Študentska izmenjava

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 29. Jan. 2008 17:07

lammy napisal/-a:Je bla kera na Portugalskem? Aja pa še neki glede Zoisove štipendije...Erazmusova je 300€, a kera ve, kok se ti poviša Zoisova? Neki se valda more :D


Baje se Zoisova poveča, sam morš povedat, da greš na izmenjavo, drugače ti je seveda ne povečajo! To mi je povedala ena punca, ki je bla ene 2 leti nazaj na izmenjavi!
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 30. Jan. 2008 16:07

Jaz sem dala kopijo sprejemnega pa se mi Zoisova ni nic povecala :?

Ampak kolk vem bi morala dobit, samo se mi ni dalo pol pritozevat..
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 30. Jan. 2008 16:47

Dej rajš povej kok je blo na Nizozemskem :D sej si bla tam ane?
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 31. Jan. 2008 12:47

haha ja :cool:

No jaz izmenjavo PRIPOROCAM! Samo dobro premislit kam, ker pri nas so bili izpiti res fuuuuul tezki... pa dobro sej se res veliko naucis, samo potem bi bilo fajn, da si se primerno nagrajen z oceno... Ne pa da neke 6ke in 7ke dobiš... Ampak ok, ocene niso vse, itak se vse da zvišat.

Evo sliko gradiva za 1 izpit: Slika

Je pa res nepozabna izkušnja, naucis se samostojnega zivljenja (predvsem tisti, ki studiramo doma), spoznas ful ljudi, potujes :D Nizozemska mi je fajn, ker so vsi res ful prijazni in odprti, je dobro izhodisce za potovanja in izlete (Bruselj, Pariz, London), slaba stvar pa je, da je ful drago.. Erasmus stipendija ti ravno 60% najemnine pokrije.
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today
Uporabniški avatar
cat85
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 4. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cat85 » 31. Jan. 2008 16:28

Kaj pa študiraš da si mela tolk literature za en izpit .. Men se to zdi ogromno..
Jaz grem v Španijo .. Upam da nebo preveč težko ..
**Osel gre na led samo enkrat. Človek pa tolikokrat, da se nauči drsat**
Ashly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashly » 01. Feb. 2008 21:18

Mene pa zanima kako ste se prijavile in te tehnicne stvari.. ker ko sem na nasm faxu spraševala o tem sem dobila hladen mail češ da vse piše. čeprav me še ogrooomno informacij zanima. :)
npr. prijava, pa motivacijsko pismo.. tnx
~ ¤ so in love ¤ ~
Uporabniški avatar
cat85
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 4. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cat85 » 02. Feb. 2008 10:38

Jaz sem mela full srečo, mi je ona k ma na faxu izmenjave prek full pomagala pa zrihtala..
Drgač pa je kr laufanja pa papirjev ja.. Jaz nisem rabla pisat motivacijskega pisma, sem dala sam dokumentacijo in je bilo to to..
**Osel gre na led samo enkrat. Človek pa tolikokrat, da se nauči drsat**
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 03. Feb. 2008 12:09

Pred prijavo imaš sestanek, po prijavi pa te itak po mailu vse obveščajo. Najprej doma pol pa še iz izbrane fakultete. Tako je bilo pri meni, ni pa nujno, da je pri vas isto.

cat85- pravo študiram... sej ni zdaj pri vseh izpitih tolk, sam kaj dosti manj pa tut ne :? sem pa slišala, da se bi naj nam priznale višje ocene, kot pa smo jih dobili tam, zaradi težavnosti..
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today
electra87
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a electra87 » 08. Feb. 2008 18:37

mene pa zanima, a je tukaj kakšna, ki ve, kako je z izmenjavami za dvopredmetne na ff. Katera ve, kako je kaj s tem? ker lahko študiraš samo eno smer, druga pa tisti čas stagnira. se da kaj zmeniti na fakulteti, da ne hodiš na redne vaje ipd?
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 25. Feb. 2008 19:46

A se namerava katera prijavit to leto? :) Jst se imam namen prijavit za Bristol (VB) in pa na drugo mesto bom dala Dansko... tole motivacijsko pismo mi mal dela probleme, ker kr nevem kaj naj napišem... hmmm... A je bil kdo v VB, Danskem? Izkušnje?
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 25. Feb. 2008 21:47

Moja sestrca bo sla na Finsko :) Komi cakam, da jo bom lahk obiskala :tanz:
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 29. Feb. 2008 11:59

Jz pa niti nism za take zadeve, čeprav vrjamem, da je to precej dobra izkušnja. Jaz sem se letos prijavlja sam tok na izmenjavo za dva tedna, poleti. K letos pridejo američani sme, naslednje leto gremo pa mi gor. Tud to bo mnde dobra izkušnja, sploh da vidim kok se oni učijo.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
lammy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 30. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a lammy » 20. Dec. 2008 21:20

A je bla kera na izmenjavi v Bristolu (VB) ali pa v Miamiju (ZDA)?K razmišljam, da bi šla sem, sam se ne morm odločt, katero mesto bi izbrala:D Ali pa če poznate koga, ki je šel sem. Kakršnekoli informacije so dobrodošle :D
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 20. Dec. 2008 23:39

Miami se sliši zelo mikavno :D
ja odvisno kaj študiraš in kje maš boljše možnosti za študij.. pa seveda je tudi od debeline denarnice odvisno.
sem pa vam prav favš, tisti ko ste/boste šli. jaz sem tudi načrtovala japonsko za letos ampak bo očtino šele najhitreje drugo leto :( me pa zanima če je katera mela kakšne probleme z domotožjem? kr jaz se tega kr malo bojim..
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
-rožca-
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 12. 4. 2007
Kraj: dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a -rožca- » 21. Feb. 2009 12:04

Hej!
Mene pa zanima, če je bla že katera na izmenjavi na Poljskem ali pa na Češkem? Mam namreč časa do naslednjega pondeljka in se odločam med tema dvema državama. Sem na Pedagoški fakulteti in bom naslednje leto absolventka. Moj namen je, da bo bi čim bolj spoznala okolje šolstva, kjerkoli pač že bom, ker bom nardila na to temo diplomo. A mogoče ostaja kaka "boljša" država glede tega, da bi spoznavala šolstvo itd.? Se priproročam za use informacije.

LP

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov