Prošnja za delo - nasveti

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 24. Sep. 2008 19:32

Jochie si se pa res potrudt. Ful ti hvala, ker tole mi bo pa fuuul prov pršlo :)
Live your life like you want
Tami29
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 24. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tami29 » 25. Sep. 2008 15:48

Nekaj me zanima, recimo da posiljam na neko podjetje, pa se mi zatakne pri vprasanju kaj lahko ponudim podjetju, na podlagi izkusenj.

V nekaterih podjetjih je tako da pac grejo cez roke ti lahko precejsni posli tudi ce si v bistvu samo administrator, v drugih moras pa zacet iz nule, in recimo poslala sem 100 ponudb, dobila tri odgovore, 1 posel v vrednosti 2000 evrov smo izvedli, drugi v vrednosti 100 000 pa ni sel skoz, kaj lahko napisem, da sem podjetju zagotovila posel v vrednosti 2000 evrov?
Tami29
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 24. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tami29 » 25. Sep. 2008 15:54

Se eno opozorilo, glede na to da gre recimo za mesto tajnice, navajajte primero izobrazbo, ki je 5. -srednja sola.
V sloveniji obstaja nek sifrant poklicev in tega se drzimo kot pijanec plota.
Poslovni sekretar je recimo tudi 6. stopnja.

Lastnosti za tajnico so recimo natancnost, in ja v praksi tudi to da se znas postavit zase.
Uporabniški avatar
*PumPkin*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *PumPkin* » 30. Sep. 2008 12:04

Še nekaj od mene...
Ravno te dni se zaje**vam s pisanjem življenjepisa za podjetje A klase - in sicer LifeClass Portorož. Sicer ne zahtevajo izkušenj, saj je njihov oglas naslednji:
http://www.lifeclass.net/2450

Ker gre za prvovrstno službo, se mi zdi malce nerealno, da iščejo kar vsakega - da nimajo nekih omejitev napisanih. In me zanima, če so to mogoče kakšne zanke? Ima že kdo izkušnje s čim takim?
Je pa sicer problem v tem, da sem jaz letos komaj končala srednjo kozmetično šolo, kar pomeni, da imam izkušnje, katere sem dobila pri delu v salonu - torej obvezna šolska praksa (mislim, da je to bilo 144ur)...in pa seveda to, kaj delam doma na znancih - masaža, manikura,...kar pa mislim, da ni najbolj primerno, da napišem - ker izgleda, kot da delam "doma na črno" in mislim, da to ne bi bil lep vtis.

Hvala za kakršenkoli nasvet.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 30. Sep. 2008 16:49

ni zanka.Najdejo se podjetja, ki razpišejo razpis brez nekih pogojev in potem izbirajo med vsemi prispelimi.navsezadnje, je lahko nekdo petkrat bolj uspešen z manjšo stopnjo izobrazbe in z več izkušnjami, kot nekdo ki ima dobro izobrazbo, pa nič izkušenj.
in če boš pisala, ne omenjej tega da počneš te zadeve doma, ker je to brezveze, brez podlage in otročje.Stvari, ki jih ti počneš doma, delodajalcev ne bodo zanimale, ampak jih bodo zanimale tvoje delovne izkušnje na različnih delovnih mestih!
napiši v CV, podjetja kjer si delala, kaj si delala in kdaj si delala (letnico), naprimer:

izkušnje:

-študentsko delo novinarja v podjetju comsopolitan (2006-2007)
-študentsko delo pomivalca posode v hotelu Palace (2007)
-študentsko delo pomivalca oken v podjetju Metlafon (2007-2008)

letnice naj se pričenjo tako, da začneš z najstarejšo letnico in po alinejah vedno mlajšo.se pravi:

-2005
-2006
-2007......


In naj te ne bo strah poslat prošnje,četudi nimajo nič pogojev napisanih!kar pošlji!
Lahko ti jo pomagam sestavit če želiš :)

in še en oblikovni nasvet:
naj bo zadeva pregledna, tako prošnja kot CV.delajte primerne presledke, besedo Vas, Vaše, Vam, Vami pišite z veliko začetnico, vstavljajte primerna ločila, vejice, pike,.....ne uporabljajte barv (da nou kšna v kšni roza barvi poslala :lol: ), ne odebeljujte kar ni primerno za odebelit-razen zadeve recimo, napišite realen datum, ne dva mesca prestar, pazite na velike začetnice....In še tole, ponavadi in slovnično pravilno pri besedilih naj bi bilo, da je po piki presledek in šele nato nova beseda, recimo: tralalalala. Tratatatat! in naj nebi bilo tkole: tralalala.Tralalalal :D Pač, boljš je če mate vse pošlihtan, ker eni res tud take male napakice opazjo.
In če ne poznate besed, ki jih omenjate in ne veste kaj pomenijo, jih raje ne uporabite!
Uporabniški avatar
*PumPkin*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *PumPkin* » 30. Sep. 2008 17:35

Ok, hvala. Sej v bistvu vse kar me nazaj drži je razdalja do delovnega mesta. Sem namreč iz Maribora. Ampak bom vseeno poslala.
Hvala še enkrat!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 30. Sep. 2008 17:41

se prav iz Mribora, šla bi pa delat v Portorož? :D
nikolivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 1. 10. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikolivec » 01. Okt. 2008 0:03

Pozdravljeni, prošnjo in CV želim poslati po e-pošti. Zanima me, ali naj napišem:

1. prošnjo in nato še CV eno pod drugim (skupaj v enem e-mailu)
2. ali pa napišem samo prošnjo v e-mailu in nato dodam CV v e-mail kot pripono (pripnem) napisano v npr. Wordu

Hvala za odgovor. :idea: :roll:
Uporabniški avatar
*PumPkin*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *PumPkin* » 01. Okt. 2008 9:32

*purple* napisal/-a:se prav iz Mribora, šla bi pa delat v Portorož? :D


Točno tak. :)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 01. Okt. 2008 10:53

nikolivec napisal/-a:Pozdravljeni, prošnjo in CV želim poslati po e-pošti. Zanima me, ali naj napišem:

1. prošnjo in nato še CV eno pod drugim (skupaj v enem e-mailu)
2. ali pa napišem samo prošnjo v e-mailu in nato dodam CV v e-mail kot pripono (pripnem) napisano v npr. Wordu

Hvala za odgovor. :idea: :roll:


CV kot priponka :wink:
Uporabniški avatar
nefertit
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 21. 10. 2004
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a nefertit » 01. Okt. 2008 12:02

Mene zanima naslednje - kakšen je smisel se prijavljati na oglase, kjer je pogoj xy let izkušenj, če jih nimaš? Ponavadi zahtevajo 2 ali 3 leta delovnih izkušenj. Sama jih pa imam kakšne leto (10 mesecev pripravništva in 2 meseca obvezne prakse). Je komu uspelo priti do službe, tudi če ni imel zahtevanih izkušenj?
A moment on your lips, forever on your hips!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 01. Okt. 2008 14:34

ja..

vseeno pošlji!
ne tok gledat na te pogoje, no razen če res ne zahtevajo neke ornk izobrazbe in to.Vseeno se splača poskusit, jst tud na take pišem če je kot pogoj izpit za avto pa ga še nimam, al če je dokončana srednja, pa je še nimam....
vseeno, če boš poskusil lahko smao pridobiš, izgubit nimaš kej :wink:
nikolivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 1. 10. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikolivec » 03. Okt. 2008 15:17

Ko napišem življenjepis in ga pripnem k prilogi me zanima naslednje:

ali res moram napisat besedo "življenjepis" pod angleško (CURRICULUM VITAE), ali pa lahko pustim kar slovensko?


:roll: :?:

Hvala za odgovor. :o
nikolivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 1. 10. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikolivec » 03. Okt. 2008 15:17

Ko napišem življenjepis in ga pripnem k prilogi me zanima naslednje:

ali res moram napisat besedo "življenjepis" pod angleško (CURRICULUM VITAE), ali pa lahko pustim kar slovensko?


:roll: :?:

Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 03. Okt. 2008 15:28

Jaz imam CV. Vendar ko posiljam, posljem tako spremno pismo/prosnjo kot CV v priponkah.
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]