Študentska svetovalnica

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 09. Feb. 2011 21:07

haha, saj se mi je zdelo da ni nič kaj takega v sloveniji. Pa tako zanimivo se mi sliši :D :D
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 09. Feb. 2011 22:58

Faksa ni nobenega takega pri nas, imajo pa nekatere srednje šole to in si potem po poklicu gastronomski tehnik.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 10. Feb. 2011 7:42

za srednjo sem pa na žalost že malo prepozna :)
Don't worry, be happy!!
niklop
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 11. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a niklop » 10. Feb. 2011 8:54

Hej, hej :)

Mene samo zanima, če katera ve, kje v Lj ali Mb bi lahko dala vezat diplomsko nalogo... Super bi bilo, če bi bilo ugodno (za študentski žep), hitro in kvalitetno :D

Lp
n*
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 10. Feb. 2011 10:53

Summer055 napisal/-a:za srednjo sem pa na žalost že malo prepozna :)
Vedno greš lahko delat prekvalifikacijo.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 10. Feb. 2011 11:08

niklop napisal/-a:Hej, hej :)

Mene samo zanima, če katera ve, kje v Lj ali Mb bi lahko dala vezat diplomsko nalogo... Super bi bilo, če bi bilo ugodno (za študentski žep), hitro in kvalitetno :D

Lp


Zvezda danica
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 12. Feb. 2011 12:36

mene pa zanimamajo mnenja tistih ki že iščejo/ imajo zaposlitev .... koliko še pomeni tvoj naziv delodajalcu? še delajo velike razlike če si naprimer na univerzi ali pa si pač kakšno stopničko nižje?

ker sem razmišlajala o univerzitetnem programu na Turistici, pa me je razočaralo, da je samo en tuj jezik, pri višješolskem pa jih je več ... logika mi pravi, da je vseeno boljše če obvladaš več jezikov kot pa da maš malo boljši naziv ....

sicer pa sem glede študija za vnaprej tako zmedena da mi je slabo :?
I`m a good girl. I do everything a bad girl does but I do it good.
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 12. Feb. 2011 16:44

^^ Zakaj pa se ne bi vpisala na univerzitetni program, če imaš to možnost, pa se poleg študija učiš še kakšnega tujega jezika ali celo dveh? To pa res ni noben problem, se priključiš kakšnemu izobraževanju, ki ponuja jezikovne tečaje pri nas in hodiš tja kot da imaš poleg faksa še neke vrste hobi. :wink:

Drugače pa sem tudi jaz zelo zmedena glede izbire študija. Po informativnih dnevih še bolj, sploh, ker imam zdaj zadnjo možnost rednega vpisa v univerzitetni program (pred dvema letoma sem se vpisala na faks, ki me po nekaj mesecih študija sploh ni pritegnil) in se moram pravilno odločit :!:
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 12. Feb. 2011 16:49

Jezike se itak lahko izven faksa učiš. Ne vem zakaj bi bil to problem. Važno je koliko ga potem dejansko znaš, ne pa koliko si se jih učil "uradno".

Kako je blo kaj na informativnih? Že dolgo nisem bla (prej pa 4 leta zapored, 3× od tega za družbo) :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Feb. 2011 16:50

little.miss.trouble napisal/-a:mene pa zanimamajo mnenja tistih ki že iščejo/ imajo zaposlitev .... koliko še pomeni tvoj naziv delodajalcu? še delajo velike razlike če si naprimer na univerzi ali pa si pač kakšno stopničko nižje?

ker sem razmišlajala o univerzitetnem programu na Turistici, pa me je razočaralo, da je samo en tuj jezik, pri višješolskem pa jih je več ... logika mi pravi, da je vseeno boljše če obvladaš več jezikov kot pa da maš malo boljši naziv ....

sicer pa sem glede študija za vnaprej tako zmedena da mi je slabo :?


Jaz mislim, da ni neka velika razlika če si uni ali pa vsš, ker po bolonjskem programu imajo na koncu vsi 6. stopnjo izobrazbe.

Itak pa, če boš želela delati v turizmu je res fajn, da znaš čimveč tujih jezikov. Tako, da je res dobro da se vpišeš še na kako jezikovno šolo in se res vsaj dva tuja jezika naučiš tekoče govorit.
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 12. Feb. 2011 17:25

Res imajo na koncu VŠ in UNI isto stopnjo izobrazbe, ampak mislim, da večina delodajalcev še vedno gleda na to, če ti na koncu piše uni ali samo dipl. _____. Univerzitetni bolonjski program je t.i. nadomestek starega in dosti faksov več sploh nima 4-letnih programov, razen pravna, medicina (ta bo tako ali tako vedno imela 6-letne programe), pedagoška, pa še kakšen faks, ne pomeni pa bolonjski sistem razvrednotenje programa. Celo na Akademiji za glasbo je smer Glasbena umetnost že po bolonjcu, pa še marsikje je tako, pa ne vem za vse, razpisa pa se mi zdaj ne da it gledat. :)

Če bi bilo delodajalcem vseeno, če si VŠ ali UNI, bi se večina študentov vpisalo na VŠ študij, ker je do neke mere lažji in ne tako obsežen kot UNI.
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 12. Feb. 2011 19:11

Sj to sem tudi že razmišljala da bi se jezike dodatno zraven učila, edino kar je, da so ponavadi tečaji še kar dragi ... še večji problem je v tem, da še veno nisem 100% kam bi šla, ker me po eni strani vleče na filofaks, smer umetnostna zgodovina. In ker nimam splošne mature, rabim druge izpite, da bi me sprejeli (moj zdajšnji peti predmet mislim da ne velja - čisto vsak mi pravi drugače, bom še mogla biti malo sitna) ... in če se res izkaže da ta peti predmet ne velja potem se bom verjetno odločila za izpite in pustla drugo za sabo (s tem mi odpade možnost univerzitetnega študija na turistici, zaradi česar sem začela razmišljat o mediaciji, edina prednost pri njej mi je da ma vač jezikov) ... zato si zdaj razbijam glavo kaj naj nardim, ker me bo ubilo to da bom sedela na faksu pa se grizla, zakaj si nisem izbrala drugega ... to me bolj moti kot pa težavnost učenja, ker se vse da zdilat, če se malo potrudiš .....

upam da je vsaj malo razumljivo kar sem napisala :D

drugače pa informativni so bli pač tak ... me je malo minlo do portoroža, me lj bolj privlači (ampak sem si rekla, da ne smem gledat na to, gledat morem na to s čimer se bom celo življenje pol ukvarjala)
I`m a good girl. I do everything a bad girl does but I do it good.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 13. Feb. 2011 0:14

^^Razmisli najprej zakaj si želiš študirat turizem. Ker če bi bila rada kaka receptorka, referentka v turistični agenciji, delala v TICu... je ponavadi čisto dovolj srednješolska izobrazba. Samo utrdi znanje tujih jezikov in to je to.
Tako, da je čisto ok, če greš delat visokošolski program, saj neke velike razlike potem v zaposlitvi ne bo.
Uporabniški avatar
cheetah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 14. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a cheetah » 15. Feb. 2011 22:32

Ve kdo, kje bi si lahko pogledala omejitev vpisa na FF v Mb - Sociologija in interdisciplinarno družboslovje 1. stopnje? Pa čudno se mi zdi, ker je to ena od smeri, ki nima izrednih mest, psihologija in nekatere druge pa imajo. :?
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 15. Feb. 2011 23:02

Mogoče ti lahko pomaga tale stran: KLIK
Na levi strani v meniju izberi "Podatki", potem boš pa že videla kaj rabiš vpisat :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov