s kakšno plačo bi bil/a zadovoljen/a?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 11. Feb. 2007 20:00

bubbles napisal/-a:samo eno vprašanje: tiste, k pišete bodoče profesorce a to mislte na faksu ali na srednji šoli?

drugač pa jah, jst bi si tut en minimum postavla 1000 eur neto.


Jst pa tud za 2000€ ne grem učit, čeprav bom po diplomi profesorica.
Imam raje malo manj dinčkov in s tem tudi manj stresno službo.
Uporabniški avatar
Bluestocking
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 10. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluestocking » 11. Feb. 2007 20:14

Jaz pa tako uživam, ko učim. Jaz upam, da bom učila in imela svojo šolo.
:vielposten: Tako bom pa ocenjevala.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 11. Feb. 2007 20:17

Hvala bogu za take profesorje, da bi jih le bilo čimveč :wink:
AtomicKitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a AtomicKitty » 11. Feb. 2007 22:54

Bluestocking napisal/-a:Jaz pa tako uživam, ko učim. Jaz upam, da bom učila in imela svojo šolo.
:vielposten: Tako bom pa ocenjevala.


ah sej boš ja... :lol:
Uporabniški avatar
Bluestocking
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 10. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluestocking » 11. Feb. 2007 23:07

AtomicKitty napisal/-a:
Bluestocking napisal/-a:Jaz pa tako uživam, ko učim. Jaz upam, da bom učila in imela svojo šolo.
:vielposten: Tako bom pa ocenjevala.


ah sej boš ja... :lol:



Kaj pa je tukaj tako nemogočega in posmehljivega? Saj nisem rekla, da bom Trumpa oženila!

Sposobna sem, pravo izobrazbo bom tudi imela, učenci me imajo radi, profesorice mi pravijo, da sem nadarjena za poučevanje, finančno mi bodo pa starši pomagali.

Kje ti vidiš problem?
Uporabniški avatar
Bluestocking
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 10. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluestocking » 12. Feb. 2007 2:23

Aja, da se razumemo - govorim o jezikovni šoli.
AtomicKitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a AtomicKitty » 12. Feb. 2007 11:45

Bluestocking napisal/-a:Aja, da se razumemo - govorim o jezikovni šoli.


aha - sedaj se razmemo...jaz sem mislila da misliš kao učenje na srednji šoli, ker vsi vemo da ne dajejo samo petic pa štiric in 3/4 profesorjev je zaje***** v nulo...
zej če misliš jezikovne tečaje pa to...to je drugo
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 12. Feb. 2007 13:58

Janševa plača bi bla lih prov :lach:
mah jst sm skromna..trenutno se zadovoljujem s tem d adobim okoli 50 tisoč bivših tolarjev na mesec, s tem d ami kurčeva država pobere 22%, pa še okol deset tisoč dam za žetone...bolj malo mi ostane, ampak nekej je :)
drgač pa rdna služba in redna plača okoli 600 evrov recimo...tolk da mam za čez mesec in tolk da ne rabim jokat konc mesca če bom mela za kruh...kaj bo pa življenje prineslo bomo pa še vidl :)
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 12. Feb. 2007 17:00

sofia83 napisal/-a:Hm, najnižja sploh sprejemljiva plača mi je 1000 €, imam pa dost bolj ambiciozne plane za prihodnost.

Glih včeraj sem razpravljala s starši, kako sovražim to, da sem bodisi zarad vzgoje al pa vpliva okolice sama seb postavla visoke standarde kar se tiče materialne preskrbljenosti. Sovražim to! Sam vem, da ne bi bila srečna, da si ne morem privoščit potovanj, jezikovnih tečajev, dobre kvalitetne hrane, žuranja, ... Pač takih zadev, ki mi ful pomenjo in na katere sem navajena.

Mi je pa to toalno mim, ker je ta faktor sigurno precej vplival pri izbiri mojega študija/poklica, kar pa nikakor ne bi smelo bit. Vsak bi moral delat samo tisto, kar ga zanima, ne glede na denar. Samo žal ni tko.


Heh, dobr je da delaš to kar ti je kul in da si za to lepo plačan. Torej da si lahko privoščiš stvari ki te zanimajo.. .a ne
And now something completely different
Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 12. Feb. 2007 18:20

Mal OT:
*purple bitch* napisal/-a:pa še okol deset tisoč dam za žetone...bolj malo mi ostane, ampak nekej je :)

Purple, a to misliš žetone za trolo? No, če mislš te, se ti bolj splača kupit mesečno; daš okoli 17 € ( bivših 4.ooo sit) in se furaš neomejeno.

Trenutno tut jst dobim okoli 200 € na mesec, pač delam samo za vikende ob študiju. Pol bi si želela met najmanj 1.ooo €, seveda se ne bi branila večje plače. Upam, da bom dobila službo v kateri bom uživala + imela kul plačo. Huh, sliš se dobr ja ... :)
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 12. Feb. 2007 20:31

če nimaš statusa tud mesečne nimaš...izredni dijaki pač nimamo skor nobenih pravic...
Uporabniški avatar
Bluestocking
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 10. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluestocking » 12. Feb. 2007 20:38

Moja prijateljica je tudi izredna, pa ima dijaško mesečno tako kot mi. Samo ona je študentka. Mogoče je to razlog.
Uporabniški avatar
honeydew
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 566
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a honeydew » 12. Feb. 2007 21:45

Jup, izredni dijaki nimajo vse skupaj nič. Za študente je pa skoraj enako (če nisi redno zaposlen).

Jst si nekako nočem postavljati kakršnih koli omejitev glede prihodnjosti. Vse to bi me samo omejevalo. Ko bo cajt za to bom o tem razmišljala, najbolj butasto mi je vršt eno cifro ven. Kaj pa vem kolk bojo poskočile cene stanovanj, pohištva, vrtca, tečajev, hrane, čikov, whatever... ne morem rečt ene cifre pa upat na najboljš.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 12. Feb. 2007 21:55

Jaz si želim tako plačo, da me ne bo pol skrbelo kam bom dajala ves denar. Da si bom lahko privoščila pregrehe, kot so maratonsko nakupovanje, hišni kino, potovanje pa ne bom poleg tega obubožala.

Pač da si bom lahko privoščila kvalitetno življenje in da mi je bo potrebno skrbeti kam vložim vsak evro.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 13. Feb. 2007 15:41

*SweetGirl* napisal/-a:
Frenkie napisal/-a:Mene res zanima, kaj boste nekateri po poklicu, glede na to da maste kr velike želje kar se plače tiče :? :? A se nekateri sploh zavedate kok znašajo plače v sloveniji?

inaa napisal/-a:1500 eur ali vec bi bla hepi....kar bo bomo pa se vidl :oops:

1500 € je 360.000 bivših tolarjev. To je velika vsota denarja, tko da me res zanima tvoj bodoči poklic. Jst mam soseda, ki je zdravnik in dela na ortopedski kliniki, pa zaluši 1700€.

Pa recimo, moj foter je arhitekt po poklicu in ne dobi več kot 1300 €. Tko da se mi zdi, da nekateri močno brcate v temo.

kr.ena napisal/-a:bi jaz zaslužila kakih 2000€

A lahko zvem kakšno izobrazbo maš ti, glede na to bi rada mela višjo plačo kot moj sosed, ki je doktor medicine???


Ne vem zakaj primerjaš... moj oči ni niti uni. dipl, pa čist v drugih vodah je zdaj od tega kar je študiral pa ima dost višjo plačo kot ta tvoj sosed, ki je doktor medicine..

tako, da glede na izobrazbo ne morš primerjat...


aves, fora je ta da si danes lahko ena navadna nicla pa se mal znajdes pa mas vec place k najbolsi odvetniki in podobni :D
da ne komentiram enga uredu poklica zunaj nase dezelice... mi nc ne brcamo u temo..tko to je - izobrazba je dons sam papir
Zivljenje je piskotek!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov