Študij: Anglistika in amerikanistika na FF

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 27. Feb. 2008 19:41

^^ Mah, js sm tud v srednji šoli zmeri eseje ful dobr pisala, zgubla zmeri sam kakšno točko al pa dve, zdej na faksu pa redkokdaj pridem dlje kot do 6-ke. :? Ne vem al se sam men zdi, ampak tle je res vse na tok višjem nivoju, da dobre ocene pri esejih v SŠ nikakor niso zagotovilo, da bo podobno tud na faksu. Pa tud sicer - men se zdi, da morš za študij angleščine jezik res obvladat, kar pomeni veeelik več kot sam tisto, kar se dela pri pouku v srednji šoli. Js sm mela 5 angleščino, bla sm itak med najboljšimi v razredu, pa se mi še vedno zdi, da mi še toook manjka, sploh ko vidiš, kak nekteri res obvladajo v nulo. Sicer sm nardila lani brez problema, ampak vseeno. No mogoč ma pa ktera z anglistike kej drugačne izkušnje, to je sam moje mnenje. :wink:
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 28. Feb. 2008 22:02

Res je, 5 v sš ni nobeno zagotovilo, da ti bo šlo na anglistiki dobr. Tudi 8 pik na maturi, ki je roko na srce precej lahka, ni noben poseben dosežek (tud matura na splošno ni ravno nek pokazatelj inteligence in pravega znanja). Študij je druga zgodba; ne bom rekla, da se cele dneve učim (sem na dvopredmetnem), ampak se usedem za knjige dovolj zgodaj in ocene so lepe. Pri nobenem izpitu do zdaj se nisem posebej pretegnila, no, v nasprotju z no angel pa mi je najljubši predmet ravno lektorske vaje (tudi zato, ker imam najboljšo lektorico na anglistiki, ki ljudi ne je*e v glavo, kot nekatere njene kolegice) in tudi eseji mi ne delajo problemov; ocene imam tam od 8 do 10. Kul študij, filofaks prikupno zmeden, z referatom nimam nikoli opravka (na srečo, pa sm 4. letnik), oglasna deska na netu je ažurna, profesorji so z nekaterimi izjemami kul, še posebej mi je simpatičen en določen, hehe, bo treba spet mal na govorilne :D

Je pa potrebna res ljubezen do jezika, drugače ne bo šlo, se ti bo zagravžalo. Osip je (kot povsod) največji v 1. in 2. letniku, jaz sem kar nekaj sošolcev "izgubila", eni so obupali, eni ponavljajo, eni so se prepisali ... eni smo pa brez zastojev prilezli v 4. letnik. Vedet je treba tudi, da si ne moreš veliko izpitov puščati za višje letnike, večinoma samo enega ali dva, pa še to samo za eno leto (do 3. letnika je treba popucat 1. letnik in do 4. letnika 2.).

A v MB je že bolonjc? Tle v Lj je organizacija polžja, sicer bi morali biti čez 2 leti al kdaj vsi programi po bolonjcu, ampak dvomim, da jim bo ratal ... sicer je par programov že, npr prevajalstvo, enopr geo, bibliotekarstvo, pa še neki ...
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 29. Feb. 2008 19:02

Hehe Shannon sej lektorske vaje so večini najljubši predmet, ampak men so se totalno zamerle zarad lektorce ... nimam tazajebane (sej pomoje veš o kteri govorim :D), ampak vseeno mi je ful žal da sm šla k tej ko sm, ker drugi vsi pravjo kak se majo fajn na lektorskih, pri nas je pa mal drugačna zgodba. :? Sicer pa npr. večinoma nihče ne mara slovničnih predmetov, men so pa ravno ti najljubši. :lach:
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 01. Mar. 2008 18:56

ja ok za esej se zavedam, da bo na faksu čisto drugače kot je zdaj srednja, ampak zagotovo nebomo prišli prvi dan, pa bodo rakli zdaj pa napište esej v angleščini na ful visokem nivoju... zagotovo bomo nadgrajevali srednjo šolo in ja.. najpomembnejša sestavina je seveda da te to zanima....

mene zanima, če hodi kera na filozofsko v maribor pa ima dvopredmetno.. ang pa še en predmet?

pa dvopredmetno vem, da traja štiri leta, enopredmetni pa je po bolonskem in po moje je to še en razlog več, da se odločim za dvopredmetni študij, ker toti bolonski sisetm se samo sliši lepo, v resnici pa je bedn.
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 01. Mar. 2008 22:33

no angel napisal/-a:Hehe Shannon sej lektorske vaje so večini najljubši predmet, ampak men so se totalno zamerle zarad lektorce ... nimam tazajebane (sej pomoje veš o kteri govorim :D)...


Vem, vem :wink:
Jaz imam tudi rada slovnico. V 1. in 2. letniku skupaj sem mogoče izpustila 2 predavanji iz glagola, ker me je Ilc totalno navdušil nad snovjo. Če bi bli vsi prfoxi taki kot on, bi blo super. Ne maram pa književnosti, ker se mi je brez veze piflat 100000 enih del, ki jih ne bom nikoli srečala.
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 04. Mar. 2008 19:57

alo kaj ve vete... ali je dvopredmetni študij angleščina in predagogika že po bolonskem sistemu, al je še zmeraj štiri leta??
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 06. Mar. 2008 20:52

Če bo dovolj točk, se vidimo oktobra :P Še kakšna bodoča sošolka tu?
...
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 08. Mar. 2008 12:53

Shannon napisal/-a:Jaz imam tudi rada slovnico. V 1. in 2. letniku skupaj sem mogoče izpustila 2 predavanji iz glagola, ker me je Ilc totalno navdušil nad snovjo. Če bi bli vsi prfoxi taki kot on, bi blo super. Ne maram pa književnosti, ker se mi je brez veze piflat 100000 enih del, ki jih ne bom nikoli srečala.


Pri meni je isto. Ne maram književnosti (čeprav zame osebno Mozetič ful fajn predava), obožujem pa slovnico, predvsem glagol in fonetiko.
Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 12. Mar. 2008 17:53

Neki me še zanima. Za enopred. ang. je poseben kriterij (npr. 20% uspeh pri ang. pri maturi iz ang., 15% uspeh v 3. in 4. letniku...). A je za dvopred. ang. enako???? Zraven nisem vzela še kakega drugega jezika.
...
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 13. Mar. 2008 11:51

Če govoriš za LJ, potem ja. Vsaj včasih je bilo. Poglej si v Razpis. Saj tam vse piše.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 13. Mar. 2008 13:52

Za LJ, jasno. Sem pogledala v razpis, itak, ampak tam piše, da je tak kriterij za študij "angleški jezik in književnost", verjetno mišljeno enopredmetno. Ker sm js vpisala zraven še pedagogiko, za katero so drugačni kriteriji (samo matura in splošni uspeh v 3. in 4. letniku), me zanima, kako je s kombinacijo teh dveh študijev.
Po kirem kriteriju mi bodo sešteli točke??? :?:
...
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 13. Mar. 2008 17:48

Za angleščino po kriteriju za angleščino, za pedagogiko pa po kriteriju za pedagogiko. Moraš itak bit na oboje sprejeta, če hočeš dvopredmetno študirat. Izračun bo tako različen in boš imela tudi različno št. točk in omejitev na eni in drugi smeri.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
FairyAngel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 579
Na forumu od: 6. 10. 2004
Kraj: Svet mojih sanj :)

Neprebrana objavaNapisal/-a FairyAngel » 13. Mar. 2008 18:03

srčica* napisal/-a:alo kaj ve vete... ali je dvopredmetni študij angleščina in predagogika že po bolonskem sistemu, al je še zmeraj štiri leta??


Filozofska fakulteta v Mariboru v študijskem letu 2008/2009 razpisuje bolonjske programe. Na 18. strani tega razpisa si lahko prebereš podrobnejše informacije o razpisanih študijskih smereh. Aja, pa mariborska FF nima enopredmetnega programa angleščine, sta le dvopredmetni angleški jezik s književnostjo in dvopredmetne medjezikovne študije - angleščina.

Sicer pa razlike v času študija ni. Po bolonjskem sistemu 3 + 2 končaš v petih letih (v kar je že všeta diploma), po starem je pa 4 + 1 leto (absolventski staž, ko pišeš diplomo).
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 06. Okt. 2008 12:11

HEi...

če hodi katera v Mb na FF, pa je iz okolice Ptuja, se lahko dogovorimo za prevoz. Kontaktirajte me na zasebno, da preverimo kako je z urnikom...
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 06. Okt. 2008 12:11

...
Zadnjič spremenil srčica*, dne 06. Okt. 2008 12:12, skupaj popravljeno 1 krat.
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov