Študij: AGRFT

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 21. Apr. 2007 16:36

js sm si tut to tko zlo zelela...pa ocitno se premal :cry:

pa vso sreco ti zelim v zacetku julija :gut:
Zivljenje je piskotek!
Sanchy*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 9. 6. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Sanchy* » 21. Jan. 2008 16:03

U glavnem...sem 3. letnik gimnazije, pa me skoz bol mika, da bi sla poskust sreco pa delat sprejemce na AGRFT, smer: dramska igra in umetniska beseda. Sem iskala na njihovi spletni strani, pa nism nc pametnga najdla, zato me zanima sam prblizn kaj mors na sprejemcih pokazat, pa ce mogoce kdo studira na AGRFT-ju, da bi mal povedou kako vse to poteka. :)
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 21. Mar. 2008 21:51

A kdo slučajno ve kako zgledajo sprejemni izpiti na AGRFT za smer gledališka in radijska režija? So res tko pasji? :S kaj vse je treba počet, kko se razlikujejo od drugih? (to mojo sestro ful zanima)
ordinarino
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 22. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ordinarino » 22. Mar. 2008 15:45

Moja prijateljica se je mogla polulat. :twisted:

In se tudi je. :cool:
Uporabniški avatar
perpetua
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a perpetua » 24. Mar. 2008 14:29

Moja kolegica hodi na dramaturgijo(2.letnik) in ji super laufa in je zeloooo zadovoljna, res, prav žari od veselja. Študij je naravnan bol praktično - veliko knjig (dram) mora prebirat pa veliko filmov pogledat in pol to analizirajo. Ker pa je faks majhen sodeluje tudi z igralci (kot je na primer Klemen Slakonja :P )
Pa tudi mučijo jih ne toliko na izpitih - saj so že tak tešk prišli zraven čez sprejemne.
Tak da če kero to resnično veseli naj da vse od sebe in poskusi pridet zraven, ker bo zihr zadovolna.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 25. Mar. 2008 12:00

ordinarino napisal/-a:Moja prijateljica se je mogla polulat. :twisted:

In se tudi je. :cool:


hahahha:) mogoče je imela le srečo. hahahha

Pred kratkim spoznala nekaj igralk.. pomoje je to res zelo naporo delo. Vedno moraš dajat.

Sploh ko končaš karkoli na agrft.. imaš baje res bolj malo možnosti za službo oz. moraš biti res talentiran pa še to ni dovolj.. predvsem iznajdljiv.

Pa ena od igralk v gledališču (filmov v slo itak praktično ni :D na žalost pač...) ni končala nobenega študija na agrft. Sploh.. so mi rekle, da izobrazba ni pomembna, le na avdicijo moraš uleteti, kjer pa zna biti problem le to, da niso javne. Tako da tiste, ki jih zanima igralstvo in podobno.. ste v tem dobri,malo vprašajte..
Uporabniški avatar
*~Liesl~*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 27. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *~Liesl~* » 08. Nov. 2008 23:14

Gre letos še katera poleg mene na sprejemce? :cool:
Take me away cuz in your eyes I'd like to stay...
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 08. Nov. 2008 23:19

ordinarino napisal/-a:Moja prijateljica se je mogla polulat. :twisted:

In se tudi je. :cool:


A je bla pol vsaj sprejeta???
Uporabniški avatar
*~Liesl~*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 27. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *~Liesl~* » 26. Jan. 2009 21:46

inaa napisal/-a:ce vidjo da znas sploh ni treba use povedat, te kr ustavjo umes..poj se neki zapojes nakoncu in se ti lepo zahvaljo in lahko gres.



A ni tko da te ustavjo če vidjo da si čist (pod)povprečen in da ne bo nič iz tebe?

Pa brez zamere prosim, tako sem samo slišala od drugih kandidatov.
Take me away cuz in your eyes I'd like to stay...
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 23. Apr. 2012 16:21

To da maš posluh je ful pomembno ?
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 23. Apr. 2012 18:33

kanita napisal/-a:ŽIVJO!!!

s septembrom začnem obiskovati že mojo tretjo srednjo šolo...-srednjo vzgojiteljsko v ajdovščini in upam, da mi tokrat uspe....zadnje čase pa me vse bolj mika igralstvo...ko sem gledala predmetnike, je vzgojiteljska celo malo sorodna...zaključena imam tudi že 2 letnika solopetja...a kakih igralskih izkušenj pa sploh še nimam...:O...tudi filmov nikoli zaradi zaposlenostjo z violino nisem gledala...zato me skrbi...

skratka..zanima me, kako je kaj na tej akademiji-šla bi pa, če na dramsko igro in umetniško besedo...kaki so še posebej sprejemci, ali si v vseh letnikih isto zaposlen...skratka, povejte mi vse, kar se vam zdi pomembno...:);)

AGRFT-jevci, razpišite se!:D

iskrena hvalaza odgovore, pomoč...lep dan še naprej! :)))


v-e-s-n-a napisal/-a:Kar se tiče AGRFT: sprejemci so pasji!
Kolikor vem, imaš dva kroga....in velik napredek je že, če samo prideš v drugi krog. Kaj šele, da te sprejmejo po tem!
Drugače pa te baje '' raztrgajo na koščke in sestavijo na novo.''


LeillaLee napisal/-a:Tudi sama sem hotela postat igralka, preigrala verjetno več kot 30 igre v osnovni in srednji šoli pa nisem šla na AGRFT,ker me odbija njihov način.
Sprejemce poznam, ker bil bratranec... v prvem krogu je prišel v tist prostor in so mu rekli naj jim zaigra KAPLJICO VODE... nekako se mu je uspelo prebiti v drugi krog kjer je pa mogu biti prenosni računalnik... ni bil sprejet.
Da te opozorim, če nimaš izkušenj na podoročju igralstva, nastopanja, odgovarjanja na zvita vprašanja te lahko tudi psihično uničijo z raznimi vprašanji, ki jih postavljajo:
Čemu si se pripravljena odreč za AGRFT?
Kaj je zate igralstvo? itd

Je pa še ena zadeva... če je oče, dedek, stric ... nek znan igralec ali kej podobnega imaš vsekakor prednost na sprejemcih, če pa si nihče (starši niso igralci)kot nas je večina pa moraš biti res nadarjena in iznajdljiva.

VELIKO SREČE, ČE SE ODLOČIŠE... še prej pa pridno zdelaj srednjo šolo.


v-e-s-n-a napisal/-a:Tudi sama sem slišala od drugih ja, da je treba uprizarjat svašta kr enih stvari: polža, drek, droptinico...

....če se mene kaj vpraša, glede na to, kar sem slišala, se ljudje tam nad drugimi dobesedno izživljajo in le nisi dovolj psihično močan da zdržiš pritisk....si adijo!


buubbika napisal/-a:Eden je moral zaigrati kavo. In je vprašal "a s smetano" in je bil sprejet. Pač talent moraš met...

Naj povem še to, da noben od teh dokaj znanih slovenskih igralcev ni bil iz prve sprejet. Zrnec npr. je 3x padu.


×Sweety× napisal/-a:Ja sprejemci so res pasji. Poleg tega da jim plačaš 40 €, da ti pol rečejo ne hvala :D 2 moji sošolki sta šle - 1 je izpadla v 1. krogu, 2. pa v 2. krogu.

Mogle sta pa bit drevo, ful jezno povedat svoj tekst in dali so ju v pare, kjer sta se mogle s partnerjem pogovarjat v številkah - namest besed uporabljat številke (in to tako, da je blo žiriji razumljivo kaj je tema pogovora).


inaa napisal/-a:js sm bla na sprejemcih...ni blo treba nobenih računalnikov, kapljic in drobtinic igrat...pač so mal mutili s čudnimi vprašanji...petje me je zajebalo..drugač je čist luštn...pa takrat je veljalo da je manj izkušenj z igralstvom bolje..zdej so se mogoče premislili


miikena napisal/-a:Uh, do konca srednje šole si boš verjetno še vsaj petkrat premislila o tem, kaj bi bla.

Haha, kapljica vode, prenosni računalnik, kava? Kul! More bit zabavno kandidate oz. avdicije spremljat :lach: Uno o igralski familiji je blo že slišat, sam ni pa pogoj al pa zagotovilo, da ti bo ratal gor prit. Vid Valič ma recimo dost igralsko familijo pa ni bil sprejet. Ena znanka nima pa nobenga igralca v familiji sploh, je bla pa s prve noter. Vse kar je mojih izkušenj u agrftjem pa: fajn knjižničarka, u nulo zagrenjena in tečna tajnica (al neki v tem smislu) nekje v zgornjih štukih, kul izposojevalc kaset in videov, ful sproščen folk in luštna atmosfera po hodnikih.


v-e-s-n-a napisal/-a:Tudi sama sem bila že v njihovi izposojevalnici videov in so bili prijazni, tako da so takoj dobili točko iz moje strani. :D Potem pa sem prišla domov in od cimre (bivša AGRFTjevka.....ki je končala samo 2 letnika. Le zakaj? :D) slišala zgodbo čisto kontra...
ful sproščen folk in luštna atmosfera po hodnikih.


....baje da je čutiti veliko napetost med študenti, nekolegialnost in vsi samo zase skrbijo in nase gledajo. Nobene pomoči ali česa podobnega...zna bit hudo, sploh proti koncu, ko se nabere res peščica tistih, ki si želijo končati in uspeti!!!


miikena napisal/-a:Ma ja, verjamem. Moj vtis je bil ustvarjen tko na hitrco, v treh hitrih obiskih, ko sem neke knjige iskala in to. Itak čist površinsko. Prva stvar je bla punca, ki si je neki prepevala po hodniku, vsi, ki so šli mimo, so ful lepo pozdravljal in so ti mejčkeni hodniki polni uizi ljudi delovali ful bl prijetno kot un naš ogromen (pa še vseeno premajhen) filofaks :D


dayđremer napisal/-a:Hočem to temo oživet. Že dve leti ni nihče kometriral. :(
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 23. Apr. 2012 18:35

Odvisno za kaj delaš sprejemce. Za režijo niti ne, za dramsko igro pa najbrž malček bolj.

Sicer pa, na AGRFTju so pred letom ali dvemi odprli podiplomski študij scenografije in kostumografije, če katero zanima :)
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 23. Apr. 2012 18:51

Ah, mene dramska igra vleče. Kakšno lažjo pesem bi še že zapela, sam kaj zahtevnejšega, GROZA :oops:
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Češnjeva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 12. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Češnjeva » 12. Jun. 2014 18:28

zdravo! letos se mislim preizkusit na tem sprejemnem izpitu...za eno izmed pesmi sem nameravala predstaviti partizansko pesem, ki jo je preoblikoval Mitja Ribičič iz španske vojne pesmi... in je tudi uglasbena, in predstavljena velikokrat kot ljudska... misliš/te da bi ta pesem bla ok? al more bit neka klasična poezija?
lana.obran
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 3. 9. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a lana.obran » 03. Sep. 2022 12:55

Zdravo!
Sem v zadnjem letniku gimnazije in kmalu se bom morala vpisati na fakulteto. Zelo me zanima AGRFT. Ali mi lahko kdo iz prve roke pove, kako je, predvsem kako pomembna so poznanstva in veze, koliko je pomembno, da imaš pevski posluh in kakšen je študij kasneje?
Zanima me vse, dobre in slabe izkušnje.
Najlepša hvala za kakršnekoli informacije.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov