Prostovoljstvo

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
**bonita**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 22. 4. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a **bonita** » 10. Jun. 2006 10:56

V srednji šoli smo imeli dejavnost prostovoljstvo. Lahko si izbiral med delom v vrtcu ali v domu za ostarele. Ker sem to dejavnost obiskovala vsa 4 leta srednje šole, sem pač po dve leti delala v vrtcu, dve pa v domu za ostarele.
You were there for summer dreamin',
And you gave me what I need.
And I hope you'll find your freedom,
For eternity, for eternity.
sociologinja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sociologinja » 08. Feb. 2007 9:24

Jaz pa nameravam iti naslednje leto v Afriko. Ali ima kdo izkusnje z Afriko?
Uporabniški avatar
*slatka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: v pravljici*

Neprebrana objavaNapisal/-a *slatka* » 08. Feb. 2007 10:42

Jaz sem sedaj začela s prostovoljstvom. Delam prek socialne. Pomagam pa enemu mlajšemu fantku pri učenju, se malo pogovarjava... Res je fino, ker je on zainterisiran in mi je res v veselje.
Biti pripravljen, je veliko,
znati čakati, je še več,
toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 08. Feb. 2007 11:02

sociologinja napisal/-a:Jaz pa nameravam iti naslednje leto v Afriko. Ali ima kdo izkusnje z Afriko?

Preko česa pa greš?
Js bi šla preko Edirise takoj! Res, kar jutri bi šla. :cry: Ampak ne bom, ker nimam jajc!!! :cry: :cry:

Če boš šla se lahko kaj javiš - tudi na zs. Želim ti veliko sreče in ogromno izkušenj, veliko novih spoznanj ... skratka vse lepo. :)
Waiting in the queue oh whoopee doo
sociologinja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sociologinja » 10. Feb. 2007 10:54

O, hvala za podporo. Ko sem sprejela to odlocitev, sem se najbolj bala, kako bo sprejeta ta ideja. Ker to ni ravno macji kaselj odlocitev, res rabim spodbudo.

Povezala sem se z Unicefom, nekaj ljudmi, ki so ze bili v Afriki ter sedaj navezujem stike neposredno z Afričani.

Moj plan je namreč tak, da bom nadaljevala študij z naslednjim šolskim letom v Afriki (najverjetneje Gana) in opravljala vseskozi prostovoljna dela.

Ps: Ko sem sprejela to odločitev, sem se počutila neverjetno noro! Tako kot takrat, ko se ti zgodi nekaj in veš, da je to to! - lahko koga spoznaš, kaj odkriješ, kaj dobiš... Jaz sem dobila Afriko.
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 10. Feb. 2007 11:06

Ja, jaz delam v domu upokojencev. Imam starešino, s katero se pogovarjam, seveda pa sm tam tudi s prijateljicami in njihovimi starešinami. Pogosto igramo družabne igre: domine/človek ne jezi se. Meni je zelo všeč, sj nardiš neki dobrega :D
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 10. Feb. 2007 11:14

^ tole bi tut jst šla. al pa recimo tko kot Slatka.
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 10. Feb. 2007 11:51

jst sm hodila na zdravstveno šolo in sm preko šole mela organizirano prostovoljno delo. mislm odloču si se kje bi ga opravljal pa so ti oni pol dal mentorja pa use. zlo dobr organiziran! opravljala sm ga pa cela 4 leta na pediatrični kliniki. ukvarjala sm se predvsem z dojenčki, pomagala sestram pa zdravnicam ipd. Sm bla ful zadovoljna in sm učasih kr mal podaljšala čeprou sm bla že konc :D
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
Uporabniški avatar
*slatka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: v pravljici*

Neprebrana objavaNapisal/-a *slatka* » 10. Feb. 2007 12:39

^^ Tole sem tut jaz nejprej hotela. Ampak sem se potem odločila, da grem delat prek socialne. Nekaj mojih sošolcev dela na polikliniki in so zelo zadovoljni :)
Biti pripravljen, je veliko,
znati čakati, je še več,
toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.
Uporabniški avatar
blue eye
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 726
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a blue eye » 10. Feb. 2007 13:43

To delo je men tud super, sama sm delala v bolnici na otroškem oddelku, smo pa skupaj izdeloval voščilnice, pač vse kar je pasal k letnemu času, bral smo knjigice...hodila sm po sobah in takrat bla večinoma pr enmu fantku k je biu tok bogi (ni se mogu premikat k je zlo čudn padu, točn ne vem kaj je blo)..me je pa to delo zelo veselilo, tko da bom še kdaj šla..
Za dežjem vedno posije sonce!!
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 10. Feb. 2007 14:53

men je blo pa na pediatrični zakon!
večinoma sm bla na oddelku z dojenčki tko da sm kr sestram pomagala, jih previjala, hranla, vozila na preiskave..pa tko no..men je blo kul!
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
nika*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 30. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nika* » 10. Feb. 2007 18:16

v srednji sem bila eno leto prostovoljka v domu za gluhe in naglušne v Ljubljani in sem pomagala naglušni punci pri matematiki (lahko si se odloču al bi biu v vrtcu, al pa dobiš učenca in mu pomagaš). Za vse prostovoljke in prostovoljce je biu brezplačno organiziran tut tečaj znakovnega jezika (heh nardila sm celo prvo stopnjo)... moram rečt, da je bila zelo dobra izkušnja in upam, da bom še kdaj najdla čas za kej tazga! :)
I can't play your part in life, but I would surely walk my way,
I cannot think the way you think, but I would never go away...
Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 10. Feb. 2007 19:37

V OŠ sem pomagala pri učenju otrokom, ki so imeli težave. Nisem jih naučila ne vem kaj, ampak malo pa je pomagalo. Pomagala sem tudi pri delavnicah, kjer smo izdelovali različne izdelke ... Mi je zlo dobr občutek, ko lahko komu pomagam in seveda pri tem ne pričakujem plačila. Je pa zelo odvisno tudi od tega, kako ti ljudje vračajo; nekateri res ne znajo ceniti pomoči in to zna bit žalostno.
Ste me pa zdej spomnili na mojo izkušno v bolnišnici. So pa vtaknili v sobo, kjer so bili majhni otročki, sama pa sem bila v 6. razredu. Vem, da sem bila v postelji z ograjico, če sem se stegnila, so mi noge presegale posteljo in bingjale ven. Hjaa, zna bit problem, če si za svoja leta bolj suhcan in jih ne kažeš toliko, kot si dejasnko star. :D Je bil pa v sobi mali fantek in vsako jutro sva skupaj gledala skozi okno, kdaj bo prišla njegova mami, skupaj sva brala pravljice ... Blo mi je v veselje, da se mu lahko vsaj malo pomagala skrajšat dneve v bolnišnici.
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.
pussyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 15. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pussyka » 17. Feb. 2010 19:33

V domu starejših občanov bom opravljala prostovoljno delo...še preden pa začnem me zanima, če ima katera kakšne dodatne ideje kako bi starejše razvedrila, kakšne delavnice bi imeli, teme pogovora, družabne igre...karkoli;)
če ima kdo kakšno idejo bi bila hvaležna, hvala;)
Horus

Neprebrana objavaNapisal/-a Horus » 17. Feb. 2010 20:51

Uživajte še naprej :) Lep pozdrav od Horusa :schreiben:

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov