Študentska svetovalnica

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
cheetah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 14. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a cheetah » 15. Feb. 2011 23:23

Sem že našla na dijaški.net strani :) Hvala vseeno.
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 17. Feb. 2011 12:59

že našla info ...
Zadnjič spremenil Legally_blond, dne 08. Feb. 2012 13:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 17. Feb. 2011 13:04

Ja, že v prvem roku :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
wildMaya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 7. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a wildMaya » 12. Maj. 2011 20:24

hej, mene pa zanima, če se je kera vpisala po opravljenem VS študiju na UNI... pravijo, da se da, mene pa zanima, kaj rabim met (povprečje) al kak to gre. tnx za odg.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 12. Maj. 2011 23:49

^^predvidevam, da misliš prepis iz VS na UNI (po možnosti na istem faksu)? Včasih je blo, da si moral met 8 povprečje + neke diferencialne izpite opravit (vsaj na našem faksu). Tak, da verjetno je odvisno od faksa do faksa kak majo pa zdaj ko je bolonjc sploh nevem, če se splača... vem, da se na mojem faksu po vsej verjetnosti ne bi splačalo ker oba študija trajata tri leta pa bi blo boljše normalno it pa pol še dve leti mag. naredit pa je to to, maš isto končano stopnjo izobrazbe kot UNI (po starem programu). Kaj pa študiraš?
Yada, yada, yada...
wildMaya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 7. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a wildMaya » 13. Maj. 2011 8:29

aha, 8 povprečje. :) na visoki zdravstveni (MB), pa dosti vidim, da se odločajo potem (po diplomi) še kaj naprej ... npr. organizacija v kranju(uni), ...sicer mi mamo magisterski študij iz organizacije (sam se mi je naš fax zasral do konca in prej ko grem od tu, boljše bo)... v ljubljani pa majo samo radiologijo 2.stopnjo...
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 13. Maj. 2011 12:33

Jaz ti predlagam, da če resno razmišljaš o tem, da se informativno pozanimaš na tistem faksu kam bi se rada prepisala. Pošlji jim mail na referat al pa kaj ker ima vsak faks neke svoje pogoje in ti bodo oni znali najboljše povedat.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 14. Maj. 2011 11:24

novo vprašanje:
kakšno plačilo bi zahtevale za 2-urno delo - prodaja vstopnic - do 150 kupcev, seveda mora blagajna štimat - če bi imele še strošek prevoza 2km v eno smer?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Maj. 2011 11:27

5€ so navadno urne postavke za 'zahtevnejša' dela.

ampak lahko ji daš 10, da bo srečna :D
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 14. Maj. 2011 11:30

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 15:47, skupaj popravljeno 1 krat.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Maj. 2011 11:32

js? neee.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 14. Maj. 2011 11:33

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 15:47, skupaj popravljeno 1 krat.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Maj. 2011 14:11

sej se mi je zdelo, da ne more bit drugega kot joško :D
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 18. Jul. 2011 23:00

Zadnje čase razmišljam, da sem morda naredila napako, ko sem se v 1. roku vpisala na Fakulteto za državne in evropske študije (uprava z nekaj prava), saj bi bila najbrž boljša izbira študij turizma, sploh, ker so razpisali univ. program po bolonjcu. Zaključila sem namreč srednjo turistično, vendar ko sem jo končala, nekako nisem razmišljala v tej smeri, saj je bilo od diplomantov tega faksa slišat, da študij ne prinese več možnosti za zaposlitev. Nekaj znank je namreč s tem faksom zaposlenih na istem delovnem mestu kot tisti s V. stopnjo izobrazbe (turistični tehnik), pa še teh delovnih mest je baje zelo malo razpisanih. Malce sem zmedena, saj tudi področju, ki ga zajema moj faks (uprava), ne kaže najbolje oz. še slabše kot turizmu.

Je pa res, da me oboje zanima in je zato še toliko težja odločitev, če se naj v 2. roku raje prepišem (oz. oddam novo prijavo, če se da?) na Turistico. Najbrž se da v istem letu pred študijskim letom spremeniti željo in v 2. roku poslati še eno prijavo, tokrat drugačno?

Mogoče imam popačeno sliko o zaposlitvenih možnostih, ampak me vse skupaj bega... Bližnji mi pravijo, naj še enkrat dobro premislim in grem študirat tisto, kar me bolj zanima. Problem pa je v tem, da me oboje zelo zanima. :) Lažje bi se odločila, če bi dobila nek realen vpogled v to, kje me čakajo boljše možnosti za zaposlitev in napredovanje. Vem, da na začetku povsod začneš z nižjo plačo, ampak sčasoma pač pričakujem, da kot diplomantka javne uprave (uni) ali dipl. organizatorka turizma (uni) napredujem in imam plačo primerno stopnji izobrazbe (čeprav se zavedam, da dandanes ni vedno tako). :?

Razmišljala pa sem še o eni možnosti, in sicer, da dokončam na obstoječi fakulteti, kamor sem se letos že vpisala, nato pa po končani diplomi vpišem še dodiplomski študij turizma.

Kakšen nasvet ali pogled iz drugega zornega kota bi mi prišel prav, ker imam morda napačno predstavo o vsem skupaj.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 18. Jul. 2011 23:32

^^Jaz ti lahko povem, da tole glede turizma kar drži. Ni neke bistvene razlike, če imaš samo peto stopnjo ali še faks narejen. Na kakih recepcijah, turističnih agencijah delajo ljudje s 5. stopnjo izobrazbe, pa še to ponavadi imajo kako čist x smer.
Je pa vsaj meni bil študij turizma zelo zanimiv in bi se z veseljem vpisala še na podiplomca, sm res pomoje nimaš potem kakšnih boljših možnosti za zaposlitev.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov