Študentska izmenjava

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 12. Sep. 2007 9:18

Na strani od faksa bi sigurno mogla met informacije o mednarodnem sodelovanju...jst sm bla na psihologiji na FF pa smo meli objavljeno, s katerimi fakultetami imamo pogodbo in katera mesta so razpisana. Nisi nič našla na strani svojega oddelka?
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 12. Sep. 2007 9:54

Sem gledala in nič nisem našla... zato pa sem misla, če je kje tule kakšna taka, ki slovenščino študira in ve kej več...
Mi imamo to stran ful čudno nareto in se res ne znajedem, kaj šele da bi našla kej...
Pač za ERASMUSA je link... sam pol nevem kaj pride zame v poštev...
My dreams are my reality...
electra87
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a electra87 » 12. Sep. 2007 10:04

hm js tud študiram slovenščino :) sam sem dvopredmetna - pa vem da na tadrugi smeri so ble ful ponudbe za to, še eni sestanki so bli organizirani ...

par slovenščini je pomoje to problem, k jo lah študiraš bl ke ne sam v sloveniji ... je še enepar univerz po svetu, kjer se da to študirat. a si enopredmetna? k če si dvopredmetna, pa pejd študirat tadrugo smer v tujino.

sem zadnč enkat govorila z eno deklco k študira slovenščino pa španščino. in gre v španijo za pov leta :) sam je pa rekla da bo veretn mogla ponavlat letnik, k bo lah tam delala sam španščino, slovenščine pa ne :(

najbolš da kar na forumu odpreva novo temo pa povprašava če kdo tam ve kej o tem :) k js bi tud šla na izmenjavo;)

:D
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 12. Sep. 2007 10:12

Js sem enopredmetna smer. Zato pa me zanima ja. Ti študiraš v Lj, ne?
Ker js sem v Mbju in niti tega ne vem, če imajo univerze različne možnosti za študij v tujini.
My dreams are my reality...
kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 12. Sep. 2007 13:51

pupika, pomoje je najbolš da se pozanimaš katera prof. ali asistentka al referentka, je na vašem faksu zadolžena za izmenjavo, pa da odgovarja na vpr.itd, pa ji napišeš mail pa mal vprašaš kake možnosti maš..pomoje bi blo to še najbol ziher...
pa mislim da majo univerze to različno urejeno, morjo met sporazum z drugimi univerzami, nekje tud gledajo na to da maš kako potrdilo da znaš jezik..
mal se tud pozanimaj kje majo pred.v ang ali nem.jeziku-kar pač bol obvladaš pa take stvari...
pa morš bit konc vsaj 1.letnika da lah greš na izmenjavo, najbolš je it v kakem 3.ali 4.-v 4.še bolj zato ker če ti pol ko prideš nazaj ne uspe vsega naredit,maš manj pogojev zta absolventa..
mi mamo na našmu faxu nekje februarja predavanje o erasmusu, pa nam vse povejo, prijavit se pa mormo nekje do konc marca...sej pri vas je vrjetno podobno...

drugač pa js tud definitivno grem drugo leto na izmenjavo, sam se še nism odločla kam..ker se mi zdi da je to neka izkušnja ki se jo splača doživet...

lp
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 12. Sep. 2007 13:56

Mah sej zdej sem našla od ene mejl in sem ji mal zatežila :wink: sem rekla, da grem 100% na izmenjavo, če me le sprejmejo :?
Sem pa enopredmetna smer, zato je mal večji šit, ker slovenščina... mislim kje pa jo še govorijo :)

tak da ja.. čakam, da mi odpiše in pol se bomo pogovarjali naprej :D
My dreams are my reality...
electra87
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a electra87 » 12. Sep. 2007 15:57

ja jaz sem v ljubljani.

"Filozofska fakulteta organizira vrsto lektoratov slovenščine po tujini (nekatere organizira tudi mariborska univerza), ki za zahtevnejše študente posežejo tudi po slovenski literaturi. V Avstriji so slovenski lektorati v Celovcu, na Dunaju in v Gradcu, v Italiji delajo trije lektorji v Trstu, po eden v Neaplju, Padovi in Vidmu, slovenska književnost pa se študira seveda tudi v Rimu, na Češkem se goji slovenščina v Pragi in Brnu, na Slovaškem v Bratislavi in Nitri, v Ukrajini v Kijevu in Odesi, v Jugoslaviji v Beogradu in Novem Sadu. Veliko slovenščine je na Poljskem: Varšava, Katovice, Łódz in Krakov. Nemčija ima lektorje v Münchnu, Hamburgu, Regensburgu, Kölnu, Würzburgu in Tübingenu. Belgijci so slovenščino inštalirali v Bruslju in Gentu, Hrvatje v Zagrebu in Osijeku, Bolgari v Sofiji in Plovdivu, v Rusiji je v Moskvi in v Permu. Drugod je večinoma v prestolnicah: v Parizu, Tokiju, Vilni, Budimpešti, Bukarešti, Moskvi, Goteborgu, Skopju, Bernu, Nottinghamu, Luksemburgu. Pred leti so bili slovenski lektorji tudi v Szombathelyju, Sydneyju, Leipzigu, Berlinu, Salzburgu, Buenos Airesu, Clevelandu v Ohiu, Pueblu v Coloradu, v Washingtonu, na Yalu v New Havnu, v Bloomingtonu v Indiani, na Kolumbijski univerzi v New Yorku, v Lawrencu v Kansasu; jutri se znajo spet vrniti tja in še kam. Deloma je to izmenjava lektorjev (v Ljubljano pride za eno leto Čeh, na Češko gre za enak čas Slovenec), deloma organizira univerza lektorate sama. Na razpise se prijavljajo običajno mlajši ljudje, ambicioznejši, na sveže diplomirani slovenisti. Drugod poučujejo ali so poučevali slovenščino na univerzi v lastni režiji. Najboljši od te lektorate obiskujočih študentov (navadno gre za ljudi, ki imajo za sabo že nekaj slovanskih jezikov in so znanstveno stremljivi) se v prvih dveh tednih julija udeležijo poletnega Seminarja slovenskega jezika, literature in kulture (SSJLK) v Ljubljani, ki ga od 1965 organizira slavistika Filozofske fakultete. Poleg jezikovnih tečajev in splošnih jezikoslovnih in kulturnih informacij je tu vrsta tečajev in predavanj namenjena tudi literaturi."

na tole sem se spovnila da sem se mogla letos učiti;) tole je iz praktičnega spisovnika (napisal ga je miran hladnik) ... upam da ti bo kej pomagal:P

prepričana sem da bi lahko šla na izmenjavo na katerega od teh krajev :)

jaz pa če bom šla, bom šla verjetno na izmenjavo za zgodovino :)
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 12. Sep. 2007 18:29

Joj, najboljše bi mi blo, če bi lahko šla v Köln. Nekako me ful vleče gor...
Malo manj me vleče v V države, poljska, češka, slovaška,...
Nevem,...
Upam, da mi tista ženska odgovori na mejl...

Drugače pa ti HVALA za info... ful si se potrudla :D res ti hvalaaaaa!
My dreams are my reality...
electra87
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a electra87 » 12. Sep. 2007 19:38

sej sem sam poiskala un učbenik na netu pa kopirala;) mi ni vzel več kot minutko :D

sam da sem pomagala:)

ja sej v kölnu je ful lepo, js bi tud šla tja :)
sam ne znam nemšk :S ti pa predvidevam da znaš ane :D
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 13. Sep. 2007 7:09

Nekej znam ja, bi pa še rada izpopolnila znanje :wink:
upam, da čimprej dobim kakšno info. Ker tista svetovalka mi še ni nič odpisala... tak da nevem, če sploh bo...

Če ne, pa grem k njej, ko se fax 1. oktobra začne...
My dreams are my reality...
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 14. Sep. 2007 9:46

A je šla katera na podiplomski študij v tujino? Kakšne izkušnje, kako ste sploh našle kam bi šle itd.?
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 14. Sep. 2007 11:04

ekola. js sem ugotovila, da lahko grem s svojo smerjo študirat v Italijo, Poljsko, Češko in Avstrijo.
Najbolj me Italija vleče :wink: bomo videli...
My dreams are my reality...
psenica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 128
Na forumu od: 31. 1. 2006
Kraj: sončna pega

Neprebrana objavaNapisal/-a psenica » 10. Dec. 2007 15:57

ok sem malo zmedena in res nevem:kje pa so razpisi za erazmus? ker sem gledala na strani od uni lj pa nikjer ne najdem. piše samo, s katerimi ima pogodbo :?
electra87
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a electra87 » 10. Dec. 2007 16:26

jaz sem vse podatke o tem našla na svoji fakulteti.
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 12. Jan. 2008 22:34

Razmislam o studiju na Norveskem ali pa na Finskem. A ma katera izkusnje kak je kej v Skandinaviji? :cool:

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov