Študentska izmenjava

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tr|n|ty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 17. 2. 2006
Kraj: soncna dolina

Neprebrana objavaNapisal/-a Tr|n|ty » 13. Jan. 2008 8:27

bouhica napisal/-a:Razmislam o studiju na Norveskem ali pa na Finskem. A ma katera izkusnje kak je kej v Skandinaviji? :cool:


Super odločitev :D Sicer še nisem bila na izmenjavi gor, ampak sem pa že bla na Finskem, letos pa sta šla gor tudi 2 moja sošolca na izmenjavo. Skratka, ko se prijaviš in te sprejmejo, ti vse uredijo oni - najdejo ti stanovanje, dobiš posebnega tutorja, ki te pride iskat na letališče in pač pospremi do stanovanja, tako da se lažje znajdeš. Glede samega študija ne vem podrobnosti, vem pa, da je finski izobraževalni sistem na visokem nivoju, ker ga posnemajo tud Angleži in Japonci. Tko da naučila bi se dost :wink:
Je pa gor kar precej drago, nekatere cene so sicer primerljive s Slovenijo (sploh zdej, ko mamo tako inflacijo :D ), ostale pa kar precej dražje - npr. voda 0,5l vem, da je bla v trgovini tud po 2€, 3€.
Drgač pa kot država je meni Finska itak :hearts:, tolk lepo urejenih mest, ulic, travnikov nisem vidla skorej nikjer, razen kakšna Švica pomojem ... Ljudje so nenormalno prijazni, govorijo odlično angleško, ti pomagajo (kolegico je eden prav s tramvajem pospremil do tja, kamor je hotla it, pa samo vprašala ga je, če ve kje je to). Skratka priporočam! :cool:
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 13. Jan. 2008 9:41

kakšne so pa ostale cene???

mislim, da so v skandinaviji previsoke cene za normalno bivanje študenta iz povprečne slovenske družine...
Uporabniški avatar
Tr|n|ty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 17. 2. 2006
Kraj: soncna dolina

Neprebrana objavaNapisal/-a Tr|n|ty » 13. Jan. 2008 10:34

Ja no sej pravim, cene so kar visoke. Ampak je spet odvisno, določeno sadje na primer je dost drago, spet drugo (jagode, maline, borovnice) pa dost poceni, ker je tega gor ogromno. Javni prevoz tud ni drag, so pa stanovanja še kar draga. Mislim, da Erasmus štipendija znese 300 € za Finsko, kar je seveda premalo za vse stroške, ki si jih deležen. Tko da dejstvo je, da moraš met kar nekaj denarja prihranjenega, če greš študiraš tja. Spet druga opcija je pa, da si dobiš gor kako občasno študentsko delo (deljenje letakov ipd.), ki je pa ful dobro plačano.
Poceni ni, to je res, ampak če si pa finančno zmožen it gor, je pa sigurno zelo dobra izkušnja.
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 13. Jan. 2008 14:09

Jez bom šla pa menda drugo leto na izmenjavo v Francijo... Je katera že bla, da mi pove svoje izkušnje? Razmišljam pa it v Toulon.
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 13. Jan. 2008 21:35

Tr|n|ty wiiiuuuw zdej mam pa se vecjo zeljo it :bussi: Js mislim, da te svoje odlocitve ne bi nikoli obzalovala, ne glede na stroske.

Bo sla pa moja sestra naslednje leto na Finsko, tko da jo bom obiskala, da vidim kak to zgleda, pa tud sama mi bo povedala iz prve roke. Js namrec to planiram cez 2 leti, in res komi cakam! Ta cas si bom pa tud prsparala neki dinarckov.

Itak studentsko delo pride v postev. Pa ne sam zarad stroskov, ki jih bom mela, temvec tud zarad izkusenj :wink: Sicer pa nikol ne ves, mogoce celo gor ostanem :P
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 13. Jan. 2008 22:56

Trinity, kaj pa študiraš ti da si bla na Finskem? Js bi tud ful šla na kakšno izmenjavo, najrajš v Anglijo, sam ne vem kak je kej s tem na našem faksu ... sm gledla razpis za 2 leti nazaj pa ni blo nč kej pametnega (razn Barcelona), ampak mi je ful čudn to, sm na anglistiki, pa ni nobene angleško govoreče države na voljo. Krneki. :roll:
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
Tr|n|ty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 17. 2. 2006
Kraj: soncna dolina

Neprebrana objavaNapisal/-a Tr|n|ty » 14. Jan. 2008 12:30

bouhica: če boš ostala gor, te bom hodila vsake tolko obiskovat, ok? :D

no angel: študiram komunikologijo - trženje in tržno komuniciranje, gor pa nisem bila na izmenjavi, ampak prek društva AEGEE. Nora izkušnja. :wink: Sicer pa mamo na FDV izmenjavo tudi s Finsko, in sicer greš lahko v Turku ali pa Helsinke. Sošolka in pa en novinar sta šla gor za 2. semester. Že vidim, kako jima bo fajn. :D
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 14. Jan. 2008 12:36

Seveda me bos lahk obiskala v primeru da ostanem gor :ja: Drgac pa sej lahk ti tud ostanes gor. Sicer zna bit to dost tezka odlocitev, sam ce mas priliko, ne vem zakaj ne bi.

Uuu se ena iz sosednjega faksa :D Pri nas se gre pa v Vaaso oz. v primeru Norveske v Bergen.
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 17. Jan. 2008 19:27

mogoče katera ve ali so pri študiju farmacije ali kemije tudi možne izmenjave s tujino, praksa v tujini?

tnx. :)
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
G N R
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 18. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a G N R » 22. Jan. 2008 20:04

mene pa zanimajo kire so vse možne izmenjave, če študiarš zgodovino al pa arheologijo..lahk kira pomaga? :)
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 22. Jan. 2008 22:16

Vse najdeš na straneh fakultet, na FF (v LJ)greš pod mednarodno sodelovanje in potem mednarodna pisarna, potem pa na Erasmus in tam imaš vse pogodbe z drugimi faksi in vse. Verjetno je podobno tudi na drugih fakultetah.
lammy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 30. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a lammy » 27. Jan. 2008 20:06

Je bla kera na Portugalskem? Aja pa še neki glede Zoisove štipendije...Erazmusova je 300€, a kera ve, kok se ti poviša Zoisova? Neki se valda more :D
Uporabniški avatar
cat85
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 4. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cat85 » 28. Jan. 2008 8:51

Nič se ne poviša Zoisova. Vsaj meni se ni.
Edino če nimaš najvišjega dodatka za prevoz ti mogoče to dajo, to pa ne vem..
**Osel gre na led samo enkrat. Človek pa tolikokrat, da se nauči drsat**
lammy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 30. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a lammy » 28. Jan. 2008 9:17

Matr so škrti pr Zoisovi... :D Loh bi dal kej več, glede na to, da tistim, k niso iz Ljulbjane, jim dajo za mesečno.. Kle bi pa loh vključl mal stroškov za študij v tujini :D (Sj vem, ful sm zahtevna...hihi)
Uporabniški avatar
PuZa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: s0mewheRe 0ver The RainB0w..

Neprebrana objavaNapisal/-a PuZa » 29. Jan. 2008 12:00

Čau!
Js se pa nameravam letos tut prjavit na izmenjavo..Šla bi pa v Anglijo, Finsko al pa na Švedsko. Ma katera kake izkušnje?
Aja, pa kriterij za izbor je na našmu faxu, da pač napišeš ful dobro motivacijsko pismo in te v bistvo izberejo glede na to, kako ti to napišeš.
Zdej pa...a je katera že pisala kdaj motivacijsko pismo in kaj use je not uklučla?Ker pisat sam v smislu, da si zellooo želim it u Anglijo ker...blabla..se mi zdi mal zrableno:/
Bi bla pa vesela kakršne koli pomoči :oops:
..BaBy Anwh0w I`ll Get An0thEr T0y..

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron