Študij: Arhitektura

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

taurus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 6. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a taurus » 06. Apr. 2015 17:31

Pozdravljeni!

Sicer niti ne vem, če sem pisal pod pravo temo ampak kakorkoli...
Vidim da ste na tem forumu kar aktivni, zato me zanima če kdo od vas študira arhitekturo, zanima me kakšen je študij, kakšni so sprejemni, koliko učenja je potrebnega in nasploh kaj se učiš pri predmetih...

Lep pozdrav in upam da se malo razpišete :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 07. Apr. 2015 8:58

kariera/studij-arhitektura-in-notranja-oprema-t856.html?hilit=arhitektura

obstoječa tema o študiju arhitekture (in notranje opreme). upam, da najdeš kako informacijo. tole bom zaklenila, da se teme ne podvajajo.


načeloma študij arhitekture ni tak bav bav, kar se učenja tiče, je pa zato toliko več risanja, ki vzame ogromno časa. če ti dolgotrajno sedenje za pisalno mizo in risanje podrobnosti ni odveč, potem bo šlo. dosti je delanja maket in dela z računalnikom (poznati moraš autocad, kak program za 3d risanje, prav pride še photoshop in illustrator, pa še kaj se najde).

študij je enovit magistrski študij. kar pomeni, da traja 5 let (vsaj :) ) za pridobitev štemplja, s katerim si potem odgovorni projektatnt moreš bit 3 (ali 2) leti zaposlen v biroju in nato opravljat mojstrski izpit.

službe ne rasejo na drevesih, prej obratno. tako, da arhitekti trenutno počnejo svašta.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov