Študij: EF - Ljubljana

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 15. Dec. 2006 16:58

sam ne vem, kaj bi lažje sfolgala. izredni študij UNI ali mag študij. razlika v ceni je okrog 200k. ampak denar ni problem. sam rada bi vedla, al bom morala ful časa namenit šoli (se pravi, če bom morala vsak dan se po službi vozit v lj) al samo ob koncu tedna. v bistvu men ni važno kaj grem naprej, ampak bi samo rada pretehtala obe možnosti, da se lahko potem lažje odločim
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 16. Dec. 2006 15:10

Men je magisterij že zato bolj všeč, ker se bolj usmeriš v eno določeno smer in maš večinoma pol predmete sam iz te smeri in, če te nekaj zanima se boš verjetno tut lažje učil kot kake ful teoretične in splošne predmete.

Pa nič bat predavanja niso vsak dan, pa tut blazno težko ni :wink:
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 16. Dec. 2006 17:55

Migrena, tnx. kaj pa ti študiraš, uni ali mag? sori, če si že povedala, lahko da sm spregledala to
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 18. Dec. 2006 8:50

Jest sem na novih magisterskih programih smer trženje :wink:
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
bolhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 615
Na forumu od: 16. 4. 2006
Kraj: somewhere

Neprebrana objavaNapisal/-a bolhica » 18. Dec. 2006 13:47

jeii trženjeee..!! :cool:
... ι αм ωнαт ι αм ...
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 18. Dec. 2006 19:18

ql. migrena, dej mi še povej kdaj poteka vpis na mag. študij? pa študiraš v lj ali kje drugje? a je težko?
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 18. Dec. 2006 21:02

Evo tuki maš vse razloženo. Predavanja pa potekajo v LJ na faxu v popoldanskih urah, včasih (bolj izjemoma) pa tudi ob sobotah. Hm, nekako ne morem rečt da je ful težko. Vsaj jest sm taka smer, ki mi je zanimiva in se mi pol ni tok odveč za učit pa poslušat... men je čist isto k, da bi bla še zmer na dodiplomskem študiju :wink:

Predmeti, ki ti pa mal živčke pokravžlajo se pa itak povsod najdejo (npr. mikroekonomija :? )
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 18. Dec. 2006 23:43

MIGRENA napisal/-a:Predmeti, ki ti pa mal živčke pokravžlajo se pa itak povsod najdejo (npr. mikroekonomija :? )

LOL, "mau" pokraužlajo?! :? Men kr ornk kraužla žiuce tale mikra, da o matematki niti ne govorim :(
A ma kdo recept kko premagat Bogataja na kolokviju pa izpitu :?: :confused: :help:
Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 19. Dec. 2006 19:00

Oki, še tuki vprašam. Ima slučajno katera doma knjigo Dimovski-Učeča se organizacija pa bi jo lahko prodala/posodila?
Hvala!
:)
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.
Uporabniški avatar
MoJcHyKa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 25. 11. 2006
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a MoJcHyKa » 21. Feb. 2007 21:58

Glede nato da letos končujem ekonomsko šolo in me zanima ekonomija nameravam nadaljevati študij v tej smeri. Vendar pa ne vem ali naj grem na UNI al VPŠ... zato me zanima kakšna je razlika med uni in vpš? Če mi katera zna povedat, bom bila zelo vesela, saj mi bo tako olajšala odločitev za nadaljevanje študija :D
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 21. Feb. 2007 22:28

Na vpš ti bo lažji. Zdej k je bolonjc, je itak useen al si univerzitetn al ne, kr če mene uprašaš, bojo delodajalci bol gledal na izkušnje. Sicr maš pa na vpš-ju dost več prakse. Predmeti so skor isti, sam da je na vpš useen nekak lažji pa tut ni povsod tok snovi kt na upeš. Da ne govorim o Bogataju pa mikroekonomiji na upeš-u, to ti uzame žiucev :roll:
Uporabniški avatar
SexyAngel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 7. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SexyAngel » 22. Feb. 2007 7:20

muffin napisal/-a:Na vpš ti bo lažji.Zdej k je bolonjc, je itak useen al si univerzitetn al ne, kr če mene uprašaš, bojo delodajalci bol gledal na izkušnje. Sicr maš pa na vpš-ju dost več prakse. Predmeti so skor isti, sam da je na vpš useen nekak lažji pa tut ni povsod tok snovi kt na upeš. Da ne govorim o Bogataju pa mikroekonomiji na upeš-u, to ti uzame žiucev :roll:


Mikroekonomija? Ne tko govort o ljubezni moji :razz: Pa čist resno mislm, ni tole noben sarkazem. Men je bil pa ta predmet full zanimiv in se mi seveda zato ni bilo težko spravt učit - je zato tud ena lepa 10ka padla :D Kokr komu a ne...Mene je mikra čist posrkala vase. Morm pa poudart, da se res splača delat po kolokvijih (ki prinesejo 30%), da ti ne ostane za izpit še cela snov za predelat, ampak samo še zadnja 3 poglavja.

Glede Bogataja se bom pa kar mogla strinjat...Matematika je že tako relativno težka in zato tudi nepriljubljena, on pa to nekak še poslabša. Ampak morm pa rečt, da so bili letos izpiti za mato veliko lažji kot prejšnja leta (z izjemo prejšnjega leta oz. odkar je Bolonska). Se pozna, da so asistenti mal prtisnl na ddr. Bogataja, tako da majo tudi sami prste vmes pri izpitih. Je pa tudi pri matematiki seveda priporočljivo, da se učiš kolikor toliko sproti za tiste 3 kolokvije, da ti je mal že sprot jasno, ne pa da 1 teden pred izpitom prvič odpreš knjigo.

Drgač pa nej bi bil res VPŠ nekoliko lažji, zato je ponavadi na VPŠ še večji naval kot na UPEŠ, ker seveda vsi navalijo tja, kjer naj bi bilo lažje narest. Odločitev pa je seveda tvoja; mislm da tud tle na UPEš noben ne grize (razn Bogataja) :D

Zdej k je bolonjc, je itak useen al si univerzitetn al ne, kr če mene uprašaš, bojo delodajalci bol gledal na izkušnje.


No ja, tegale si sama ne bi glih upala trdit, ker sem sprašvala v eni kadrovski službi v javni upravi in so rekli, da kljub vsemu majo nekak UNI "prednost", samo to seveda le v primeru, če imata oba kandidata (približno) enake izkušnje. Seveda je še en milijon drugih kriterijev po katerih se odločajo, tako da to ali si UPEŠ ali VPŠ sigurno ni prevladujoč razlog, zakaj nekoga zaposlijo. Sploh pa dandanes brez vez itak v večini primerov nasrkaš :?
Uporabniški avatar
MoJcHyKa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 25. 11. 2006
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a MoJcHyKa » 22. Feb. 2007 8:46

SexyAngel napisal/-a:Drgač pa nej bi bil res VPŠ nekoliko lažji, zato je ponavadi na VPŠ še večji naval kot na UPEŠ, ker seveda vsi navalijo tja, kjer naj bi bilo lažje narest. Odločitev pa je seveda tvoja; mislm da tud tle na UPEš noben ne grize (razn Bogataja) :D

Ja sej to sem vidla že na informativnem, ko so povedali, da če je preveč folka pol so omejitve za UPEŠ so cca. 59 točk, za VPŠ pa cca. 69 točk. Hm vem da je odločitev moja, ampak so me vsi čisto zmešali, sej najprej sem bila 100% da bom šla na UPEŠ zdej pa ne vem več kaj naj naredim :/ am pa tudi prijateljica, ki je prej hodila na gim in je šla na upeš ter naredila vse izpite v prvo pravi, da ni tako težko samo sproti morš delat pa tud da sem jo kao sposobna naredit :D prijatelj, ki je šel iz eko na upeš pa ni naredu vse izpite pravi da je kr težko pa tud nekateri predmeti zajebani :/ ena, ki pa je šla na VPŠ mi je svetovala naj grem raje na UPEŠ, ker ni bistvene razlike, baje sam 1 al 2 predmeta več na UPEŠ kot pa na VPŠ. :) In zdej sem čist v dilemi... zato rabim čimveč mnenj in če mi kdo zna povedat razliko. Pa no sej oboje traja 3 leta ne? Pa na VPŠ je praksa na UPEŠ pa ne.. a je še kaka razlika? Pa kakšen naziv dobiš na UPEŠ, kak pa na VPŠ?
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 22. Feb. 2007 15:20

MoJcHyKa napisal/-a:Pa no sej oboje traja 3 leta ne? Pa kakšen naziv dobiš na UPEŠ, kak pa na VPŠ?


Ja, oboje je 3 leta. Če greš na UPEŠ, si univerzitetni dipl.ekonomist, z VPŠ-jem si pa dipl.ekonomist :roll: to je to.
Pa pr obeh programih loh, če hočeš, delaš magisterij +2.
Glede služb je pa tko, k je SexyAngel rekla, da nej bi mel UPEŠ prednost- mogoče nekje, definitivn pa to, če mene vprašaš, ne vela na splošn. Js recimo dobivam po mailih od cersa (to je neka organizacija, k rihta službe študentom z našga faksa-recimo :D ) ponudbe za službe in nikjer ne piše, da bi mel UPEŠ prednost al pa da je nujn, da si UPEŠ. Enkrat sm dubla clo enga, kjer so zahteval, da si VPŠ. Nvem no, mislm da to ni problem.

Btw: SexyAngel- ti si en čudn primerk, k prauš, da te je mikra posrkala vase :eek: :eek: dej jo pejt pisat zame junija, da končn opravm z njo :P
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 26. Feb. 2007 18:20

a kakšna od vas obvlada OSNOVE POSLOVNIH FINANC - 3. letnik VPŠ star sistem?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov