Študij: Anglistika in amerikanistika na FF

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 29. Mar. 2009 19:26

čaw punce. zanima me če ima katera kake dobre zapiske za glasoslovje pri angleščini. ful bi mi pomagale kake razpredelnice z VPM, prefortis clipping, prelenis lenghtening, posebnosti glasu L in podobno.
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 29. Mar. 2009 19:27

katnina napisal/-a:Ali katera od vas študira angleščino na FF MB? Ker se nameravam vpisati na FF MB, me zanima vaše mnenje o študiju angleščine.
Hvala vsem za odgovore.

jas ravno opravljam prvi letnik ff mb angleščina dvopredmetno.
Uporabniški avatar
Blossom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 25. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Blossom » 29. Mar. 2009 20:31

jaz pa sem v 2. letniku - angleščina (FF MB)
Uporabniški avatar
silvija_90**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 9. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a silvija_90** » 31. Mar. 2009 16:22

js tut grem...no računam na to :)
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 15. Nov. 2009 17:13

Klodyin napisal/-a:Mene pa zanima vse o študiju angleščine. vem da podobna tema že obstaja, a me zanimajo bolj updejtane informacije.

zanima me kako zahteven je študij, kakšno začetno znanje se pričakuje, če moraš res zlo obvladat angleščino, kaj tiste ki študirate dvopredmetno študirate poleg angleščine, pa perspektivnost študija,...?

jaz sama se odločam med mednaronimi odnosi, pravom in angleščino.

hvala za vaše odgovore



Sicer ti bom več lahko povedala po izpitih, trenutno se mi ne zdi preveč zahtevno, tempo je prav prijeten (mogoče zato, ker sem bla prej na težjem faksu).
Zahtevano predznanje...več ga maš, bolš je. Eni ful obvladajo, za druge se sprašujem, kaj tam sploh delajo. Verjetno se da velik notr prnest, je pa od tebe odvisno kok delaš.
Men je drgač ful dobr program, res mi je všeč in sem zadovoljna.
Je fajn če delaš sproti, itak ti pa ne vzame preveč časa.

Js mam zraven še španščino, mi je mogoče žal, da nism vzela francoščine ali nemščine. Ampak ok. Angleščina je bolša.

Perspektivnost je pa srednja, pomoje majo vsi teli tvoji trije faksi približno isto raven perspektivnosti. Mislm, s pravom lahko sicer več del opravljaš (si predstavljam), ampak tud veliko nezanimivih del. Isto MO. Z angleščino pa neke birokracije v pisarni verjetno ne boš delal. No, lahko tudi, sam bodo verjetno rpej pravnika zaposlil. Če pa želiš delat v svojem fohu in boljše pozicije je pa pomoje približno isto, mogoče pravo mal izstopa. Ne vem.
Mene čedalje bolj mika, da bi se dala v kšne raziskovalne vode, ala angleška zgodovina ipd. Čeprov sm drgač hotla zravn še MO ali ekonomijo. Ne vem, najprej morm sploh 1. letnik narest.

Aja, bolonc tale njihov kao. No, skor vse izpite maš še vedno na konc leta. Tok da veš :D
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 15. Nov. 2009 21:08

:D
Zadnjič spremenil sončk, dne 04. Apr. 2014 6:54, skupaj popravljeno 1 krat.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 16. Nov. 2009 21:09

...
Zadnjič spremenil sončk, dne 04. Apr. 2014 6:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 16. Nov. 2009 21:55

No, tok grozn spet ni, poglej 3/4 prfoksov in njihovo izgovorjavo. Pa tud dvomim, da če ne obvladaš RP v nulo i ne zveniš kot native, da te pa kr ne spustijo naprej. Tud fonetika je čist naredljiva, samo za ene lažje za druge težje. Drgač 90% mojih sošolcev z lektorskih ne bo nardil letnika, v kar pa dvomim.
Pa tud ruščina in španščina nimata tok lahke izgovorjave, še posebi španski s oz. mehki š al karkol že je ta stvar, je de puta madre. Pa znč sm šla na ruščino in ni niti približno lahko, ne izgovorjava ne slovnica. Se mi zdi, da se nam na anglistiki še dobr godi.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 16. Nov. 2009 22:24

..
Zadnjič spremenil sončk, dne 04. Apr. 2014 6:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 16. Nov. 2009 22:30

Sej taki k majo 2 ponavad ne grejo študirat (no, ali pač :D)

Ma ne vem no, men se res zdi da še posebi fantje pač ne znajo govort, majo tako izgovorjavo k moj fotr. Pa takih ljudi je velik. Sej ni nujno da nardiš v prvo. Prehodnost je če se ne motm okol 60%, pa si upam trdit, da jih več apde zarad glagola, kokr zarad izgovorjave (in več zarad teoretičnega dela). Ne vem, sicer pa bomo vidl. Hvalabogu, da nimam teh problemov (nimava).
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 17. Nov. 2009 23:09

No, ker nikol nisem bla pretirano pridna v šoli (:(), mi študij angleščine žal ne bo nikoli dostopen (razen izredno, česar si pa ravno ne morm privoščit), z veseljem tole temo prebiram.. in sem šla zdej mal poguglat tole Received Pronunciation, ki ste jo omenjale, pa sem na wikipedii našla naslednje: "About two percent of Britons speak with the RP accent in its purest form.[6] Abercrombie (1956:44-48) argues that RP use is socially advantageous over other English dialects within England but carries no "special privileges" outside England." in se ne morm nehat smejat, hehe, mislm, zakaj je potem potrebno to znat? :) OK, sama sem tud v tistem "kampu", ki pravi, da je angleška angleščina tista prava, ampak tale zgornja izjava me je pa res nasmejala. :D

BTW, a bi (ker se mi ne da ravno brskat preveč) mi lahko katera kakšne linke poslala recimo s primeri, ki jih obravnavate pri raznih predmetih oz., kako bi rekla, kaj sploh počnete?
Pa recimo, kateri predmeti/področja so vam najljubša, katera manj? Zakaj?

Razpišite se, prosim :oops:.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 17. Nov. 2009 23:18

^^ Se pridružujem prošnji. Jaz bi tudi rada izvedela čim več o tem kar se učite. A imate kakšne učbenike? Skripte? Naslove ali linke prosim :D

Vse to vas prosi skoraj študentka angleščine, ki se je v zadnji sekundi premislila (sicer ne obžalujem odločitev), ampak vseeno imam rada angleščino in bi bla zelo vesela vaših informacij/linkov/naslovov :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 17. Nov. 2009 23:43

..
Zadnjič spremenil sončk, dne 04. Apr. 2014 6:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 17. Nov. 2009 23:49

^^No no, ni mi blo treba odgovarjat kot majhnem zaostalemu otroku; sem tud dopisala, da se strinjam, da je angleška angleška tista prava (sploh po intimnih izkušnjah z ameriško angleščino - :tot:), sam pač tisti podčrtani del citata mi je tko hecn izpadel.

Najbolj mi je pa všeč to, da morm res skoz gledat filme za faks in ponavad res kul filme
Tole je pa čist hudo. :D
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 17. Nov. 2009 23:55

purple_rain napisal/-a:^^No no, ni mi blo treba odgovarjat kot majhnem zaostalemu otroku


Ha? :?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov