Študij: Anglistika in amerikanistika na FF

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 06. Okt. 2008 12:11

...
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
Pretty_pistol
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 14. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pretty_pistol » 07. Okt. 2008 19:59

Mene pa zanima, če kkšna študira nepedagoško, kakšen poklic pa lahko po koncu opravljaš?
A lahko katera malo opiše kako kkšna predavanja potekajo- je potrebno nastopat pred razredom, a moraš sodelovati med predavanji-kot v srednji, ali samo poslušaš...?
A je predznanje iz srednje šole zadovoljivo?Katere gimnazije/sr.š. ste obiskovali?
Uporabniški avatar
Abby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 7. 9. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Abby » 07. Okt. 2008 20:08

ja js sm zdej 2.letnik na pedagoški smeri, ampak ti lahk povem, da ni kakih seminarskih nalog pa predstavitev, vsej js nism nč mela. sodelovat ni treba pri predavanjih, sam pr vajah se pa ponavad pogleda domača naloga pa pr lektorskih vajah, ki so neki takega kot angleščina v SŠ (ampak na višjem nivoju), je treba kr dost sodelovat, se pogovarjat, delat v skupinah... drgač pa, nepedagoški so lahk prevajalci, delajo v kaki firmi (odnosi s tujino), več pa ne vem.
Uporabniški avatar
Pretty_pistol
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 14. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pretty_pistol » 11. Okt. 2008 17:40

OK. Hvala.
Kok ti je šla pa v srednji šoli, a si čist u nulo obvladala vse? Pa matura?
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 11. Okt. 2008 19:53

Jaz sem zdaj pred diplomo na ang. (pedagoška sicer). Hodila sem na Ledino, zelo dobro so nas pripravili na maturo in vse. Ampak ko zdaj gledam nazaj, vidim, da je gimnazija v resnici zelo lahka, če se vsaj malo potrudiš. Jaz sem bila skoz odlična, maturo pisala 5 na višjem nivoju (5+3=8). Matura sicer sploh ni težka, že takrat se mi ni zdela, zdaj pa še manj. Dobro predznanje na faksu koristi, seveda. Ampak ne mislit, da je to dovolj, je treba kar zavihat rokave. Se pa vse da, predvsem če delaš sproti (sploh glagol; ta predmet boš zelo težko naredila brez predavanj in vaj, ker potem nič ne razumeš). Jaz sem na prehodu v 2. letnik "izgubila" cca 1/3 sošolcev, kar je nekje pričakovan osip (pazi, to je družboslovje - na kaki tehniki jih pade več kot 60 %). V glavnem, v rednem roku nas bo diplomiralo precej manj od tistih, ki smo se skupaj vpisali v 1. letnik.
Uporabniški avatar
Abby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 7. 9. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Abby » 12. Okt. 2008 8:15

Pretty_pistol napisal/-a:OK. Hvala.
Kok ti je šla pa v srednji šoli, a si čist u nulo obvladala vse? Pa matura?

Ja v srednji šoli mi pa pr ang res ni blo treba nč delat. Tut maturo sm naredla z 8 (ampak to ni pogoj, da ti bo pol ful šlo na faksu, kr, kot je rekla Shannon, je treba hodit na vaje pa delat). Tut če mature slučajn ne nardiš tk dobr, pa ti je ang všeč, vrjem, da se da vlk nardit s trudom :)
Uporabniški avatar
Študentka.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 19. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Študentka. » 20. Jan. 2009 16:15

A je tukaj kaka punca ki je že dipl. iz angleščine in dela v tem poslu?
Me zanimajo predvsem možnosti za zaposlitev (razne profesorce) kaj si še lahko? pa če se dost tega rabi? v kakih firmah če daš prošnjo nevem kolk je kej iskano...
se odločam med študijem ang in maneđmenta..
a moraš na tem faxu na vaje in pred. obvezno hodti? ker js bi si tko nardila da bi dop. hodila al pa pop... ne mešano:( ker bi delala drugi del dneva:)
Uporabniški avatar
ForeverMe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 2. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ForeverMe » 20. Jan. 2009 18:41

mene pa zanima če je ful velka razlika med enopredmetno pa dvopredmetno pa kaka razlika sploh je. vem d maš mau drugačne predmete pa d je ena bl zahtevnejša...nikjer pa ne zasledim prav da bi pisalo kako pa kaj, kaj je z eno pa kaj z drugo. pa kako je z zaposlitvijo, če greš nepedagoško? baje lahko tud pol nakonc nardiš pedagoške predmete, če se pol premisliš. je to res?
pa kaj mate ve zravn k ste dvopredmetno pa kako vam znese?
hvala
Uporabniški avatar
kAtz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kAtz » 03. Feb. 2009 21:54

js pa sam upam, pa molim, da je tud u mariboru po bolonjskem sistemu, da mi ne bo treba še eno leto maturitetnega tečaja delat, da bom lahk pla pol končno angleščino študirat.... :roll:
....Thousands of years ago, cats were worshipped as gods.Cats have never forgotten this.....
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 28. Feb. 2009 6:52

ForeverMe napisal/-a:mene pa zanima če je ful velka razlika med enopredmetno pa dvopredmetno pa kaka razlika sploh je. vem d maš mau drugačne predmete pa d je ena bl zahtevnejša...nikjer pa ne zasledim prav da bi pisalo kako pa kaj, kaj je z eno pa kaj z drugo. pa kako je z zaposlitvijo, če greš nepedagoško? baje lahko tud pol nakonc nardiš pedagoške predmete, če se pol premisliš. je to res?
pa kaj mate ve zravn k ste dvopredmetno pa kako vam znese?
hvala



To tut mene zanima! Kje ste anglistke? Kakšna je razlika med enopredmetno in dvopredmetno (in kje bi si lahko pogledala predmetnike za oboje)? A si, ko končaš enopredmetno, popolnoma isto, kot ko končaš dvopredmetno? Kera je bl zanimiva, tko, da ma književnost pa take fore? :D A je kšn fant sploh gor? :)
Spet se ne morm odločt, na ker faks nej grem, pa sm šele zdej dojela, da omejitev pr anglistiki ni 60:40 in da bi mela zadost točk, tut če je omejitev 84 al kok. Pa tut angleščino pač znam :D
Uporabniški avatar
Abby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 7. 9. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Abby » 28. Feb. 2009 8:50

Ja, če študiraš ang dvopredmetno, maš na nek način 2 študija in na koncu delaš tudi dve diplomi (lahko pa združiš obe področji v eno diplomo). Omejitev za dvopredmetni študij ang je ponavadi za pribl. 10 točk večja kot za enopredmetni. Jaz sem dvopredmetna, študiram ang in pedagogiko in mi na vsaki od teh dveh smeri odpadejo nekateri predmeti. Če študiraš ang enopredmetno maš recimo 11 predmetov, meni, kot dvopredmetni, pa na ang odpadejo nekateri predmeti (ponavadi ravno kakšna književnost, ampak je tega zame še vseeno dosti), prav tako pa mi nekaj predmetov odpade tudi na pedagogiki, tako da imam skupaj okrog 13 predmetov. Malo sem zakomplicirala, ker niti ne vem točno, kaj vas zanima. Lahko še kaj vprašate. O zaposlitvi za nepedagoške sem pa pisala malo bolj proti vrhu te strani :)
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 28. Feb. 2009 9:35

Ahaaa. Sam to je ful škoda, da ti glih književnost odpade. No, ampak zdej dojamem, zakaj moja bivša profesorca, ki je bla magistrica angleščine, ni mela pojma o angleščini in sm jo jst mogla popravljat (učila je tut nemščino katero je precej bolje znala). Sej ne da govorim to za vs, ampak ona je bla res gnila.

A pa mislš, da če greš na enopredmetno angleščino, ti znese, da vpišeš kasneje še vzporedni študij česa drugega? Recimo da v tretjem letniku angleščine vpišeš še en študij, k nima nobene veze s FF. A je to možno? Al je tok ful noro zajebana, da ti pač ne? Ker jst ne bi mela samo angleščine, ampak teli dvopredmetni predmeti na FF so mi taki ful neperspektivni :D
Sm pa že slišala, da če greš enopredmetno angleščino, da ti je dolgcajt, ker ni nč za počet. Aja, a pa je kšn tip tut na angleščini? :)
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 28. Feb. 2009 11:39

Ja itak da so tipi na angleščini. :lach: Hm, to, da ti naj bi blo dolgcajt ker kao nimaš kej za počet če si na enopredmetni, mi je mal čudn, ker mamo ful vaj pa tega, tak da brez skrbi, da ni dolgcajt. Js sm skoz hotla drugač it še nemščino zravn študirat, pa so pol vsi govorili kak je zajebana, tk da sm se odločla da rajš ne. Velik jih ma zravn kakšno pedagogiko, sociologijo itd., sam to se men zdi brezveze in ne bi kej takga vzela, medtem ko še kakšn jezik zravn, zna bit pa orng zajebano.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
Abby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 7. 9. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Abby » 28. Feb. 2009 12:19

Moja cimra je 3.letnik enopredmetne angleščine pa je ful preobremenjena (ma okrog 16 predmetov), tako da verjem mi, da ti ne bo dolgčas :) Možno pa vsekakor je, da vpišeš vzporedni študij, tudi na kakšni drugi fakulteti. Aja, še glede književnosti, tudi dvopredmetni je imamo dovolj (3 predmeti v 1.letniku so povezani z njo - 1 seminar o poeziji, starejša in novejša ang. književnost).
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 28. Feb. 2009 20:07

Uuu aha pol. Sam ja, jst ne vem, kaj bi vzela zravn, mogoče primerjalno književnost, sam ne vem, če bi pršla tja. No pol bi mogoče šla kr enopredmetno. :D no angel, a ti si na enopredmetnem? A si na bolonjskem in če nisi, a se ti zdi, da je kul? :) A se razumete med sabo, tko, a se kj pogovarjate, al ste čist odtujeni? A mate skupna predavanja z dvopredmetnimi?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov