Študentska svetovalnica

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 30. Jan. 2015 15:01

...
Zadnjič spremenil schjora, dne 01. Feb. 2016 21:43, skupaj popravljeno 1 krat.
abc99
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 11. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a abc99 » 09. Feb. 2015 8:15

Pozna kdo sprejemce za snemanje na agrft.. je kdk bil na tem programu
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 09. Feb. 2015 17:06

NOVO

Kaj točno se ti ukine, če te tekom leta vržejo s faksa? A javijo zavarovalnicam in študentskim servisom to?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 03. Jun. 2015 22:29

Hej,

a se je kdo (oz pozna koga) vpisal za status za leto 2015/16? Vem, da so se zadeve zelo poostrile, a se bo naslednje leto zal treba oklepati statusa studenta. Je se kaksna srednja sola, ki jo mimogrede pac naredis, ce je treba/poceni izreden studij/karkoli? Ima kdo izkusnje s podaljsanim statusom?

kakrsnakoli informacija bo vec kot dobrodosla :kuss:
Uporabniški avatar
LisičkaZvitorepka11
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 15. 2. 2016
Kraj: Jesenice

Neprebrana objavaNapisal/-a LisičkaZvitorepka11 » 16. Feb. 2016 11:00

Jaz imam pa eno vprašanje glede zoisove štipendije, če mogoče kdo ve, kako je s tem..

Na spletni strani javnega sklada sem dobila podatek, da zoisovo štipendiji pri prehodu iz sš na faks lahko ohraniš, če ustrezaš naslednjim pogojem:
- povprečna ocena v 4. letniku višja od 4,1 ali
- izjemni dosežki na tekmovanjih (zlato/srebrno) ali
- zlati maturant ali
- .....

Pred kratkim pa sem v zložanki filterneta zasledila podatek, da potrebujem povprečje, višje od 4,1 IN izjemne dosežke na tekmovanjih.... :/ ;(

Sedaj pa nisem prepričana, kje je prišlo do napake... če bo res potrebno priznanje iz tekmovanj, imam velik problem - skoraj vsa tekmovanja so že mimo :tot:
Sonya223
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 1. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Sonya223 » 01. Mar. 2016 15:11

Part time jobs here http://ozeuropaptz.rs/ !!!!
Uporabniški avatar
littlebird_18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 219
Na forumu od: 7. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a littlebird_18 » 08. Mar. 2016 21:04

LisičkaZvitorepka11: kokr sem zasledila, rabiš tudi sodelovat na teh tekmovanjih in neki dosečt tam, če imaš možnost se ti bol splača državna, kjer dobiš dodatek, če si imel povprečno oceno 4,1 ali več :)
And in the end we're all just humans drunk on the idea that love only love could heal our brokenness
Uporabniški avatar
LisičkaZvitorepka11
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 15. 2. 2016
Kraj: Jesenice

Neprebrana objavaNapisal/-a LisičkaZvitorepka11 » 09. Mar. 2016 17:32

littlebird_18 napisal/-a:LisičkaZvitorepka11: kokr sem zasledila, rabiš tudi sodelovat na teh tekmovanjih in neki dosečt tam, če imaš možnost se ti bol splača državna, kjer dobiš dodatek, če si imel povprečno oceno 4,1 ali več :)


Ja, sem se pozanimala pri šolski svetovalni delavki ;( verjetno bom res poskusila z državno, čeprav nisem prepričana, da bom sploh ustrezala pogojem - če se ne motim, imamo kar visok mesečni prihodek na osebo + sem polnoletna :/
Uporabniški avatar
littlebird_18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 219
Na forumu od: 7. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a littlebird_18 » 09. Mar. 2016 20:09

dejstvo, da si polnoletna ti jo sam še zviša ;)
okej sam to ti pomaga sam v primeru, da ti jo odobrijo
And in the end we're all just humans drunk on the idea that love only love could heal our brokenness
LaraL247
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 16. 9. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a LaraL247 » 17. Sep. 2016 9:36

Živjo,

sem pred veliko dilemo in me zanima, če je imel kdo že izkušnjo s tem. Sama sem letos končala prvi letnik Pravne fakultete, vse izpite sem opravila maja in junija z zelo visoko povprečno oceno in sem imela 3 mesece počitnic. Problem je, ker sem cele počitnice razmišljala in se obremenjevala s tem, da pravo ni zame in bi veliko raje študirala medicin. Ker sem prijavni rok zmaudila, se lahko prijavim šele naslednje leto, kar pomeni, da izgubim 2 leti.
V primeru, da se odločim za ta korak, me zanima, ali kdo ve kakšna je primerjava v težavnosti med tema fakultetama. Vem, da sta obe težki in se je povsod treba veliko učiti, a vseeno bi rada vedela, če je kakšen pokazatelj to, da mi je šlo na PF kar dobro, da tudi na medicini ne bom imela velikih težav. Učiti in nekaj časa sedeti za knjigami sem navajena, a me je vseeno strah, da mi ne bo šlo. Tako da bom zelo hvaležna, če kdo pozna obe fakulteti in jih je pripravljen malo primerjati in mi s tem pomagati. Če pa kdo bolj pozna trenutne razmere glede tega, ali se splača zavržti 2 leti prava za medicino bom pa še toliko bolj vesela :)

Hvala :D
freakygal
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 8. 5. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a freakygal » 08. Maj. 2017 10:45

Živjo,

mene pa zanima, če se da dobit status čim cenejš ali pa še celo zaston za en sam mesec, pa da pri izpisu recimo potem ni težav glede na to da bi se izpisala po enmu mescu... al so mogoč kakšne fore, da potem ne morš nadaljevat šolanja drugje? Gre se za to da bi rada še delala meseca septembra, ker mi status velja samo do konca avgusta, oktobra pa nadaljujem šolanje na svojem faxu.

Lp pa najlepša hvala za odgovore. :)
cupcake54
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 19. 4. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a cupcake54 » 19. Apr. 2020 10:40

Anglistika študij-Ljubljana
(Vprašanje za enopredmetni študij)
Kako poteka pouk? So profesorji/predavatelji prijazni al so strogi? Kok časa na dan se je približno treba učit? Kok maš v času študija kej prostega časa? Greš loh med odmorom kam ven oz. kok odmora maš vmes? Kok časa traja pouk(od kere ure do kere)?
cupcake54
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 19. 4. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a cupcake54 » 19. Apr. 2020 10:41

Anglistika študij-Ljubljana
(Vprašanje za enopredmetni študij)
Kako poteka pouk? So profesorji/predavatelji prijazni al so strogi? Kok časa na dan se je približno treba učit? Kok maš v času študija kej prostega časa? Greš loh med odmorom kam ven oz. kok odmora maš vmes? Kok časa traja pouk(od kere ure do kere)?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Apr. 2020 11:07

Kolikor vem, ni nobeden od prisotnih sodelujočih hodil na ff, tako da ti najbrž noben ne bo mogel kaj dosti pomagat.

Jaz imam prijateljico, ki je hodila na germanistiko enopredmetni. Prosti čas seveda je, za fax je dela precej manj kot pri kakšnem naravoslovnem študiju, urniki so pa kar razdrobljeni čez cel dan, kolikor se spomnim izpred par let.. Urnike se najverjetneje da dobit na strani fakultete.. isto se za kakršnakoli vprašanja vključiš v fb skupino te smeri in sprašuješ..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
cupcake54
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 19. 4. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a cupcake54 » 02. Maj. 2020 22:15

Anglistika študij-Ljubljana
(Vprašanje za enopredmetni študij)
Kako poteka pouk? So profesorji/predavatelji prijazni al so strogi? Kok časa na dan se je približno treba učit? Kok maš v času študija kej prostega časa? Greš loh med odmorom kam ven oz. kok odmora maš vmes? Kok časa traja pouk(od kere ure do kere)?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron