Študentska svetovalnica

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 22. Jan. 2014 17:15

Aha, no hvala ti, bom sprobala :)
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 27. Jan. 2014 15:43

rabim en nasvet. trenutno sem v zadnjem letniku podiplomskega študija, in bi res naslednje leto še rabila status - glede na to da mi slabo kaže s službo. in bi se zdej rada vpisala nekam.. na voljo imam višje šole. kaj mi svetujete? nekej je blo govora o tem, da bojo zdej bolj strogo gledal na te vpise zarad statusa, tako da zdej res ne vem kaj je moja najboljša možnost. kakšne izkušnje, nasveti?

edit: ok zj sm še tole najdla: Kdor je bil že tri leta vpisan v študijski program visokega šolstva, se ne more vpisati v redni študij v višjem strokovnem izobraževanju - wtf a to pomen da zdej ker sem delala uni, se ne morm na višjo vpisat?
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 27. Jan. 2014 16:47

^^Ja, lahko se vpišeš še samo v VŠ (torej to, ki traja 2 leti) - probaj se že zdaj vpisat, ko bodo ta prvi vpisni roki. Če si prej študirala na univerzi (visoko šolstvo) pol se več ne moreš vpisat v BVS oz. BUNI oz. bi se mogla izpisat iz svoje fakultete, da bi se lahko vpisala na drugo (sam to je pa v tistem primeru, če še nisi nikoli ponavaljala letnika in bi se želela prepisat na drug faks pol ima vsak 1x možnost za prepis... nekak tak.)

Ampak za tebe to pol itak ne velja tak da ti priporočam vpis na dvoletno oz. izobraževanje odraslih. Grozijo že par let, da bodo poostrili in preverjali sam nevem lih kolk dejansko se tega držijo.

Aja še nekaj... v absolventa se ne moreš vpisat?
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 27. Jan. 2014 17:03

ampak zdej je baje z letošnjim letom to na novo, da se ne moreš več vpisat na višjo šolo, če si že opravljal visoko ali uni itd. misliš tako, da se še vseeno kr probam vpisat, če ne bojo gledal na to al kako?
absolventa pa ne morem vzet ker sem ponavljala. padla sem ravno v vse te nove zakone - ne morem vzet absolventa, ne morem se vpisat nikamor, nč ne morem. kako pa je z izobraževanjem odraslih, kam to spada?
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 27. Jan. 2014 19:09

A res? Tega pa nisem vedla, da so zakon spremenili. Če so ga res pol se nima smisla vpisovat, ker te itak ne bodo sprejeli. Kako je pa z izobraževanjem odraslih pa osebno nič kaj veliko nevem, mogoče da še mal po netu pobrskaš? Sam so pa tud neke finte s starostjo in študentskim delom in dopolnitvijo 26. let (nvm kolko si pač stara), če se prav spomnim. Tak da se splača mal pozanimat kako je kaj.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Baleaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 4. 4. 2010
Kraj: MB okolca

Neprebrana objavaNapisal/-a Baleaa » 27. Jan. 2014 19:47

Jaz bi ti predlagala, če si hodila na srednjo šolo, kjer so imeli izobraževanje odraslih, se obrni na njih. Jaz sem prejšno leto bila vpisana v mojo bivšo srednjo šolo v izobraževanje odraslih. Plačala sem samo vpisnino. Na šoli so vedeli, da sem vpisana samo zaradi statusa, ker mi je to uredila ena izmed mojih bivših profesoric. Sedaj sem vpisana na redni študij, dvoletno višjo šolo in ne zaradi statusa. Potrdilo o šolanju smo dobili samo do decembra. Če nisi imel priznanih vaj oz. udeležbe na vajah, nisi dobil nadaljnega potrdila o šolanju. Upam, da sem ti kaj pomagala :D .
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 27. Jan. 2014 20:06

ja tisto o višjih šolah sm danes zasledila, tako da še upam da ni mogoče čist res :/ tole izobraževanje odraslih, kr sm gledala je kr velik za plačat?
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 28. Jan. 2014 10:14

Sm dobila še uradni odgovor glede višješolskega študija:

Pozdravljeni,

Kdor je bil že tri leta vpisan v študijski program visokega šolstva, se ne more vpisati v redni študij v višjem strokovnem izobraževanju.
Glede na vaš opis sklepam, da ste imeli status rednega študenta 3 ali več let, zato se lahko prijavite oz. vpišete v višjo šolo le izredno.


Lep pozdrav,

Monika Vačun
Višješolska prijavna služba
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 28. Jan. 2014 14:37

^^Hm, bad. Verjetno so lih zaradi teh izrabljanj statusov to spremenili.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 28. Jan. 2014 15:56

Ajoj to pa res ni dobra novica. :/
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 07. Feb. 2014 11:56

NOVO:
A če zgubiš bone sredi leta, a dobiš kak sms, al pa kej? Da vsaj veš in ne poskušaš obupano poklicat...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 07. Feb. 2014 13:45

Kako pa jih lahko izgubiš sredi leta?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 07. Feb. 2014 15:12

Če si za status vpisan na višjo šolo (Ptuj :D ), ki se odloči izpisat študente, ki ne obiskujejo predavanj :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 07. Feb. 2014 22:10

Iz prve roke ti povem, da univerza in študentski servis ne izmenjujeta podatkov, zaenkrat :D

Vsaj pri meni je tako..
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 07. Feb. 2014 22:14

Všeč mi je :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov