redni/izredni študij in vpis

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 17. Avg. 2007 18:53

Novo vprašanje:

Zdaj sem že nekaj let ven iz faks in sem že malo pozabila, kako poteka vpis na faks. Rada bi šla namreč izredno študirat, pa me zanima kaj vse moram naredit. Najprej poslati na kateri faks se želim vpisat.. Pa ne vem ne kaj moram izpolnit, kam moram poslat, do kdaj moram poslat!!

Vem sem full smotka :D

Hvala za odgovore!!
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
cebelcca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 17. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cebelcca » 18. Avg. 2007 20:16

Poslat morš mislm da februarja al pa mogoč marca prijavo na fakulteto, po tem, ko pride vn razpis. Rabš spričevala iz 3. in 4. dolagat, če si mela psihologijo al kej tazga na maturi tud iz 2. letnika. Kaj rabiš za vpis ti pa vse prej pošlejo ;)
Drgač pa mislm da piše vse o tem na tej strani.
Sure I can accept that we're going nowhere, but one last time let's go there...
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 07. Sep. 2007 14:18

Novo[/b]vprašanje:

Ali se lahko vpišeš na višješolski program(sam zarad statusa) kjerkoli..npr v celju, bone za prehrano si pa kupuješ npr u lj?

pa če ve kdo kje je prou seznam višješolskih programou?..sam ni neke skupne strani tko k za univerze pa visoke šole al pač pa ne vem :) ?

Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 07. Sep. 2007 15:30

Kolikor vem lahko kupuješ bone samo za območje univerze. Se pravi v Novem mestu jih lahko kupiš za Ljubljano, v Kopru pa ne. Če se motim naj me kdo popravi. Torej če bi bila vpisana na Celjsko VŠ bi lahko bone kupovala za območje univerze v Mariboru.

Kar se pa vseh programov tiče ti pa priporočam, da si pogledaš razpis ali pa tole
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 07. Sep. 2007 17:55

Damyanchyka, ja baje lahko kupuješ potem bone kjerkoli. Moja prijateljica je namreč hodila v lj na faks, bone za hrano je pa kupovala v kranju. Vendar se moraš prijaviti v tistem kraju... Samo ne vem točno kje se moraš prijaviti.
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 07. Sep. 2007 18:51

Hvala za odgovore..čeprou mi ni najbl jasno kako so povezani višji programi z univerzam..kam kira spada?..glede na to da iz nmja lahko pol kupujem u lj, iz cela pa ne..khm..

Pa kaj je s to prijavo ANGELgir ne razumem lih najbol :) prjavt s čim-kam :D :oops:
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 07. Sep. 2007 19:17

Hehe.. Saj tudi meni ni ravno najbolj jasno. Z kolegico sem šla na faks in je ravno tako želela jesti v Kranju (čeprav je študirala v Lj).. Kasneje se mi je samo oglasila, da mi je povedala, da bi se morala prijaviti v Kranju in odjavit v Ljubljani..

Upam, da ti bo katera druga lahko priskočila na pomoč, saj veliko ljudi bone jemlje drugje.. Jaz ti pa obljubim, da se bom pri prijateljici pozanimala..
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 07. Sep. 2007 20:17

Če se ne motim tudi visoke šole spadajo pod eno od univerz. In Celje bržkone pod Mariborsko. Sicer tudi meni ni čisto jasno. Vem pa, da kolegica, ki študira v Kopru v Lj ni mogla kupiti bonov.

Mislim, da bo najbolje, da pokličeš na ŠOU in vprašaš. Ti bodo znali najbolje razložit situacijo. Mi tukaj le bolj kot ne ugibamo.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
papaya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 3. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a papaya » 08. Sep. 2007 10:45

Glede bonov je tako, da jih lahko kupuješ kjer koli, vendar se moraš odločiti za eno mesto. Npr. da študiraš v Lj, prihajaš pa iz Kr, jih načeloma kupuješ v Lj, vendar če poveš v Lj, da bi jih kupoval v Kr, te tam izpišejo in te vpišejo v Kr.
Uff..malo komplicirano no, pa vendar upam, da razumeš :)
lp
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 08. Sep. 2007 14:56

Ful vam hvala.Razumem kako poteka tole z boni..
Uporabniški avatar
GloR-Red
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 129
Na forumu od: 11. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a GloR-Red » 18. Jul. 2008 15:08

novo uprašanje

[/b] pišem v imenu prjatlce in sicer: ..oddala je upisnco za faxe ane in je na prvo mesto dala artihekturo na drugo mesto pa neko drugo visoko šolo. no in tekom leta si je premislna in hoče it zdj se kar upisat na drugo mesto. zanima me če je sploh možno in kako je s temi mesti (1,2,..)
in še...na Vš za dizajn so ji rekli da se komot lahko upiše h nim in da če se ne upiše na arh (se prau 1. mesto) automatsko izpade. A ni to tko da se morš upisat če si sprejet seveda na prvo željo in druga želja nima nobenga smisla več...mau sm zakomplicirala sicer pa če mi kdo lahko pove prosm no :) [/b]
Love yourself. Be fatal.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 19. Jul. 2008 16:05

GloR-Red napisal/-a:novo uprašanje

[/b] pišem v imenu prjatlce in sicer: ..oddala je upisnco za faxe ane in je na prvo mesto dala artihekturo na drugo mesto pa neko drugo visoko šolo. no in tekom leta si je premislna in hoče it zdj se kar upisat na drugo mesto. zanima me če je sploh možno in kako je s temi mesti (1,2,..)
in še...na Vš za dizajn so ji rekli da se komot lahko upiše h nim in da če se ne upiše na arh (se prau 1. mesto) automatsko izpade. A ni to tko da se morš upisat če si sprejet seveda na prvo željo in druga želja nima nobenga smisla več...mau sm zakomplicirala sicer pa če mi kdo lahko pove prosm no :) [/b]


Upam, da ni šla na sprejemce za arhitekturo, če noče gor. Če je šla in bo sprejeta na arhitekturo, se lahko na drug fax vpiše šele v 3. roku, vendar se ne sme it vpisat, če bo sprejeta, na arhitekuro..
Avgusta zveš, koliko je še prostih mest.. sm jih je bolj malo..

V drugem roku se lahko vpišejo samo tisti, ki v 1. niso bili sprejeti nikamor, lahko pa probaš.. s kakšno obrazložitvijo pod opombe, zgubit nimaš kaj..

Forum študentske svetovalnice je super za taka vprašanja ;)
Uporabniški avatar
linkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 595
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linkica » 19. Jul. 2008 23:08

Damyanchyka napisal/-a:Novo[/b]vprašanje:

Ali se lahko vpišeš na višješolski program(sam zarad statusa) kjerkoli..npr v celju, bone za prehrano si pa kupuješ npr u lj?

pa če ve kdo kje je prou seznam višješolskih programou?..sam ni neke skupne strani tko k za univerze pa visoke šole al pač pa ne vem :) ?



ti bom jaz odgovorila, ker sem dejansko na visji soli...

ja, lahko se vpises na vsijo solo... brez problema. dostkrat so mesta se prosta. visje sole NE spadajo pod univerze (katerekoli), to je posebej razdeljeno. prvic pojdi po bone v tisti kraj, kjer je sola. ce je to CE, je to CE. naslednjic pa v drugi kraj in se tam pozanimaj kaj rabis imeti s sabo. da pa se kupovati v drugem kraju. ob predlozitvi vseh dokumentov, ki jih bodo zahtevali oz. potrebovali od tebe.

http://vss-ce.com/VPSArhiv/ArhivVPS04_0 ... 5%A1ol.htm

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov