Prošnja za delo - nasveti

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 13. Apr. 2008 20:54

Nea napisal/-a:@Jochie, a CV lahko kar tako po alinejah napišem, tako kot je tvoj zgled? :oops: Pišem ga za študentsko delo in me še zanima, ali naj CV pošljem kot ločen dokument od prošnje, če pošiljam preko e-pošte?
Hvala :)


tako kot zgled...po alinejah, pregledno...
CV pošlji kot ločen dokument...
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 09. Avg. 2008 9:36

jz mam tud eno vprašanje

pišem prošnjo za delo preko emaila. zdj me pa zanima če oni v rapisu objavjo da morš met vozniški izpit in neko izobrazbo pač, a jim jz pol skoperam vozniško in spričevalo pa to pripnem v email al ne?
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 13. Avg. 2008 20:30

^^ Ne, v svojem življenjepisu napiši katero izobrazbo imaš in da imaš opravljen vozniški izpit B kategorije (avto).
Če bodo želeli to preveriti te bodo povabili na razgovor, kjer jim boš lahko osebno prinesla vpogled dokumente.
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 14. Avg. 2008 13:40

hvala :)
sj se mi je zdel da je tko sam sm se useen hotla prepričat.
Uporabniški avatar
Ava87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 6. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ava87 » 17. Avg. 2008 20:47

Kaj pa kjer piše na primer, naj priložimo potrdila? A to pomeni "glavna" potrdila kot so spričevala in vozniški izpit ali tudi certifikate in potrdila iz dodatnih izobraževanj... V slednjem primeru bi se nabralo kar nekja šare...
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 20. Avg. 2008 14:13

pomoje sam življenjepis priložiš, ostalo prnesš s sabo.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 28. Avg. 2008 21:45

Bravo!

Sicer jaz tole dobro obvladam in k sreči trenutno ne rabim, ampak vseeno pohvalno, ker si pomoje marsikomu rešil problem. Končno nekaj koristnega na tem forumu.
Uporabniški avatar
Punchee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 4. 2008
Kraj: Love RD

Neprebrana objavaNapisal/-a Punchee » 03. Sep. 2008 15:12

Super napisano. Res hvala.
I had to kiss a lot of frogs before I found my prince charming .. <3
linnka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 7. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linnka* » 04. Sep. 2008 10:34

Kakšne imate pa kaj izkušnje s tem, da ti je eno podjetje všeč, želiš si delati tisto s čimer se ukvarjajo, ampak nimajo nikjer razpisanih delovnih mest. Ste kdaj poslali svojo ponudbo na slepo in kakšni so bili kaj odzivi? Kako jih najbolje prepričat, da ti mogoče dajo priložnost?

Pa še, na razgovoru, če te vprašajo na kaj si najbolj ponosen... veliko jih je na to, da so diplomiral/magistriral, da so samostojni itd., tudi jaz sem na to ponosna, ampak se mi zdi, da so to tako zlajnani odgovori, da lahko delodajalce dolgočasi. Bi bilo preveč tvegano, da odgovoriš kaj drugega in jih nekako presenetiš z odgovorom? Ali bodo pač mislili, da ti šolanje ne pomeni prav veliko? Kompliciram ja, samo rada bi na nek način izstopala na razgovoru, pa ne vem kje je tista dopustna meja. Se pa zavedam, da je vse odvisno od tega, v kakšnem vzdušju razgovor poteka.
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 04. Sep. 2008 20:17

linnka* napisal/-a:Kakšne imate pa kaj izkušnje s tem, da ti je eno podjetje všeč, želiš si delati tisto s čimer se ukvarjajo, ampak nimajo nikjer razpisanih delovnih mest. Ste kdaj poslali svojo ponudbo na slepo in kakšni so bili kaj odzivi? Kako jih najbolje prepričat, da ti mogoče dajo priložnost?


jst sem to storila pred kratkim, pa so rekli, da bodo še videli, kaj bi se dalo. nisem ravno optimistična. :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 04. Sep. 2008 20:43

jst sm kar CVje pošiljala in dvakrat oziroma obakrat na tak način tud dobila :) pač pošlješ in je.če se jim boš zazdela ok, bodo že kakšen plac našli , če ne bodo ravno natrpani v firmi:)

drugač pa najboljši recept za razgovor je sproščenost.pa ne da si sproščen in daš noge na mizo in pokaš balončke s čigumijem, ampak sama komunikacija in mimika morta bit čimbolj sproščeni in nenapeti.
odgovarjaš tud čist sproščeno in tud slulčajno ne naučeno o kakšnega govora z listka!pač pogovarjaš se kot da si s kolegico na kavi in seveda zraven paziš na razne neprimerne besede za tisto okolje (kletvice, pretiran sleng, interna poimeovanja...).najpomembnejše pa je da si iskren.Če te praša na kaj si najbolj ponosen, poveš na tisto kar si zares, pa četudi je to sosedov novorojenček.namreč nikoli ne veš koga imaš pred sabo in kaj njemu paše.lahko boš ti ponosna na nekaj kar se bo njemu zdelo fantastično, potem se boš zlagala in se tolkla po glavi.pa tudi za naprej, če boš delala tam, pač ne boš vedno mislila na to kaj si takrat rekla in se boš lahko izdala.
in še ena stvar, povezava odgovorov z dejanskim stanjem.če imaš slabe ocene, nikar ne govori da ti je šola najpomembnejša, ker si s temi ocenami dokazala da ti ni in si se vidno zlagala.pa podobne stvari.
in še nekej ti si ti, če te ne bo vzel zaradi tebe, ampak bi te raje zarad neke farse, potem je brezveze.ne pusti tega, da nekdo v tebi vidi svoje idele, naj vidi TVOJE ideale! :wink:
linnka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 7. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linnka* » 05. Sep. 2008 8:45

Hvala za odgovora.
*purple*, saj jst to vse vem, imam že kar nekaj izkušenj glede razgovorov, ampak so bili vsi za študenstko delo. Zdaj se gre pa zares, za redno službo in sem samo tako vprašala, ker vem da veliko ljudi na to vprašanje (na kaj si najbolj ponosen) odgovarja, da je diplomiral. Jst se zmeraj postavim v vlogo izpraševalca in vem, da bi mi po enem 5 kandidatu bilo že malo dolgčas, če bi vsak enako odgovoril. Saj sem sama tudi ponosna na diplomo, ampak odgovore moraš kdaj tudi malo prilagoditi (ne lagati, ampak narediti zanimive, da imajo tvojo pozornost).
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 05. Sep. 2008 15:09

Napiš da si ponosna na to, da so te poklicali na razgovor:)
Povej, da si sicer ponosna na diplomo, ampak da boš pa še bolj ponosna nase, če se uspeš zaposliti, ker se ti to zdi večji dosežek, kot pa en papir.
Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 14. Sep. 2008 23:46

Js mam pa eno prošnjo zate Jochie.. če bi ti lahko skopirala moj CV na zs, pa da mi prbližno poveš, če mu kaj fali, če je kaj odveč itd.? :D
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Uporabniški avatar
nefertit
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 21. 10. 2004
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a nefertit » 23. Sep. 2008 13:00

Mene zanima naslednje - kakšen je smisel se prijavljati na oglase, kjer je pogoj xy let izkušenj, če jih nimaš? Ponavadi zahtevajo 2 ali 3 leta delovnih izkušenj. Sama jih pa imam kakšne leto (10 mesecev pripravništva in 2 meseca obvezne prakse). Je komu uspelo priti do službe, tudi če ni imel zahtevanih izkušenj?
A moment on your lips, forever on your hips!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov