Študij:Defektologija

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
mgerdevi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 144
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mgerdevi » 19. Jan. 2009 15:47

aha hvala :D
no sej če me bo še kej zanimalo bom še uprašala :roll: :D
Uporabniški avatar
mgerdevi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 144
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mgerdevi » 19. Jan. 2009 18:30

sončk pa misliš da bodo pri logopediji razpisali tudi kaj mest za vzporedni študij?
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 19. Jan. 2009 19:55

^^Sej vzporedno lahko začneš študirat kukr jst vem šele v tretjem lentiku. Če se motim me popravte.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 19. Jan. 2009 23:21

mgerdevi napisal/-a:sončk pa misliš da bodo pri logopediji razpisali tudi kaj mest za vzporedni študij?


Ne... Sej tut ne vem, na kašn vzporedni študij to ciljaš. Vzporedni študij je to, da ti dva normalna faksa delaš skupi. Pa tko kot je Žuža rekla, na začetku mislm da ne morš dva vpisat. Pač nč nimaš mn predmetov, sam pač dva delaš. Če pa ciljaš na dvopredmetne stvari, tega zihr ne bo, na pedagoški se dvopredmetno da samo študirat različne predmete za OŠ.
tanc_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a tanc_ » 31. Jan. 2009 16:07

Pozdravljene!.. sem nova na forumu in spremljam pogovor o študiju defektologije. Ker sem v 4. letniku gimnazije in je vpis že zelo zelo blizu, zbiram še zadnje informacije o študiju. Na prejšnji strani sem zasledila, da je bilo omenjeno nekaj o izrednem študiju defektologije.. a ko sem prebrala včeraj razpis ni bilo razpisanih nikakršnjih izrednih mest.. ko pa sem pogledala na pedagoško stran pa sem videla drugače; citiram: "A. Splošni pogoji za vpis v program V navedeni študijski program se lahko vpiše, kdor je opravil maturo ali je pred 1. 6. 1995 končal katerikoli štiriletni srednješolski program. Število vpisnih mest za redni študij je praviloma 45, za izredni študij pa 20." ali bi mi katera lahko razložila kako in kaj je zdaj? Se zavedam, da se bom pri maturi vsekakor morala maksimalno potrudit za zadostno število točk, a bi lahko lažje "zadihala" če bi vedela, da obstaja tudi izredni študij (zasilni izhod, če spodletim za kakšno točko pri maturi) hvala :)
anca_kk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 22. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anca_kk » 31. Jan. 2009 16:32

jaz mislim, da ne bo letos izrednih mest, čeprav na internetni strani piše. tam tudi piše, da bi naj bil študij logopedije, kot pa si tusi sama opazla na razpisu, da ga ne bo. bo študij SRP in tiflopedagogike in sicer samo redno. žal
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 31. Jan. 2009 17:02

Ne letos ne bo izrednega študija. Mogoče nekoč v prihodnosti... Čeprov piše na njihovi strani, kr ignoriri to. Poglej si raj v razpisu.Neki se zmišljujejo pomoje. A pa bi šla prov na specialno pedagogiko al na tiflopedagogiko in za tiste z učnimi težavami? Ker če greš na specialno bove (mogoče) sošolki. Sam pr specialni itak ne veš, kašna bo omejitev. Lahko je 70 al pa 85 :? Najd si rajš kšn študij še za backup.
tanc_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a tanc_ » 31. Jan. 2009 17:12

želim si it drugače na specialno.. samo bomo videli ali bo želja uresničena. me je pa zelo strah, da bo omejitev visoka, tako kot je bila dve leti nazaj, še bolj neprijetno pa mi je ko sem videla da je razpisanih SAMO 40 mest (tista leta ko je bilo manj mest je bila tudi omejitev dokaj večja) hmm in kakšen je tvoj backup načrt? jaz sem čisto brez idej.. pa bolj gledam razpise manj se mi sanja kam bi si še želela it (poleg defektologije) :?
Dare to be yourself.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 31. Jan. 2009 17:34

Jst mam sicer na prvem mestu arhitekturo, sam itak je tm 450 prijav na 130 mest in so strogi sprejemci, tko da bl računam na SRP.
Na tretjem mestu mam za backup razredni pouk... Je nizka omejitev vedno, tko da mislm, da bi mogla pridt gor. Pa študij je dokaj zanimiv, tut mal podobn SRP. Kakšna pa si bla ti do zdej? Jst sm sicer gimnazijo že lansko leto končala, ampak nism mogla maturirat, k sm bla bolana. Tko da sm bla v 3. in 4. letniku dobra, maturo pa ne vem še čist kako bom pisala. Ene 25 točk, upam :)
tanc_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a tanc_ » 31. Jan. 2009 18:04

jaz sem bila v 3 letniku dobra.. v četrtem pa bom tudi (matematika mi dela težave) :( kako kaj misliš da bo letos naval na SRP? (celi dan me že skrbi.. da nebom med tistim 40 študenti pristala? :(
Dare to be yourself.
anca_kk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 22. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anca_kk » 31. Jan. 2009 18:10

mene pa je zdaj spet strah postalo, ker sem mislila, da ne bo takšnega navala, saj bo študij logopedije posebej. zdajpa je spet vse čist drugače. in me je strah, da se bojo vsi, ki so mislili iti na logopedijo vpisali na SRP
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 31. Jan. 2009 20:17

Mene je tut strah ratal... prov zarad tega, kar si rekla, anca_kk :( Nimam pojma od pojmov, kakšn naval bo. Letos se vsepovsod uvaja bolonjc in je ful več prostih mest vsepovsod, tut novi programi so...Pa manjša generacija je letos. Tko da res upam, da ne bo navala, da se bodo porazgubil. Sam če tko pogledaš, smo že tle tri, k se bomo vpisale. Upam, da je to samo naključje in da bomo sošolke =)
(jst tut nism glih matematik)
tanc_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a tanc_ » 31. Jan. 2009 20:19

sončk mene še boolj skrbi.. ker poznam iz naše šole še dve ki razmišljata o defektologiji.. torej tri iz naše gimnazije+vi2 iz foruma.. smo že 4.. :( sploh nočem pomislit kolko gimnazij je še po sloveniji.. pa kolko dijakov razmišlja o defektologiji :S
Dare to be yourself.
tanc_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a tanc_ » 31. Jan. 2009 20:21

ups.. 5 :D pač dokazujem da sem slab matematik :oops:
Dare to be yourself.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 31. Jan. 2009 20:29

Dej jih probi prepričat da nej ne gresta :D Hahaha sej ne. Res ne vem, kaj bomo nardile. Probimo se čimbolš naučit za maturo (s čudežnim feliksom in raznoraznimi odvodi in integrali je to res lahko ja, lansko leto je bla slovenščina FUL lažja, tiste štiri drame si prebral v enem dnevu vse skupaj), pol pa upimo na najbolš. Al kaj? Sej ne vem :? Kaj maš pa ti za maturo?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov