Študij: Evropska pravna fakulteta (NG)

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

LioraBat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 2. 10. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a LioraBat » 28. Feb. 2011 22:47

ja, ja sej se mi je zdel, da se boste une s FDVja uglasle..hehe
usak ma svoj mnenje. ;)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 28. Feb. 2011 22:49

:D Busted :)
LioraBat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 2. 10. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a LioraBat » 28. Feb. 2011 23:29

ja no kaj no, en faks sm mogla dat za primerjavo ;)
evo, al pa državne študije. če pa to veš ka prčakvat pol k maš diplomo v rok pa tud nevem..
sam jst pravm, najbolša šola je življenje samo, pa sam ne smeš bit len pa ignorantski pa se marskej najde za delat, z diplomo al pa brez. sam glede na zmer večjo populacijo diplomiranih pr ns je pač priročno, da jo maš saj zarad stopnje.
no pa da ne bo pomote, pravo me zelo zanima in mi je všeč tukej. =) sam pač vidm tud druge opcije pr seb, glede službe, sploh ker sem rada ustvarjalna.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 01. Mar. 2011 10:25

^^ Nobena FDV-jevka se ni oglasila :D
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 01. Mar. 2011 10:45

LioraBat napisal/-a:ja no kaj no, en faks sm mogla dat za primerjavo ;)
evo, al pa državne študije. če pa to veš ka prčakvat pol k maš diplomo v rok pa tud nevem..

Ti delaš same neke primerjave z drugimi faksi, poveličuješ pa newage pf, ki je pa res pravi neodkriti diamant. :D Dejansko se raje vpišem na t.i. Jambrekovo fakulteto, kot pa da se mam za bodočega pravnika na nekem kvazi pravnem faksu in na koncu nisi za ponucat nikjer. Ne vem zakaj mi je celo FDV ljubši v primerjavi z pf v NG, ki se mi zdi res sramota za naše šolstvo. :D
LioraBat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 2. 10. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a LioraBat » 01. Mar. 2011 13:45

če si pametn/a pa iznajdljiv/a loh usak faks dobr ponucaš v svoj prid. to je poanta. če si pa neumn/a pa se ne znajdeš si loh pa še na tok hudmu faksu pa vretn nauš delč pršla.
js sam pravm, da je za moje potreba evro-pf zakon. Če bi pa vedla že od pleničk, da hočm bit v pravnih vodah, bi bla pa najbrž na ljubljanski pravni..

pa če ti v mojih postih najdeš poveličevanje evro-pfja pa tud nevem no.
tist bi zgledal nekak tko:
>Evropska pravna je najbol, kdorkol kej čez reče je kreten, bolš je ud lublanske, tm so sami kreteni pa mečejo folk na izpitih za lasten užitek. go evro-pf, go evro-pf! <
ne pa da napišem, da se je tud men od začetka zdel šalabajzarsk.

Sej se sprašuje tle za mnjenje. Vretn ga dam jst loh bl iz prve roke, kokr pa ti. in sej pravm, če si zelo zagret in hočeš žvet sam za faks pejt v lj, če bi pa rd mel kej lajfa zravn pa neki vedt useen, pejt pa na evro-pf.
tko je. no.1 je pa itak lublanska še zmer, najbrž..to pa nebi vedla s prve roke ;)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 01. Mar. 2011 15:06

Jaz pa bi.

Med drugim tudi to, da se da še marsikaj zraven faksa počet, tudi če si na PF Lj. Tu na forumu sem recimo med top 20 po številu postov, a misliš, da bi bilo to možno, če bi samo za faks živela? :D

Fora je v tem, da se s toliko dela, kot ga vložiš v Gorici, da najbrž narest upravo, FDV ali kaj podobnega. Res je, da to niso pravni faksi, se pa da tudi z njimi dobit službo nekje v JU. Verjetno celo lažje, kot z neko obrobno pravno fakulteto.

Za pravosodje pa itak rabiš pravosodni izpit, kjer je pa res pod vprašajem tvoje družabno življenje.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 01. Mar. 2011 15:28

LioraBat napisal/-a:
pa če ti v mojih postih najdeš poveličevanje evro-pfja pa tud nevem no.
tist bi zgledal nekak tko:
>Evropska pravna je najbol, kdorkol kej čez reče je kreten, bolš je ud lublanske, tm so sami kreteni pa mečejo folk na izpitih za lasten užitek. go evro-pf, go evro-pf! <
ne pa da napišem, da se je tud men od začetka zdel šalabajzarsk.


S tem, ko si začela evropsko pravno primerjat s FDV-jem in Fdš, je bil tvoj namen avtomatsko povzdignit tvoj faks. :wink: Komentirala si namreč o tem, kaj lahko pričakuješ od omenjenega končanega faksa:
evo, al pa državne študije. če pa to veš ka prčakvat pol k maš diplomo v rok pa tud nevem..

Jaz še vedno mislim, da je s kakšnim "splošnim" faksom lažje dobit kje službo, če si iznajdljiv, kot pa s pravno, ki bi morala na svojem področju bit močna glede pridobljenega znanja, kar pa za pf v NG malokdo misli, nekateri še niti slišali niso za ta faks, kar pa si neka pravna fakulteta ne more privoščit. Znanje, ki ga boš pridobila na tvoji pravni fakulteti, ni primerljivo z znanjem diplomantov iz pf LJ in MB, kar potrjuje dejstvo, da tisti, ki niso zmogli narediti letnika v LJ ali MB, v NG naredijo brez problema. Meni to pove vse. Če imaš hudo dobre veze, boš najbrž koristna za dela tajnice oz. "deklice za vse", ne pričakuj pa, da te bo kdo jemal resno, samo zato, ker boš imela enak naziv kot tvoji kolegi iz pf LJ in MB, ki pa so za ta naziv morali pokazati dosti več znanja - predvsem kasneje, ko se moraš izkazat na delovnem mestu. :wink:
LioraBat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 2. 10. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a LioraBat » 01. Mar. 2011 16:30

mogoče pa ni fora v znanju, ampak lih v temu da je manj poznan faks (to tud zarad tega, ker je mlajši od ostalih dveh omenjenih) in se ne zanikajo v nepotrebne podrobnosti zgolj zato, ker morjo nardit selekcijo.
folk iz lj prav, da imamo iste knjige in snov kot v lj.

je pa tko, da ti ne morš vedt kje bom jst pa kaj bom delala, ker tud jst nevem. razn, če maš kakšna jasnovidna nagnenja.

vsaki začetko so težki, tud novim faksom. sej počas bojo tud za evro-pf vsi vedl.

drgač pa nevem kaj hočte zdej, sm že trikat rekla d sm svoj mnenje povedala, pa tud če sm par drugih faksu dala za primerjavo..sori no. nvem..a morm rečt evro-pf je totaln podn, nevem kaj delam na temu faksu? a je zdej bol?
k drgač sej pravm, mi je čist fino tle, tud če najbrž bom nakonc se mogla bl dokazat za ist šiht k pa en iz lj pf. sej pol se bo lih obrnl, vi ste se mogl bl jebat na faksu mi se bomo mogl pa za šiht. ;)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 01. Mar. 2011 16:38

LioraBat napisal/-a:
je pa tko, da ti ne morš vedt kje bom jst pa kaj bom delala, ker tud jst nevem. razn, če maš kakšna jasnovidna nagnenja.


Saj te ne napadam, ti si začela s primerjavo faksov oz. diplom. :wink: Če bi pozorno brala, bi razbrala iz mojega posta nekaj drugega, in to ni kje boš ti delala po tem faksu, ker nimam pojma in me tudi ne zanima. Napisala sem možni scenarij, ker sem od nekaterih (izrednih) diplomantov oz. njihovih znancev izvedela, da so zdaj "deklice za vse" v manjših podjetjih. Če pa kdo dobi službo pri kakšni odvetniški družbi, pa najbrž more met veze, ker je že med LJ in MB razlika oz. te predvsem povprečje loči od večine, ki je v istem zosu kot ti, ko iščeš službo, kaj šele, ko delodajalec vidi, da si diplomiral na evro-pf. Saj ti je najbrž znano, da so pravniki na lestvici največ brezposelnih takoj za petami ekonomistov. :)
Selekcija je huda, kar pa je tudi edino pravilno. That`s all I`m saying.
LioraBat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 2. 10. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a LioraBat » 01. Mar. 2011 19:58

Če imaš hudo dobre veze, boš najbrž koristna za dela tajnice oz. "deklice za vse", ne pričakuj pa, da te bo kdo jemal resno, samo zato, ker boš imela enak naziv ... :wink:


tole pa res nism uzela kokr sam "možn scenarij" pa je kr mal osebno name letel. ampak ja vsekakor pa je možn scenarij tud tak.

aja nm pa pravjo da je največ brezposelnih ekonomistov, pravniki smo pa za njimi =)

ja no sej, itak da uzameš mal za napad, če se pluva čez tvoj faks. pol se morm saj mal brant ane ;)

[/quote]
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 02. Mar. 2011 10:01

LioraBat napisal/-a:folk iz lj prav, da imamo iste knjige in snov kot v lj.


Tole recimo za mene ni nobena verodostojna indikacija. Tudi jaz sem v 1. in 2. letniku za 3 predmete študirala iz istih knjig, isto snov kot so jo imeli na BF, pa dam roko v ogenj, da so mogli oni to predelat in vedet in odpisat 10x bolj detajlirano kot jaz (mi). Enako se spomnim, da sva jaz iz kolega iz višje zdravstvene študirala enako knjigo, pa si je on naredil 10 strani osnovnih izpiskov pa lepo šel čez izpit, jaz sem pa mesec dni ponucala da sem predelala tisto knjigo in odnesla ven znanje, ki je bilo potrebno za opravljen izpit + znanje, ki sem ga nujno rabla osvojit, drugače bi pri pirhajajočih predmetih gladko je*ala ježa.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 02. Mar. 2011 11:43

LioraBat napisal/-a:

aja nm pa pravjo da je največ brezposelnih ekonomistov, pravniki smo pa za njimi =)

That`s what I said:
Saj ti je najbrž znano, da so pravniki na lestvici največ brezposelnih takoj za petami ekonomistov.

Upam, da pri učenju nisi tako površna pri branju kot tukaj. :wink:
LioraBat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 2. 10. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a LioraBat » 02. Mar. 2011 13:47

hehe ups.;)

ne ne, brez skrbi, pridem sm na forum se mal zrelaksirat, pa ugasnt koncentracijo. tko da sm kr velik bol pozorna pr študiju;)
ja no, kokrkol ubrneš, lih tko se je treba veliiik učit. udkr sm na teli pravni, sm mogla nove police pršraufat na stene, da mam kam dat use bukve ;)
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 02. Mar. 2011 17:10

..
Zadnjič spremenil najstnica, dne 23. Sep. 2011 10:56, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov