Študij: Anglistika in amerikanistika na FF

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 21. Jan. 2008 15:33

Mene zlo zanima študij angleščine na FF. Ker vidim, da vas je tukaj kar nekaj anglistk, me zanima par stvari :)
Če imaš narejeno enopredmetno pedagoško (si torej po nazivu prof. ang.), je še vseeno velik možnosti, da kje delaš kot prevajalec, tolmač... Skratka ne kot profesor??? In kako zahteven je študij? Jasno da moraš met nekaj talenta za ang., ampak pribilžna količina učenja pred izpiti? Jih veliko pade?

Bom ful hvaležna, če se kira javi in malo pojasni :megacool:
...
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 21. Jan. 2008 15:51

Hm, najprej, kakšne so kej možnosti zaposlitve z nazivom prof. ang. (razn pač da učiš), ne vem, čeprav sm tud sama na pedagoški, ampak js nameravam učit no če bom le lahk ... sicer pa ne vem, pomoje lahk tud prevajaš kej (čeprav je prevajastvo sicer posebej študij).
Glede zahtevnosti - ka pa vem no, men se ne zdi neki fuuul težko, so pa pač eni predmeti ki so dost zajebani in na kterih dost folka pade. Zoprno je to, ker je vlka večina izpitov junija in je ful vsega na kupu, ampak sej se da. :wink: Js sm se drugač recimo lani (ko sm bla 1.letnik) ful mal učila pred izpiti, pa sm pol že junija vse nardila, ampak tist je bla zgolj sreča in mi še zdej ni jasno kak mi je ratal. :lach: Bomo vidli kak bo letos. :lach:
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 21. Jan. 2008 17:01

Če si prof. angl. imaš možnost delat vse kar dela dipl. anglist plus to da učiš na OŠ ali SŠ. To je čisto od tebe odvisno, kje boš iskala službo.

Zahtevnost študija je pa kar no... Ne bom rekla, da narediš z levo roko. Pri določenih predmetih se moraš kar fino potrudit, spet pri drugih je par dni učenja dovolj. Je pa res, kot je že no angel omenila, da so skoraj vsi izpiti junija, tako da se ti splača delat vsaj malo sproti in it pisat teste in kolovije (kjer se da) že prej.

Pade pa tudi kar dosti ljudi. Se zgodi, da jim manjka samo po en izpit recimo. Ampak naj te ne skrbi... Tako je povsod, tako da se tega dejstva ni treba posebej bat.

Če imaš še kakšno vprašanje pa le vprašaj.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 21. Jan. 2008 18:34

O najlepša hvala punce :spot:

Maychy napisal/-a:Če si prof. angl. imaš možnost delat vse kar dela dipl. anglist plus to da učiš na OŠ ali SŠ. To je čisto od tebe odvisno, kje boš iskala službo.

No super. Ker meni nikol ni bla neka največja želja bit profesor, ampak bi vseeno raje vpisala pedagoško smer, zarad boljših možnosti za zaposlitev, čeprav če bi se le dalo, bi delala kje drugje.

Kako je pa s prakso? Je dosti sprotnega dela-kakšnih seminarskih, poročil, mogoče kaj za izgovorjavo? Al je bolj poudarek na tistih izpitih junija pa je to to?
No pa še nekaj, kar ne bomo zvedli na nobenem informativnem dnevu -kaj pa splošno vzdušje na angleščini, je kolker tolk v redu? Je delež fantov in punc približno enak? Kaj pa študentski žuri na FF?
...
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 21. Jan. 2008 20:01

Punc je ogromno, kar se tipov tiče je blo pa vsaj v našem letniku bolj slaba izbira ;D
Za izgovorjavo je poseben predmet prvi dve leti, reče se mu fonetika. Sprotno delo je za vaje (lektorske vaje - na način ang v srednji šoli, pa kakšni slovnični predmeti in fonetika), drugo je pa itak bolj književnost več ali manj tako da delaš kokr delaš. Junija izpiti.. ja najbolš da pogoje takrat nardiš, in ne čakaš do septembra ker kaki predmeti majo samo po tri roke in pol veselo padeš.. tko kokr sm js lani :wink:
Splošno vzdušje se mi zdi da je uredu, si loh kr aktiven če hočeš bit, mamo klub študentov anglistike in germanistike, filofest (filmi) itd.. se kr dogaja, sploh na naši smeri, mamo vsako leto Thanksgivin dinner, leto smo bli že v Bratislavi eni packi pa zdej grejo v NY (ane no angel) in pa na Irsko.. ful se dogaja, sploh pa ti izleti so so-financirani in stanejo minimalno skor..
Za žure ti pa ne morm govort ker lansko leto sploh nism bla na brucovanju, shame on me :)
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 21. Jan. 2008 20:17

Ja tile izleti so zakon hehe. :wink:
Drugač pa, js sm bla na brucovanju, pa je blo ful dobr, upam da bo letos vsaj približno tolk fajn. :D
Sicer pa se strinjam z ursziko da je bla lani glede tipov bolj boga izbira, pa sej letos je isti drek, mah bedno. :( :lach: Ampak drugač je pa men fajn tle in mi ni žal da sm šla to študirat. :wink:
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 21. Jan. 2008 21:36

Sej so v glavnem punce že vse povedale :) Jaz bi dodala samo še komentar glede vzdušja. Splošno vzdušje je dobro, res pa je, da je anglistov ogromno, veliko jih tudi recimo dela izpite za naprej/nazaj, tako da ni nekega "razrednega duha" kot je na nekaterih faksih. Pri nas je bolj vsak individualna oseba. Lahko si izbereš tudi cel kup različnih seminarjev in posledično pristaneš zmeraj v drugi skupini, z drugimi sošolci, kar je po svoje zelo zanimivo. :)

Dogaja se dost, sprotnega dela je tudi nekaj, fantje pa... išči z lučko :P
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 10. Feb. 2008 16:53

mene pa zanima, če obstaja fakulteta na kateri študiraš angleščino tudi v mariboru al je samo v ljubljani?

jaz sem brskala po fakultetah ki so v mariboru, pa nisem zasledila da bi katera fakulteta imela študij angleščine :(
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
Blossom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 25. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Blossom » 10. Feb. 2008 20:57

Ja obstaja. Jaz študiram angleščino dvopredmetno na filozofski v MB-ju :)
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 10. Feb. 2008 22:13

aha to ej na filozofski fakulteti, jaz sem pa šla preverjat pedagoško... šment :D

praviš da študiraš dvopredmetno.. kaj še pa maš za drugi predmet?... in zakaj si se odločla za dvopredmetno in ne enorpedmetno?... marsikje sem slišala da je baje bolše enopredmetno, da je to pogoj da lahko učiš v srednji šoli... da z dvopredmetnim lahko smao v oš?
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
Blossom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 25. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Blossom » 10. Feb. 2008 22:35

Poleg angleščine še imam filozofijo. Enopredmetna angleščina v MB-ju ni možna, je samo dvopredmetna angleščina s književnostjo ali dvopredmetna angleščina - prevajanje. To, da z dvopredmetnim lahko učiš samo v OŠ, mslim da ne drži.

Če te še kaj zanima, kar vprašaj :)
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 11. Feb. 2008 13:51

Jst sm tudi razmišljala o študiju angleščine, ubistvu se mi zdi, da je to še edina stvar, ki me zanima in si nikakor ne morem predstavljat, da bi karkoli drugega v življenju delala kot neki z angleščino... :) vendar sm začenjala malo (dosti) obupovat ker ko sm zagledala vpisne pogoje sm bla samo :eek: kaj mislite a je še kej upanja zame :? sicer zdej sm v gimnaziji tretji letnik in bom najbrž dobra, nasl. leto pa upam da pravdobra, ker bodo odpadli vsi tisti predmeti, ki mi tko drastično nižajo uspeh :D a mislte, da če bom nardila maturo dobro, da so še kake šanse?
Uporabniški avatar
Blossom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 25. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Blossom » 11. Feb. 2008 14:36

Kam se pa hočeš vpisat? Lj ali Mb?
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 11. Feb. 2008 14:40

Rajš u Lj, ker je bliže, ampak če nebi šlo drugače pa če bi mela za u Mb šanse pol lahko tud u Mb
Uporabniški avatar
Blossom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 25. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Blossom » 11. Feb. 2008 14:43

No, ne vem kak je za Lj s točkami, ampak v Mb je bila omejitev 44,5 :lol:
To že maš, če si dober, pa še maturo napraviš s samimi dvojkami...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]