Študij: Anglistika in amerikanistika na FF

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 11. Feb. 2008 14:48

Looool pa saj to ni res, sej nevem al naj se smejem al jočem :razz: ja za u lj rabiš ogromnih točk... za mb pa lih tolko da nrdiš maturo :evil: ko bi bilo usaj obratno... ker iz nove gorice do maribora... ampak- let's stay positive
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 11. Feb. 2008 16:28

Blossom napisal/-a:No, ne vem kak je za Lj s točkami, ampak v Mb je bila omejitev 44,5 :lol:


aha sem šla gledat omejtiev, pa sem si računala, če one tri osnovne predmete na maturi naredim z eno dvojko, izbirne s štirico, uspeh imam tako ali tako pravdober, pa mi skupaj znese 65 točk... tako da mislim da skoraj zagotovo morem pri noter :D

aja no ker sem drugače že itak pokazala da sem izredno radovedna :D pa vas moram še vprašat, če kera študira dvopredmetno angleščina in pedagogika... oz. če je to sploh možno?
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 11. Feb. 2008 17:17

Fora je tudi v tem, da se točke (govorim za Lj) ne štejejo 60/40 tako kot v večini, ampak se šteje tudi ocena ang iz 3. in 4. letnika in še marsikaj. Pejte preverit.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 11. Feb. 2008 17:45

niti ne vem če pri nas obstaja kao višji nivo.. jaz mam angleščino smao kot izbirno in se učimo pač kot prvi tuji jezik...

ampak ne rabim jaz dosti točk, ker grem v maribor in ne ljubljano... in tu se očitno točke drugače štejejo...
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 11. Feb. 2008 19:03

Hmm ma ja sej ubistvu mene niti ne skrbita oceni iz ang letos in tud prihodnje leto ne... če bi se samo to štelo bi blo fajn :D bolj me skrbi moja stara sovražnica- matematika :evil: Na višji nivo pa itak grem ja
Uporabniški avatar
Blossom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 25. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Blossom » 11. Feb. 2008 20:05

srčica* napisal/-a:pa vas moram še vprašat, če kera študira dvopredmetno angleščina in pedagogika... oz. če je to sploh možno?


Angleščino in pedagogiko je možno študirati skupaj. V 1. letniku imamo v drugem semestru predmet pedagogika, ki je pogoj za vpis v 3. letnik, vendar pa tega predmeta nimajo tisti, ki še zraven katerekoli smeri študirajo pedagogiko.
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 11. Feb. 2008 20:29

Eno vprašanje, ko j lh tema, za vpis rabiš splošno maturo, s poklicno gor nemorš pridt?
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 11. Feb. 2008 22:00

mislimd a vsi univerzitetni programi zahtevajo splošno maturo.. se pravi iz petih rpedmetov.. lahko vzameš še en predmet zraven na maturi, pa maš šanse...
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 12. Feb. 2008 23:10

poskusno maturo pojdi pisat na višji nivo.. poglej si, kaj so imeli na osnovnem.. Nevem, meni je žal, da sem šla na višji.. ker sem pisala 4.. na osnovnem bi mogoče 5.. saj ne vem :)

gap fill.. je bil res shit
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 22. Feb. 2008 14:27

In punce a je bla katera na kakšnem informativnem dnevu? Kako se vam je zdelo?
Uporabniški avatar
Pretty_pistol
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 14. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pretty_pistol » 22. Feb. 2008 15:56

Ja jst sm šla, polovico sm itak zamudla ampak ok. Prve besede k sm stopla v predavalnco so pa ble, da je ful težko dobit službo.
Mela sm filing d ful odvračajo od tega d bi se upisal, ker da je ful težko.Od enga študenta se mi je pa še posebi glupo zdel, ko je reku d je lj faks dost bulš od mariborskega(halo, a si že biu tam da zdej kritiziraš):roll:
Sej mam še eno leto, da se odločm sam me je že zdej mau strah k se mi zdi d nimam pojma, pa čeprou mam angl. 5 in je tu edin predmet k me zanima.
Problem mi je tud pisat kšne eseje, k se ful ne znam izražat, časi mi pa kr grejo. A ma kšna iste probleme?
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 22. Feb. 2008 20:06

Men so eseji tud groza! Jih mormo pa čez leto kr dost napisat (js sm na anglistiki), posebi pri enem predmetu lektorske vaje, in zmeri norim ko morm esej pisat. Še najhujš pa je, ko mamo na koncu pri teh lektorskih 2 testa - en je normaln test, drug pa esej in morš v tisti uri pa pol spacat skup neki o tisti temi, ki jo tam dobiš. Lani me je blo tega največja groza od vseh izpitov! In tud letos me je že zdej strah. Ampak sej se vseen da - sm nardila lani pol brez kakšnih večjih problemov. :) Letos bomo pa vidli.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 22. Feb. 2008 20:10

Ja sej je blo že govora sicer nevem če točno na tem forumu ampak sm nekje zasledila d ful odvračajo od študija že zto k je tolko zanimanja... Js sicer nism bla na informativcu ker mi ni zneslo da bi šla čeprov mi je ful žal da nism bla... sicer mam pa tud jst še eno leto :)
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 23. Feb. 2008 0:01

js sm bla na informativcu v Mb. Tistim, ki vas angleščina res zanima, pa vas ni strah 5 cm debelih knjig.. res priporočam.. vsaj v Mb. Meni se je zdelo ql.. vendar me ang. spet ne zanima toliko...

Tam imajo zdaj bolonjski študij. Če končaš tista 3 leta na angleščini, ne moreš biti baje niti prevajalec ne učitelj.. tako da je edino to bedno.... da moraš obvezno končati še 2 leti, če hočeš delati v svojem poklicu oz. to za kar si se izšolal.. (vse skupaj znese 5). Prej si pa končal 4 leta in je blo to že dovolj.... žalostno.

Drgač pa uuuu... eseji :razz: eni jih obožujemo :D
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 27. Feb. 2008 16:54

jaz sem tudi bla v mariboru... ampak to je blo predavanje za enopredmetno-angleščina ne?... mene bolj zanima dvopredmetno... na netu sme nekaj izbrskala, d apa dvopredmetni študij še ni po bolonjskem sistemu... tak da jaz bi šla dvopredmetno, ker sama angleščina me definitivno enna tako zanima, je ap res da pa mi gre boljše kot keri koli drug predmet... pa drugače mam angleščino drugi tuji jezik, pa izbirno mam angleščino, pa smo zadnič pisali esej, ap sem dobla 18 točk od 20... :razz:
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov