali Mariboru že poskusli, pogrnili na celi črti, zdaj pa v NG delajo izpite z desetkami.

A ni to zanimivo? Očitno mi v Ljubljani mislimo, da je NG en šalabajzerski faks, v Mariboru tudi, še celo tisti, ki se v Novo Gorico vpisujejo, tako mislijo. Ti pa ne.

A obstaja kdo poleg tebe in vodstva ter profesorskega kadra na novogoriškem faksu, ki misli, da je to perspektiven faks in resna konkurenca drugima dvema? Kakšen link v dokaz bi bil dobrodošel.


v bistvu bilokateri tvoj post iz te teme pove veliko o tem (treba je znat prebrat tudi bistvo stvari, ne le samo gole besede). tudi ta, ki sm ga navedla, npr. pač pove, da ga ne jemlješ kot dober fax, torej slabši od Lj PF.
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 13. Mar. 2011 13:45

^ wiki v bistvu niti ni tako slab vir. odvisno kaj jemleš od tam. mogoče res ni najboljši vir za prispevke na akdemski ravni, ampak tole je forum. mislim, da če argument drži vodo, jo drži, ne glede na to ali je iz wikija al pa iz harvardskega članka :)


vir in vir
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 13. Mar. 2011 13:58

^^vem :) tudi jst ponavadi jemljem wiki kot vir, samo tisto je bila bolj sarkastična pripomba, ker je jullia_ v neki drugi temi težila po verodostojnih virih, pa sm jo hotela opomnit, da wiki ni vedno najbolj zanesljiv vir. :wink:
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Mar. 2011 14:02

serena86 napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:OK, se bom potrudila z malo bolj resno repliko, da ne boš rekel, da se samo norčujem.

Meni se zdi nekako kontradiktorno, da ti PF NG predstavljaš kot nek super kvaliteten faks in nekako daješ vtis, kot da se ljudje tja vpisujejo zato, ker ponuja boljšo izobrazbo od svojih LJ in MB konkurentov, od ostalih tamkajšnjih študentov in njihovih znancev se pa sliši samo, da so se tja vpisali, ker:
a) se jim ne ljubi prav veliko učit, nimajo mature,...
b) so v Ljubljani in/ali Mariboru že poskusli, pogrnili na celi črti, zdaj pa v NG delajo izpite z desetkami.

A ni to zanimivo? Očitno mi v Ljubljani mislimo, da je NG en šalabajzerski faks, v Mariboru tudi, še celo tisti, ki se v Novo Gorico vpisujejo, tako mislijo. Ti pa ne.

A obstaja kdo poleg tebe in vodstva ter profesorskega kadra na novogoriškem faksu, ki misli, da je to perspektiven faks in resna konkurenca drugima dvema? Kakšen link v dokaz bi bil dobrodošel.


v bistvu bilokateri tvoj post iz te teme pove veliko o tem (treba je znat prebrat tudi bistvo stvari, ne le samo gole besede). tudi ta, ki sm ga navedla, npr. pač pove, da ga ne jemlješ kot dober fax, torej slabši od Lj PF.


Ja, da jaz mislim, da je slabši, ne da trdim, da v resnici je slabši. To pa res je mnenje :P
Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 13. Mar. 2011 14:09

seveda. problem je v tem, da si v tisti drugi temi trdila, da moraš mnenje podkrepit z relevantnimi viri, katerih pa žal ti nimaš (glede na tvoje pojmovanje relevantnih virov itd.). :P
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Mar. 2011 14:18

www.fm-kp.si/zalozba/ISBN/961-6486-64-0/001-008.pdf

Naj opozorim na morebitno pristranskost te raziskave, ker je faks, ki jo je delal, samega sebe ocenil z najvišjo oceno.
Poleg tega je bila delana na FUDŠ, kar že samo po sebi pove precej. (blblblblbl :P )
Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 13. Mar. 2011 14:29

^^ja tu pa manjkajo kaki podatki (kot vidim, je to samo kazalo, kjer ni niti EvropPF navedena, ker je ta raziskava že od leta 2004, torej kar malce zastarela).

drugače pa mi je zanimivo to, da obstajajo tudi druge fakultete tako v Lj kot tudi Mb ali na primorskem, ampak glede nobene se ne dela kakih polemik (vsaj jst jih nisem slišala), kot edino glede PF. in še to edine polemike dela LjPF, kar tudi kaj pove. :P dvomim, da je ravno PF tako pomembna, da se bi morali kregati, katera v SLO je več vredna (še posebej glede na to, da če hočeš it na res najbolj kvalitetne univerze, moraš it v tujino).
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Mar. 2011 14:37

Če jih ti nisi zasledila, to še ne pomeni, da jih ni. Kaj misliš, zakaj je FUDŠ sploh šla delat to raziskavo?
Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 13. Mar. 2011 14:44

ne, jst res tukaj ne vidim nobenih podatkov kot samo kazalo (morda nimam kake funkcije na računalniku, te možnosti ne izključujem, ampak vseeno se mi zdi čudno). poleg tega tam piše, da je to pripravila Nacionalna komisija v sodelovanju s Fakulteto za management v Kopru (to pa že ni FUDŠ). torej, ali sm slabo razumela in imam čuden računalnik, ali pa si ti falila raziskavo.
zakaj bi šla FUDŠ delat raziskavo bi lahko pokomentirala, če bi videla, kaki so rezultati in če bi tam pisalo, da je raziskavo delala FUDŠ.
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Mar. 2011 14:54

Mja, to je zato, ker sem ti napačen link nalimala :D

EDIT: Linka ne znam nalimat, ker je pdf file. Če v google vneseš "Znanstvena kakovost družboslovnih visokošolskih zavodov v Sloveniji", bo raziskava prvi zadetek. Vsaj pri meni je.

Ponavljam prejšnje opozorilo o kredibilnosti same raziskave. Ipak je FUDŠ :P
Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 13. Mar. 2011 15:07

nice. jst pa sm tako vneto čakala to pomembno raziskavo.... :cry: :D

ok, malo bolj resno. tale debata tu:
http://pravnica.net/forum/viewtopic.php?f=4&t=326
je pa kar zanimiva. in to od študentov LjPF!! samo priznajo, da se je treba samo napiflat in prilagodit profesorjevim željam, ne pa samo znat (oz. razumet snovi). pa da kvaliteta študija v SLO pada.

moje splošno mnenje o študiju v SLO: preveč piflarije in premalo prakse. in to se mi zdi, da velja več ali manj za vse fakultete pri nas.
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.
Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 13. Mar. 2011 15:15

aha. našla. :) jp, zanimiva raziskava. sebe so seveda dali na najvišlje mesto. :D zanimivo pa, da so dali pred LjPF npr. fakulteto za management v kopru in pedagoško v Lj, za kateri sm slišala, da sta ful lahki. očitno to, da veliko študentov pade in da je težko narediti izpite še ne pomeni, da je študij kvaliteten. kakor pa si rekla, raziskava je zelo verjetno pristranska.
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov