Študij: Evropska pravna fakulteta (NG)

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
cheetah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 14. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a cheetah » 16. Feb. 2011 15:13

Kolikor je meni znano, na pf v NG ni toliko rimskega prava, je več kanonskega. Ne vem no, ampak meni se zdi, da ni na takem nivoju kot bi morala bit neka pravna fakulteta, sploh ker je privatnim fakultetam v interesu, da čim več študentov napreduje v višji letnik, da pokasirajo več šolnin, kar pa lahko pomeni le eno - da nivo znanja ni niti malo primerljiv z znanjem, ki ga dobi študent prava v Lj ali Mb. :wink:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Feb. 2011 19:15

Kaj zaboga si pa človek lahko s kanonskim pravom pomaga?
Uporabniški avatar
Jetta
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 30. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Jetta » 16. Feb. 2011 22:49

Jaz se bom vpisala tja, vendar še razmišljam med rednim in izrednim študijem, ker me vožnja v Kranj še vedno stane manj kot bivanje v NG. Imam pa do obeh krajev precej daleč.
Če gre kdo v prihodnjem študijskem letu tja, naj se oglasi! :)
iTjasa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 18. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a iTjasa » 23. Feb. 2011 19:51

ja jst grem na redno :)
Uporabniški avatar
Dorotheia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 2. 11. 2006
Kraj: Na poti k sanjam...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dorotheia » 23. Feb. 2011 20:51

Jaz bi take "študije" na nekih levih fakutetah kar ukinila.
...vedno si prvi prinesel mi sonce in jutro z okusom poljuba...
LiEn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 15. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LiEn » 24. Feb. 2011 9:33

Poznam fanta, ki je bil 5 let v LJ in ni naredil nič s faksom (bil je na pravu), pol pa je šel v NG in zdaj je menda že veselo tik pred diplomo :)

To, kolko cenijo kateri faks in ne vem še kaj..jaz sem še vedno mnenja, da te bojo zaposlili le na osnovi tvoje zavzetosti za delo in vname ter vztrajnosti. Pa če je to NG, MB ali LJ. Mogoče ne glih najbolj ugledne odvetniške pisarne, ampak vseeno :)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Feb. 2011 11:19

In ta tip je verjetno ful zavzet za delo, če mu 5 let ni uspelo nič narest v zvezi s faksom :D

Btw, v prvi vrsti zaposlujejo na podlagi vez.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 24. Feb. 2011 12:31

LiEn napisal/-a:Poznam fanta, ki je bil 5 let v LJ in ni naredil nič s faksom (bil je na pravu), pol pa je šel v NG in zdaj je menda že veselo tik pred diplomo :)

To, kolko cenijo kateri faks in ne vem še kaj..jaz sem še vedno mnenja, da te bojo zaposlili le na osnovi tvoje zavzetosti za delo in vname ter vztrajnosti. Pa če je to NG, MB ali LJ. Mogoče ne glih najbolj ugledne odvetniške pisarne, ampak vseeno :)


kar govori o tem kak sux od faksa more bit to.

in če bi zaposlovali glede na sposobnosti in zavzetost bi bla js že dosti dlje kar se kariere tiče, kot sem trenutno.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Feb. 2011 12:36

LiEn napisal/-a:Poznam fanta, ki je bil 5 let v LJ in ni naredil nič s faksom (bil je na pravu), pol pa je šel v NG in zdaj je menda že veselo tik pred diplomo :)


Takih cvetk je veliko. :wink:
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 24. Feb. 2011 12:47

jullia_ napisal/-a:Btw, v prvi vrsti zaposlujejo na podlagi vez.


ja, res je. žal. :cry:
Vsak raj ima svojo kačo.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 24. Feb. 2011 13:05

LiEn napisal/-a:Poznam fanta, ki je bil 5 let v LJ in ni naredil nič s faksom (bil je na pravu), pol pa je šel v NG in zdaj je menda že veselo tik pred diplomo :)
Quality shit right there. Glavno da imamo vsi diplome.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 24. Feb. 2011 13:45

Toliko, kolikor še ponekod upoštevajo diplome s privatnih faksov, torej neka manj zahtevna različica programov, ki že obstajajo na fakultetah članicah Univerz, upam, da diplome te kvazi pravne fakultete ne jemljejo kaj preveč resno, ker se mi zdi tole smešno razvrednotenje šolstva pri nas. Če so želeli imeti še eno pravno fakulteto na Primorskem, bi jo lahko ustanovili pod tamkajšnjo Univerzo, ne pa da šolajo neke kvazi pravnike na zasebnem faksu.

Mimogrede, v premislek vsem, ki se nameravajo vpisati tja, so baje prejšnje generacije morale sklicati sestanek s profesorjem rimskega prava, ker je predaval vse drugo, samo tisto ne, kar na pf v LJ in MB. :wink: In ne vem, zakaj se nenehno predstavljajo kot "sodobnejša" pf. Na koncu te pomoje nobena odvetniška družba ne jeb... pet posto, razen če imaš dobre veze, drugače pa se s to diplomo lahko obrišeš pod nosom. :verweis:
LioraBat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 2. 10. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a LioraBat » 28. Feb. 2011 18:49

..najprej sem se tud jst sekirala s temu, kao kakšen šalabajzarsk faks je to. Pa konc koncu, ko zdej gledam razpise za vpis, vidm da smo čist kul. Kašne kvaziprograme to razpisujejo. tukej saj prbližn veš kaj si pol. Ja glede šihta, pa se mi zdi, da katerokol pravno končaš, se morš znajdt pol da dobiš šiht. Pravnikov je (baje) itak preveč.
ka pa vem, jst sm itak po spletu nesrečnih (al pa srečnih) okoliščin pristala tukej. lih tko je velik bolj zahteven k pa če greš na en FDV.
najbrž je pa res, da tradicija tud neki pomen. sam če tm visiš pet let v prvem letniku vretn mal težko pol dobiš šiht.. ;)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 28. Feb. 2011 19:05

Najlažje je pa v NG na pravo hodit, potem se pa iz FDV-ja norca delat. :D

Sori, the jury is still out glede vprašanja, kateri od teh dveh faksov je bolj šalabajzerski :P
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 28. Feb. 2011 21:07

^^ :lach:
FDV je Harvard proti PF Ng :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov