Rabim pomoč/nasvet..

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

BeYbi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 9. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a BeYbi » 09. Feb. 2009 14:41

oilaaa..

sem nova na tem foruma..mam pa en problem..oz ni lih problem no..je bl dilema saj nevem kako se nj odločm :? ..

trenutn pavziram 1.letnik pravne fakultete..lansko leto sem že ta isti letnik tudi ponavljala, saj mi nikakor ni uspelo narediti rimskega prava..nisem pa hotela tvegati ter se vpisati letos izredno v 2.letnik, saj sem bila zelo skeptična glede tega ali mi bo uspelo narediti rim ali ne..no ravno zaradi tega sem se letos vpisala tudi v 1.letnik upravne fakultete(izredno)..tko d zdj na upravni obiskujem prvi letnik, na pravni pa prvega pavziram..fora pa je v tem da pa mi je sedaj uspelo narediti rim in mam s tem izpolnjene vse pogoje za reden vpis v 2.letnik pravne fakultete..
tko d šansa je zdj taka..ali se nj drug let vpišem redno na pravno v 2.letnik ali pa nj ostanem na upravni izredno(v primeru da sem na upravni, mam zagotovljen tud reden šiht..se pravi da bi študirala ob delu)..tko d vs zdj ful lepo prosm za nasvetke ker se nikakor ne morm odlločt kam se nj usmerm..in bl k razmišlam bol se ne morm odločt..zdj me pa sam zanima kaj bi ve nardile na mojm mestu;) oz kaj bi mi svetovale..

no že vnaprej se vam fuuuul lepo zahvaljujem:)
Uporabniški avatar
lovefrance
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 272
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lovefrance » 09. Feb. 2009 15:12

BeYbi jst te ful dobro razumem. To zna bit ogromna dilema...
Ampak- prvo vprašanje,ki si ga morš postavt je, KAJ TE BOLJ VESELI. Če boš brez premislekov odgovorila, potem si rešla problem. Jst bi na tvojem mestu (poudarjam, da je to moje mnenje) ostala na upravni, če si rekla, da bi mela zagotovljeno službo. Ne vem... najlažje je, da ti mi tle rečemo "to se pa ti sama odloč" in hkrati vem, da je to zate najtežji odgovor, ki ga lahko dobiš. Včasih bi radi, da se nekdo drug odloči namesto nas, ampak žal ne gre tako.
Res dobr razmisli sama pr seb, povprašaj čimveč ljudi za mnenje, če je mogoče vprašaj koga, ki se je prepisal na upravo...

Jst ti želim čimveč uspeha pri odločanju in sem prepričana, da bo tvoja odločitev pravilna. :ja:
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 09. Feb. 2009 15:21

js tudi mislim, da se mors odloct sama pr seb kaj te bolj veseli. sluzbo bos verjetno, ko bos nrdila eno al drugo mela...:)

drugace pa sm mnenja, da ce si se ze lih matrala, da si nrdila to rimsko pravo, nadaljuj studij, ker drugace je bil trud zaman! :)

odloci se pa sama! srecno!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 09. Feb. 2009 15:31

snezinka* napisal/-a:drugace pa sm mnenja, da ce si se ze lih matrala, da si nrdila to rimsko pravo, nadaljuj studij, ker drugace je bil trud zaman! :)


Jaz se pa s tem niti slučajno ne strinjam. Vsi mislijo, da boga za jajca držijo, ko imajo enkrat rim v žepu, v resnici te pa v drugem letniku čaka kazenski dvojček, ki je težji od rima, v tretjem letniku pa civilni trojček, ki tudi ni ravno enostaven.
Ne, da bi ti hotela moralo zbijat, ampak računaj, da te v vsakem letniku čaka vsaj toliko učenja, kot si ga že dala skoz in premisli, če boš tempo študija malo pospešila, a misliš vsak letnik par let skupaj pacat. Ok, četrti je baje lažji, ampak do tja je treba še prilezt.
Pa brez zamere.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 09. Feb. 2009 15:37

četrti letnik ni nikoli lažji. ne nasedat. enostano zato, ker te hočejo pripravit na resl life in vse skupaj preskoči na dosti bolj profesionalen nivo.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 09. Feb. 2009 18:11

Jaz sem za službo in upravni faks ob delu. Mislim, da tole boš skor ziher zmogla; delata dve moji sodelavki brez problema, pa imata že otroke... :wink:
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 09. Feb. 2009 18:41

postavi si vprašanje - kaj te bolj veseli? ali pravo ali upravna? nekaj pravnih predmetov ti tako priznajo na upravni (vsaj morali bi, verjetno gre tudi kontra - vsaj deloma).

če te ob končani upravni fakulteti čaka dobro plačana služba, ki te veseli.. v tem primeru maš odgovor na dlani.
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 09. Feb. 2009 18:48

še eno laično mnenje... pač kolkor poslušam folk ki je na pravu... se vsi ful učijo in veliko jih ne nardi... ne samo prvega letnika, ampak tudi v naprej. tko da verjetno boš mogla računat na podobno težke izpite. tko da js sm tut za upravno. ampak sama pa veš kaj te bolj veseli. zaposlitev pa je tudi zelo fina stvar, sploh če je zagotovljena. razmisli z več vidikov. pa srečno
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 09. Feb. 2009 18:59

rim ni nič v primerjavi s kazenskim dvojčkom v 2. letniku in civilnim trojčkom v 3. letniku. nočem bit nesramna, ampak pri tem tempu boš ene 8 let študirala, pol pa še diploma...na tvojem mestu bi šla raje na upravno.

ni pa to pravilo, lahko boš naslednje letnike v roku delala, ampak se boš mogla veliiiik veliiiik učit (pa tud to včasih ni dovolj).
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 10. Feb. 2009 16:31

jullia_ napisal/-a:
snezinka* napisal/-a:drugace pa sm mnenja, da ce si se ze lih matrala, da si nrdila to rimsko pravo, nadaljuj studij, ker drugace je bil trud zaman! :)


Jaz se pa s tem niti slučajno ne strinjam. Vsi mislijo, da boga za jajca držijo, ko imajo enkrat rim v žepu, v resnici te pa v drugem letniku čaka kazenski dvojček, ki je težji od rima, v tretjem letniku pa civilni trojček, ki tudi ni ravno enostaven.
Ne, da bi ti hotela moralo zbijat, ampak računaj, da te v vsakem letniku čaka vsaj toliko učenja, kot si ga že dala skoz in premisli, če boš tempo študija malo pospešila, a misliš vsak letnik par let skupaj pacat. Ok, četrti je baje lažji, ampak do tja je treba še prilezt.
Pa brez zamere.



no sj js sm laik, ne vem nic o tem, kok so ti kazenski dvojčki in ostalo tezki, vem le da je rimsko pravo tezko, kakor mi pravjo...moje mnenje je tako sam zato, ker js se nikol po tem ko bi se tok casa matrala, da bi neki nrdila, neb odpovedala temu (ze zard truda, ki je bil vlozen), pa čeprou bi me cakale se tezje stvari. verjetno pa js tezje svetujem, ker nism pravo, ampk naravosovje, ki je pa cist druga voda... ;)
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 10. Feb. 2009 17:54

snezinka* napisal/-a:...moje mnenje je tako sam zato, ker js se nikol po tem ko bi se tok casa matrala, da bi neki nrdila, neb odpovedala temu (ze zard truda, ki je bil vlozen)...


Mah, saj je komaj na koncu prvega letnika, lih neki wau pa to spet ni, no... Ne bi rekla, če bi šlo za 3. ali 4. letnik, tko pa se mi ne zdi to tehten razlog. Seveda, če jo druga možnost tako zelo veseli. :wink:
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 10. Feb. 2009 19:11

Mimi_M napisal/-a:
snezinka* napisal/-a:...moje mnenje je tako sam zato, ker js se nikol po tem ko bi se tok casa matrala, da bi neki nrdila, neb odpovedala temu (ze zard truda, ki je bil vlozen)...


Mah, saj je komaj na koncu prvega letnika, lih neki wau pa to spet ni, no... Ne bi rekla, če bi šlo za 3. ali 4. letnik, tko pa se mi ne zdi to tehten razlog. Seveda, če jo druga možnost tako zelo veseli. :wink:


no to je pa verjetno kar res, zacetek je le zacetek. sam kaj ko je ta zacetek tok dolg delala in se matrala...:(
BeYbi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 9. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a BeYbi » 11. Feb. 2009 11:51

ja vsem ful tnx za odgovore..drugač pa vem ja d je odločitev na men in da se ne bo noben mogu namest mene odločt..sam kaj k je tok težko no..k vem d se zna zgodit d mi bo pol kasnej lohk žou :?
ja pravna me pa ubistvu velik bol veseli kt pa tale upravna no..sam je pa res d se upravna sploh ne more primerjat s pravno kar se tiče učenja..pač vem d s tem d mi je pač rim ratal spacat ni lih neki waaw je pa neki..ubistvu mi vsak prav(pač tisti k niso na pravni) nj vztrajam do konca..sam js pa vem d če mi pa drug let pa spet nau ratal pa tud lih nevem kaj bo....pač drugi mi pa po drugi strani pravjo d je pač bolš met na konc vsaj upravno narjeno pa pač šiht(to sm mela zdj res ful velko srečo d sm ga dubla)kt pa nč..
šiht je pa zaenkrt niti ni tak v čimer bi se vidla do konca lajfa je pa za trenutna leta kr vredu no..
je pa tud to res d me ful skrbi d npr. če sm zdj do konca na upravni..d se bom pol lohk skoz sprašvala kaj pa če bi vztrajala na pravni in pršla pač do poklica, ki me pač velik bl veseli..
sama pr seb pa tud vem d sm pač prvi letnk pravne ful preveč u easy vzela in se nism niti pol tok učila kt bi se mogla..pač me je prepozn izučil no..

haha sm spet cel roman napisala :D ..res se bo treba odločt ja, sam kaj k je pa tko težko :? ..drugač pa še enkrt tnx vseem za vaša mnenja :)
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 12. Feb. 2009 15:21

no vids, ce te pravna veseli bolj, pa se bolj v tem vids pol vzemi to. sploh glede na to, d si zdej psoznala, d se bos mogla bl ucit in vesd bos fajn prjela. ce mas pa raje manj ucenja, pa d lohka umes se delas (neki kr te mogoce ne bo veselil čez neki casa) pol pa raj zberi upravno. lohka bi pa tut oboje skp delala, ce misl d bi bla sposobna. nwm, d mas neki za zih, sploj ce je upravno tok lazji nrst. no ne vem, kko je to sploh s tem, kasni so pogoji.

no ja, js navijam za to d se pravilno odločš!¨:)
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 12. Feb. 2009 17:59

fora je v tem da si lahko še ne vem kako odločen in priden in trmast, pa ti vseeno ne rata.
če se res tok vidiš v pravu, se vpiši v 2. letnik in se potrudi vse v rokih narest. če ti ne rata, se prepiši na upravno. drugače boš res tm nekje proti 30. letu diplomirala.
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov