Študij: EF - Ljubljana

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 06. Jan. 2011 9:35

Jaz se mam v prihodnjem študijskem letu namen vpisat na epf v Mb, pa me zanima, če je faks ful zahteven, glede na to, da sem naredila srednjo turistično? Sicer jih poznam kar precej iz turistične, ki so se vpisali na epf, od teh je kar nekaj pridnih in jim laufa, vendar so za težje predmete (matematika, osnove računovodstva ipd.) verjetno potrebne inštrukcije? :?
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 10. Jan. 2011 9:49

Letos delam 4. letnik gimnazije in razmišljam, da bi se naprej vpisala na EF. Nekako sem razmišljala v smeri managementa, čeprav sploh ne vem kaj točno še obstaja.
Pa me malo zanima kako izgleda študij, težavnost (trenutno obiskujem naravoslovno gimnazijo), predmeti...
Sem brala na forumu, ampak nekako nisem našla željenih podatkov :D Obstaja še kakšna uporabna stran glede vpisa na EF?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 10. Jan. 2011 14:56

^^Naslednji mesec bodo itak informativni dnevi, tako da najboljš da se jih udeležiš. Ali pa še malo pobrskaj po njihovi spletni strani, da vidiš kakšni so programi, predmetnik...
brezlj
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 30. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a brezlj » 12. Jan. 2011 15:45

Matematika na EF meni ni bila prav nič težka, je pa res, da smo se precej snovi naučili že v srednji šolo.

Odstranjena povezava-reklama za inštrukcije.
Emanuela
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 13. Jan. 2011 13:47

Summer lahko pogledaš forum ef, ampak ne brati tem o posameznem predmetu, ker je brezveze in tudi, če en piše, da je izpit ful težak je lahko ful lahek. Fax ni težek, če si pripravljena tudi za knjigo se kdaj vsedit (vsaj meni ni). Pričakuješ lahko pa veliko seminarskih za delat in nastopov, predstavitev :) . Službo težko s tem faxom dobiš, če nisi v top20 in ne sodeluješ v management groupu, kjer dobiš veliko vez in praktičnega znanja (če imaš pa že veze, pa itak ne rabiš tega)
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 24. Jan. 2011 14:30

No, jaz sem si na spletni strani (govorim za epf - UN) že vse prebrala glede predmetnika ipd. Bolj me zanima od koga iz prve roke - so vaje in predavanja v Mb obvezna (ne, da bi se jih izogibala, me pa zanima, če je potreben določen % prisotnosti), približno koliko prej se je potrebno začet učit za določen predmet - predvsem za računovodstvo, matematika ipd. predmete, iz česa (je potrebno met tudi knjige, če ja, pri katerih predmetih??)? Saj vem, da sta količina in čas odvisna od posameznika, a me vseeno zanima. Vem, da sem nanizala en kup vprašanj :D, ampak so to stvari, ki jih nimam koga vprašat, tega pa na inf. dnevih ne izveš.
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 05. Feb. 2011 14:42

Ni neke splošne formule kako se učit. Nekateri se sproti (it helps), drugi se dva meseca pred izpiti zaprejo v sobo in se učijo s polno paro, spet tretji furajo totalno kampanjski tip učenja, vendar se to ne izide vedno najboljše (zlasti pri predmetih, za katere veš, da ti ne ležijo in moraš pri njih vložiti več dela).
Zadnjič spremenil BlackDahlia, dne 17. Feb. 2011 15:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 05. Feb. 2011 14:47

Ajča napisal/-a:Summer lahko pogledaš forum ef, ampak ne brati tem o posameznem predmetu, ker je brezveze in tudi, če en piše, da je izpit ful težak je lahko ful lahek. Fax ni težek, če si pripravljena tudi za knjigo se kdaj vsedit (vsaj meni ni). Pričakuješ lahko pa veliko seminarskih za delat in nastopov, predstavitev :) . Službo težko s tem faxom dobiš, če nisi v top20 in ne sodeluješ v management groupu, kjer dobiš veliko vez in praktičnega znanja (če imaš pa že veze, pa itak ne rabiš tega)


Ta management group je pa res kr neki.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 05. Feb. 2011 18:35

BlackDahlia napisal/-a:katere strani oz. forumi so dejansko uporabni vir informacij? zanima me za epf, ne za ef :)

Tukaj imajo pa si poglej, če ti bo kaj pomagalo
Portal EPF: Klik
Forum: Klik ;)
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 09. Feb. 2011 0:17

[vanessa] napisal/-a:Ta management group je pa res kr neki.


Jah, ne bi vedla, nisem v njemu, ampak tiste k pa poznam in so v njemu/ali so bili, pa nimajo problem dobiti službo :)
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 09. Feb. 2011 10:43

...
Zadnjič spremenil BlackDahlia, dne 17. Feb. 2011 15:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jela
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 2. 8. 2005
Kraj: Bla Bla

Neprebrana objavaNapisal/-a Jela » 10. Feb. 2011 18:15

...
Zadnjič spremenil Jela, dne 01. Jan. 2012 18:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 11. Feb. 2011 22:18

...
Zadnjič spremenil BlackDahlia, dne 17. Feb. 2011 14:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 13. Feb. 2011 15:54

mi lahko kdo pove koliko predmetov na epf-u je računskih oz. logičnih? matematika, računovodstvo, osnove financ, še kaj? ostalo pa je sama piflarija? zanima me konkretno za BU program
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 15. Feb. 2011 17:15

^^Vidve bi mogoče morali novo temo odpret za EPF, da bi dobile več odgovorov. Nevem no, mislim da je pred časom celo bila tema ampak je ni več oz. vsaj jaz je ne najdem. Tukaj pa večina pišejo za EF, ki je v Ljubljani.

Drugače pa EF in EPF nimata istih gradiv, ker sta dve različni fakulteti ki nimata popolnoma istih predmetov, tud predavatelji so drugi in večinoma ima vsak svoj predavatelj tud literaturo katero zahteva, da znaš na izpitu pri njem.

Drugače pri študiju ekonomije se računa pri predmetih kot so npr. matematika, računovodstvo, statistika, finance, ekon. politika... itd. včasih moraš tud znat pri kakem drugem predmetu enačbe in pri kakšni ekonomiji grafe. Dosti je odvisno tudi od tega katero smer si kasneje izbereš, ker so različni predmeti. Na enih smereh bo še zmeraj kar nekaj računanja in logike (npr. smer računovodstvo, finance...) na drugih pa pač malo manj in je več teorije. Najboljše je, da se na spletnem portalu pozanimata in pogledata predmetnik in določene predmete kakšna snov se uči pri le-teh.

Jaz sem bila takrat sicer še stari program, tak da določene stvari so se z bolonjskim spremenile ampak kar se literature tiče smo mi takrat nekatere stvari lahko kar iz neta dobili, če je kdo od študentov objavil kakšne zapiske in vprašanja, nekaj literature so nam dali profesorji na portal v e-učilnico, nekaj smo si pa med sabo izmenjali ali pa dobili od starejših študentov. Pa tisti forum je tud dosti pomagal pri kakih izpitnih vprašanjih ali karkoli drugega. Včasih se pač moreš znajt. :)
Yada, yada, yada...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov