razlogi za večje plačilo

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

branchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 25. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a branchy » 19. Dec. 2008 17:17

Nisem zasledila nobene podobne teme, tako da... Če obstaja, se opravičujem.

Problem je sledeč...

Trenutno opravljam polletno prakso na nekem podjetju in sem zanjo minimalno plačana (pač toliko, kolikor je določeno z zakonom). Ker gre praksa že proti koncu, sem prosila, če lahko ostanem na istem delovnem mestu še naprej. Sicer so se strinjali, ampak so mi ponudili tako plačo, za katero noben norec ne bi šel delat... Ker nisem imela ne časa in ne volje se kregat, sem se sicer strinjala, ampak zdaj mi je pa (si lahko mislite) pošteno žal in imam namen v ponedeljek stopit do direktorja in se poskusit zmenit za nek dostojen denar. Zdi se mi totalno brezveze delat za 400 evrov na mesec (potni stroški in malica vključena), medtem ko ostali moji sošolci že za prakso "kasirajo" po 4 ali 5 evrov na uro za podobno delo, ali pa še celo manj stresno.

Ker nisem nek dober pogajalec, me zanima, kako oz. s kakšnimi argumenti naj "napadem" direktorja... To, da mu zame ni treba plačevati davkov in nevemčesa vse še (v nasprotju z ostalimi, ki so tam zaposleni), in pa da je 4 eure neka čisto normalna tarifa za moje delo, sta sicer zame dokaj dobra razloga, samo ne vem, če bosta tudi zanj. Ima kdo kakšen pameten nasvet?
Uporabniški avatar
Picaboo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 29. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Picaboo » 19. Dec. 2008 17:52

A to bi ti delala prek študentskega naprej al kako?
No, za redno zaposlitev je to res smešno majhna plača. A to delaš v kaki pisarni? No sej ni važno, to je za kakršnokoli redno službo nedostojna plača.
Kaj pa če so te hotli preizkusit, pa so ti dali tko nizko ponudbo, če se boš kej zbunila, ti se pa nisi, oni se pa tud ne bojo, pa še zlo fajn se jim zdi. Še vseen lahko greš do glavnega pa mu rečeš, da se ti zdi, da bi si zaslužla več, ker si taka in taka in taka (par našteješ neki dobrih latnosti).. Če pa te zavrnejo, pa si sigurno lahko najdeš boljše plačilo v kaki drugi firmi prek študenta. Če zdeliš 400€ s 176 urami, ki jih približno narediš v mescu za 8-urno delo, ti pride 2,27€ na uro, oz. še manj, če praviš, da je malica in vožnja vmes :eek: jaz bi res razmislila, če se ne da kje kaj boljšga dobit :?
branchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 25. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a branchy » 19. Dec. 2008 19:00

Picaboo napisal/-a:A to bi ti delala prek študentskega naprej al kako?
No, za redno zaposlitev je to res smešno majhna plača. A to delaš v kaki pisarni? No sej ni važno, to je za kakršnokoli redno službo nedostojna plača.
Kaj pa če so te hotli preizkusit, pa so ti dali tko nizko ponudbo, če se boš kej zbunila, ti se pa nisi, oni se pa tud ne bojo, pa še zlo fajn se jim zdi. Še vseen lahko greš do glavnega pa mu rečeš, da se ti zdi, da bi si zaslužla več, ker si taka in taka in taka (par našteješ neki dobrih latnosti).. Če pa te zavrnejo, pa si sigurno lahko najdeš boljše plačilo v kaki drugi firmi prek študenta. Če zdeliš 400€ s 176 urami, ki jih približno narediš v mescu za 8-urno delo, ti pride 2,27€ na uro, oz. še manj, če praviš, da je malica in vožnja vmes :eek: jaz bi res razmislila, če se ne da kje kaj boljšga dobit :?


Ja, ker sem še absolventka, bi naprej delala preko študentskega servisa. Delam pa na upravi gradbenega podjetja. Bi pa kr rada ostala na tej firmi, ker mi je delo samo po sebi všeč, pa tudi dobro se razumem z ostalimi zaposlenimi.
Uporabniški avatar
Picaboo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 29. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Picaboo » 19. Dec. 2008 19:18

Pol ti pa predlagam, da se pač pogovoriš s šefom. Bodi odločna in pazi, da ne boš nesramna in arogantna. Povej mu, da misliš, da si se s svojim delom že dokazala, če delaš pol leta. In če so te sprejeli še naprej ti sugurno do določene mere zaupajo. Če ma ta šef kej pospravljeno po glavi mu je lahko jasno, da bo težko dobil junaka (ali pa norca), ki mu bo delal za tak denar..halo, za 2€ na uro :roll: Pri tebi mu je že napol uspelo, sam upam, da se ne boš pustila :wink: No razen, če maš potem kasneje možnost, da te redno zaposlijo, pa ti dajo človeško plačilo, bi še mal potrpela, sam js vem, da vsakič ko bi srečala šefa bi pomislila kako se mi more zdej za hrbtom smejat, ko mu delam za tak denar.
Uporabniški avatar
lesnik
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 264
Na forumu od: 27. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lesnik » 20. Dec. 2008 10:31

Pa kaj praksa se mora po zakonu plačati?
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 20. Dec. 2008 12:00

lesnik napisal/-a:Pa kaj praksa se mora po zakonu plačati?


vrjetn odvisna katera. ampak v vecina primerov ni po zakonu določeno, da se mora plačati. gre za dobro voljo podjetja oz. ustanove pri kateri opravljaš prakso. pa verjetno se tudi gre za to ali je ta praksa obvezna (npr. pogoj predno diplomiraš) ali neobvezna.
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
branchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 25. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a branchy » 20. Dec. 2008 22:14

lesnik napisal/-a:Pa kaj praksa se mora po zakonu plačati?


No, tko je meni rekel koordinator za prakse... Možno pa je seveda tudi, da ga nisem prav razumela.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 21. Dec. 2008 13:39

jst sem za svojo plačo šefu rekla, da se mi "iskreno povedano plačilo na uro zdi premalo za moje delo", sploh če se res trudiš, si res pridna in imaš zahtevno delo. 400 evrov je sramota in če je podjetje oz. direktor v redu, ti bo dal več denarja, drugače pa se mu prijazno zahvali in si najdi DRUGO SLUŽBO. mislim halo, za 400 evrov po 8 ur vsak dan delat ... jst mam 2krat tako plačo, pa se mi včasih za moje delo zdi prenizka :?
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 21. Dec. 2008 14:52

lesnik napisal/-a:Pa kaj praksa se mora po zakonu plačati?


Jz mislim, da ne. Predvsem je odvisno od podjetja, kjer opravljaš prakso. Ko sm jz delala prakso so mi plačali okol 50 € medtem ko so moji sošolki dali okol 300€ za potne stroške itd. Delale pa smo isto pašto, samo v drugem podjetju.
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 21. Dec. 2008 19:53

p!ka napisal/-a:
lesnik napisal/-a:Pa kaj praksa se mora po zakonu plačati?


Jz mislim, da ne. Predvsem je odvisno od podjetja, kjer opravljaš prakso. Ko sm jz delala prakso so mi plačali okol 50 € medtem ko so moji sošolki dali okol 300€ za potne stroške itd. Delale pa smo isto pašto, samo v drugem podjetju.


mislim, da po zakonu sploh ni nujno plačevati prakse.
Usaj nam na frizerski šoli in prakse v frizerskih salonih, načeloma niso plačevali.Če pa so pa zelo malo.marsikater delodajalec nam je celo tringlte pobiral :roll: :evil:
vrnila se bom h problemu uporabnice branchy....
ubistvu je to tkole: bila si pri njih na praksi (oziroma si) in zaprosila za nadaljno možnost službovanja.Ker pač ti niso bili pripravljeni plačat normalnega plačila ali usaj plačila vredneg tvojega dela, so ti dali manjše plačilo, katerega si sprejela, kar so oni že ubistvu takoj vedeli, da boš.
Pomojem je bila že v štartu tvoja prošnja nepravilna, ker si do njih prišla preveč proseče. namesto da bi samozavestno stopila in jim predstavila dejstva zakaj oni tebe potrebujejo in zakaj tudi pričakuješ usaj malo večje plačilo.
nevem, zdej se zna zataknt glede tega, da pač ne bodo zadovoljni da želiš večje plačilo.Usekakor pa vseeno stopi, ker delat za male pare, sploh če počneš kaj odgovornega in težjega, je neumnost in izkoriščanje.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 21. Dec. 2008 20:08

Purple za pripravništvo na fakulteti je itak določena minimalna plača, nagrada kakorkoli?


Za srednje šole pa nevem, ampak mislim, da ni. Se delodajalec odloči, če te bo nagradil in koliko.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 23. Dec. 2008 12:31

no to, da je plačilo obvezno za študente, tega nism vedla.
ne za dijake pa ni.Sicer je priporočena neka vrednost in pač če delodajalec ni škrt, boš dobil.načeloma pa nas je zlo veliko imelo zelo slabih izkušenj s temi praksami in kot sm rekla, so nam še tringlte ki so jih nam babice v žepe porivale, vzeli oziroma zahtevali nazaj češ, da je pač to namenjeno njim ne nam.trikrat sem dala, tačetrtič sem se pa zarad 500 tolarjev iz samega principa skregala in zapustila salon.in tazga izkoriščanja je ogromno.da ne govorim še o raznih praksah, ki so use prej druzga kot prakse in si na prvem mestu pomivalec wcjou, naučit se pa itak ne moreš nič.
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 23. Dec. 2008 15:18

no meni pa se zdi, da praksa tudi pri študentih ni nujno plačjljiva. vem, ker bo fant začel januarja s prakso (ki je obvezna za diplomo) in mu bodo dali 150€ (za kar so se zmenili na podjetju). sicer njega ne moti in je rekel, da bi delal tudi zastonj, ker je res to podjetje, od katerega bo sam dosti odnesel. če pa gledam po drugi strani, pa mu ne pokrije niti stanovanja v lj niti potnih stroškov ali hrane.

glede branchy pa - tudi jaz se ne bi pustila izkoriščati. čudi me, da nisi že takoj na začetku povedala, da si zaslužiš višjo plačo. drugače pa, pogumno k direktorju/šefu. naštej mu tvoje dobre lastnosti, prioritete, zaradi katerih si ti dobra za to službo. ne vem, vsekakor mu povej jasno, da želiš večjo plačo. če ti je ne odobri, pa veselo v iskanje druge službe, ker opravljati neko odgovorno delo za 400€ na mesec (skupaj s potnimi in malico!) je poniževanje in norčevanje iz tebe in nič drugega!
mojčika84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 25. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mojčika84 » 25. Dec. 2008 13:43

Koliko je meni znano študijska praksa ni plačljiva, ker mi (študentje) se gremo v določeno podjetje učit in za to oni nas niso potrebni plačat.
Na našem faksu dobimo pogodbo, ki je v treh izvodih, podpišeta jo študent in podjetje in v njej lepo piše, da podjetje študentu ni potrebno plačat prakse. Vse ostalo je samo dobra volja podjetja.

Glede tvojega problema branchy pa tako. Nevem iz katerega konca Slovenije prihajaš,na mojem koncu je zaposlovanje mladih velik problem,zato bi ti predlagala,da sprejmi to plačilo ter se s časoma skušaj dogovorit za več. Vsaka delovna izkušnja ti pride prav. Poznam mnogo mladih, ki si začetne delovne izkušnje pridobivajo tako, da ne dobijo ničesar plačanega.

Lep božični dan!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 26. Dec. 2008 14:26

^^ja, ampak tega se lahko poslužuje nekdo, ki ga še vedno živijo doma, ki ne rabi plačevat domou za študente in ostalih stroškou in svojih stvari.
Mislim, da si težko težko kdo privošči delat usak dan po osem ur zastonj.Če pa delaš še dodatnih nevemkolk ur v resni službi s plačilom, si pa na koncu dneva izžeta cunja in nimaš nič od žiulenja.na koncu te bodo pa tam kjer si opravljal prakso zaposlili, za male pare in si naredil nič.

pa tud tole zastonj delat se meni zdi mal neumno.Ok, kar je prakse še že žrtvuješ,ampak da bi pa delal v nedogled v enem in istem podjetju zastonj ali za male pare se pa meni zdi nekak izkoriščevalksko s strani delodajalca.namreč nevem, če delaš določen čas v eni firmi in če se učiš verjetno že nekaj znanja pridobiš in da bi kar zastonj in zastonj nekje delal, da bi si znanje pridobival je iz trte izvlečeno in pride prav samo delodajalci ki prišpara na tebi, tebi pa bolj malo, sploh še če delaš v kakšnem sektorju ki nima nobene dobre podlage za naprej.
delala sem pri dostih spjovcih in vsakokrat bla izkoriščena do amena, tko da tega ne privoščim nikomur.rajš delam za denar, da mam kej od tega v kr eni drugi stroki, kot pa da me nekdo izkorišča in na mojih žuljih polni svojo denarncio jst pa nimam nič od tega.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]