Študij: Analitska sociologija (FDV)

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
flavia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 103
Na forumu od: 29. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a flavia » 07. Dec. 2005 21:25

Hodi kdo?
K letos se se morm odločit kam naprej in bi kako dodatno info. o tej smeri.
let's talk obout...
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 07. Dec. 2005 21:33

Popravljam ----> beri Belindo
More ti pa mal ležat, drugače s samo piflarijo ne bo šlo. Pa za službo se boš mogla popl mal znajdt, saj nas je preveč. Mamo se kr luštn, čeprav je kr za delat, ostalo pa ne rabiš vedt. Sicer pa mate vi bolonci še 5x boljši predmetnik, ker dejansko obravnavate teme, s katerimi se srečujemo na vsakem koraku. Pač, tvegaj pa boš sama vidla al je kul al ne :wink: Preber si pa mal na www.fdv.si ...
Zadnjič spremenil metron, dne 10. Dec. 2005 8:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Tko nekak...
*Belinda*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 20. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Belinda* » 10. Dec. 2005 1:32

metron napisal/-a:Jz. Je čis isto k vse ostale smeri na fdvju. ...


Tlele te morm popravit...letos v bolonjskem sistemu si smeri niso čist nič večpodobne, ene največ 3 iste predmete od 12 majo, nič več. Letos je čist drgač sistem od prej, in je študij že od vsega začetka zelo specifičen po predmetih.

Aja, pa pripravi se na malo morje seminarskih, poročil in ostalega šrota sproti vsak teden...
Uporabniški avatar
SETA II
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 15. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SETA II » 16. Dec. 2005 0:54

Kar se piflarije tiče, se mi ne zdi čist res, da bi bla ful, ful panika (al mam pa tok preveč empatije za pravnike, pa mal olepšujem zadeve :P). Čeprav odvisno, kako gledaš na zadeve oziroma kaj pričakuješ od programa, ko se vpisuješ, kako si predstavljaš sociologijo kot vedo itd.
Od analitsko-teoretske smeri že v štartu ne morš pričakovat ful neke akcije, sploh star program je bil tak, da sta prva dva letnika itak zlo splošna za vse smeri, potem pa se v tretjem mal bolj razdela zadeve - izbirni predmeti, seminarji, kakšna strokovna ekskurzija, ... In tud jaz verjamem, da odkar je predmetnik spremenjen oziroma posodobljen, je zihr ful bolš vse skupi, ja :wink:

Služba pa ... Ne vem, no... FDV ti lahko da res ful širok pogled na kompletno družbo in vse prisostvujoče fenomene :lol: potem je pa od posameznika odvisno, kako in kam se usmeri. Kolk od tega resno absorbira in prenese v prakso - kot pri vsakem študiju oziroma znanju nasploh. Jst sem se npr. vpisala na to smer in sem se še pa još pritoževala na začetku (čez samo teoretičnost, kakopak :P), ampak ... ker vem, da z isto radovednostjo, kot se zanimam za vse, kar je sociološkega, spremljam tud še velik ostalih področij, se mi danes zdi optimalno to, da pri vsakem pridobivanju službe nekako uspešno združiš ne samo znanje s faksa (pa v končni fazi tist papir, ki ti ga dajo v roke) ampak še ostale interese v lajfu, in potem v okviru tega, kar te v panogi sami najbolj zanima, in še vsega tistga off, kar je mogoče zgolj hobi, iščeš delo. Širše od svojega "4letnega FDV arhiva", z določeno iznajdljivostjo - v smislu tega, da se tekom študija že mal orientiraš, pozanimaš glede del, glede folka in izkušenj, se konec koncev tud sam na ta način kje zaposliš, magar prek servisa al pa začasno -pri čemer je prvo in končno pravilo to, da se najbolj splačajo direktni kontakti. Ker ko si enkrat v vlogi delojemalca, je dons žal tako, da si dobesedno na trgu in zato še tolk bolj velja, da vprašat in se pozanimat točno tam, kjer "neki bi v bistvu", nobenga ne stane :wink:
Uporabniški avatar
miss_kitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 29. 7. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a miss_kitty » 07. Feb. 2007 14:54

Živjo! Tudi jaz bi prosila za pomoč oz. za kakršnekoli koristne informacje v zvezi s tem program. Zanima me predvsem kako je z tujimi jeziki? ali je le en tuji jezik ali dva? prej sem zasledila, da je zelo pomembno koliko znanja prineses iz srednje sole,...sama sem ang imela vedno 3! pa me je zdaj kar malo strah, da ne bi slo,.... :(
pa se nekaj,...
iskala sem predmetnik po internetu, pa ga nisem zasledila :roll: ! zanima me, kako je z obveznostjo na predavanjih, koliko vaj imas v povrecju in ali drzi, da si po cele dneve na faksu!??
to bi bilo to, upam da nisem prevec zatezila,..hvala za odgovore!
Just dance!
Uporabniški avatar
punchka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 572
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a punchka » 07. Feb. 2007 15:14

jaz jo bom napisala na 2. mesto. grem pogledat v petek na informativca, samo naša šolska svetovalna mi je ful odsvetovala ta študij. ker je med top 5 poklici, v katerih je največ ljudi brezposelnih. pa baje jih bo letos veliko, ker je že samo z naše šole interesentov za 10% prostih mest.
tako da sem bila malo razočarana, ker sem prej mislila da bom brez problema prišla gor glede na to da lani ni bilo omejitve :?
to infinity and beyond!
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 07. Feb. 2007 15:25

Glede angleščine se ne gre sekirat preveč, , pa sem mela skoz u srednji tr, pa zaenkrat ni prevelkih težah.
In na fdvju res ne boš cele dni na faksu, razn če si sestaviš butast urnik(se zna zgodit :roll: )
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
miss_kitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 29. 7. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a miss_kitty » 07. Feb. 2007 16:27

punchka napisal/-a: pa baje jih bo letos veliko, ker je že samo z naše šole interesentov za 10% prostih mest.
tako da sem bila malo razočarana, ker sem prej mislila da bom brez problema prišla gor glede na to da lani ni bilo omejitve :?


tega se tudi jaz zelo bojim :?
hvala za odgovore,...
sam se neki,.., ker mi res ne da miru,... :roll:
glede zaposlitve; se mi zdi da sem bila informirana ravno obratno, da jih je sicer veliko, a se delo kljub temu da dobiti, saj je moznosti veliko.
pa me zanima (tisti, ki studirate), kaj pravite na to? je moznost zaposlitve ugodna in kaksne so kaj povprecne place ( saj vem, da je odvisno od tega kje delas,..pa vseeno, ce se da povedat kaksno prib. cifro)
hvala!
Just dance!
Uporabniški avatar
miss_kitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 29. 7. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a miss_kitty » 14. Feb. 2007 14:05

a je tu gor sploh kdo, ki to študira, mene namrec res zanimajo te zadeve! saj sem bila na informativnem, a vsega tam res ne mores sprasevat, ker nas je veliko, pa tudi o kaksnih placah raje vprasam na forumu, kot tam! :? :roll: :D
torej bi se enkrat prosila da se kdo oglasi:D
Just dance!
andr3ya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 12. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a andr3ya » 05. Apr. 2007 9:37

Jst sm se letos vpisala sem. upam da mi rata, ker predmetnik se mi zdi ful zanimiv. sam sem pa mal jezna, ker se je prejšnja leta vpisalo le nekaj ljudi preveč in so bile ful nizke omejitve....letos so pa zmanjšal število mest na 40, vpisal se jih je pa skor 80 preveč :x

Drugač pa komi čakam, da kdo napiše še kakšne svoje izkušnje :)
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 05. Apr. 2007 14:05

To nej te ne psihira preveč. Jst sm mela lani isto situacijo na fdv, ker je blo okrog 70 preveč upisanih, pa prvič tolk dost. Sam pol pa pridejo kar smešno nizke omejitve.
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
andr3ya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 12. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a andr3ya » 05. Apr. 2007 15:42

povem ti lahko ubistvu to kar je na netu + kar sem slišala na informativcih :)

To je sociologija, podobna tej ki jo spoznaš v gimnaziji, samo booolj obširna in podrobna + veliko delaš na raziskavah in analiziranju. Pa men so res tko zelo všečni predmeti npr.: gejevske in lezbične študije (ja, to je predmet :P ), sociologija religije, moderne družbe, sociologija spolnosti, študije turizma in potovanj…

Glede zaposlitve, itak je splošno znano da FDV-jevec težko dobi zaposlitev. Samo so nam pa na informativcih povedal, da če te zanima sociologija se ti pa bolj splača študirat na FDVju kot pa na filozofski… trenutno je nezaposlenih analitskih sociologov v Sloveniji 13, unih s filozofske fakultete pa neki čez 40… zdej, koliko jih je našlo zaposlitev v svoji stroki, ne vem. Osebno sem se vpisala na ta faks, ker me trenutno na žalost edino to veseli. Odpade kakšnakoli pravna, ekonomska, medicina :roll:
Se pa zavedam možnosti, da bo najverjetneje težko najti službo.

No na njihovi strani piše da
*Si po končanem študiju usposobljen za:
-analiziranje družbenih pojavov, procesov, življenjskih slogov in medsebojnih odnosov,
-svetovanje o raznovrstnih trendih družbenega dogajanja, razvoja, upravljanje s spremembami in konflikti,
-načrtovanje, organiziranje in koordiniranje družboslovnih raziskav,
-za analitično-raziskovalno delo v javnih ali zasebnih ustanovah.

*se lahko zaposliš
-v ministrstvih in njihovih uradih (npr. Uradu za mladino, Uradu za droge), službah državnega zbora, vladnih službah (npr. Uradu za enake možnosti, Službi vlade za evropske zadeve, Uradu za makroekonomske analize in razvoj, Statističnem uradu republike Slovenije, Uradu za narodnosti), pri Varuhu človekovih pravic, v različnih javnih zavodih (npr. Zavodu za zaposlovanje, Zavodu za šolstvo),
-v analitskih in drugih oddelkih občin,
-v nevladnih organizacijah,
-na srednjih šolah kot učitelji družboslovnih predmetov, še zlasti sociologije,
-v zasebnem sektorju, zlasti v oddelkih za trženje, kadrovskih službah in razvojnih oddelkih podjetij, v tržnoraziskovalnih agencijah,
-v ustanovah in službah Evropske unije.

tuki je nihova stran pa si še mal poglej http://www.fdv-kas.si/

ena zanimivost: jst do informativnega dneva nisem vedela, da delajo tut take mal "smešne" raziskave npr.: kter spol v sloveniji poje več čokolade :P (btw: MOŠKI :D )
Laneja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 10. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Laneja » 05. Apr. 2007 20:45

andr3ya napisal/-a:trenutno je nezaposlenih analitskih sociologov v Sloveniji 13, unih s filozofske fakultete pa neki čez 40


Larifari...po cele generacije diplomantov niso zaposlene glede na izobrazbo...Številka nezaposlenih iz obeh fakultet bi bila bistveno večja, če diplomanti ne bi sprejemali služb, ki z njihovo izobrazbo nimajo popolnoma nobene veze, kot npr. v gospodarstvu ali kje drugje, kjer dobijo plačo za V. stopnjo. Ne nasedajte!
andr3ya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 12. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a andr3ya » 05. Apr. 2007 21:34

Če nisi opazila, sem tudi sama napisala da je težko dobiti zaposlitev, in da ne vem koliko jih je dejansko našlo službo primerno njihovi izobrazbi. Sama se še preveč dobr zavedam da bo težko dobiti službo. Samo sociologija me pač veseli. Mi lahko poveš kaj mi preostane (z lepo prihodnostjo) če mi jeziki in matematika ne gredo hkrati pa res ne prebavljam naravoslovnih predmetov :roll: ? pravo...sem napisala takoj za sociologijo,čeprav mi totalno ne sede...
Laneja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 10. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Laneja » 05. Apr. 2007 22:02

JA, priznam, da nisem opazila nadaljevanja tvojega posta - oprosti, moj gnev je šel predvsem govorancam, ki ste jih/smo jih bili deležni na informativnih dnevih... Kar mi dvigne pritisk! :x In kar ni dovolj, odpirajo nova univerzitetna središča z družboslovnimi predmeti, čemu le? Ja, da imajo profesorji pokrite riti še naprej :? Ti se boš pač odločila po svoje, glede na dane možnosti, ti pa vsekakor želim uspešno pot!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov