Prošnja za delo - nasveti

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 19. Mar. 2013 10:16

Jaz iščem delo že 5 mesecev neuspešno, poslanih že grozno veliko prošenj. Je pa res, da sem iz majhnega kraja kjer ni veliko možnosti ter brez avta. :?
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 19. Mar. 2013 10:59

js sm v zadnjem letu poslala čez 200 prošenj.. tako na tiste oglase s študentskega servisa, kot tudi na random podjetja. recimo da mi jih je odgovorilo tm nekje 1/3, delo sem pa dobila potem samo prek vez za par mesecev, sedaj pa spet brezupno iščem naprej. in mam isti problem, živim vsaj 20km do večjega mesta. največkrat se je zgodilo tako, da so mi delo ponudili, vendar je bila urna postavka tako nizka, da se mi ne bi splačalo z avtom voziti na delo, saj bi skoraj ves zaslužen denar šel za bencin. čakam na boljše čase, in na mal več sreče :) prošnje mam pa napisane na približno tak način kot je blo zgoraj omenjeno. in me že zdaj skrbi kako bo šele z redno zaposlitvijo :?
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 19. Mar. 2013 12:25

Baaaby. napisal/-a:Jaz iščem delo že 5 mesecev neuspešno, poslanih že grozno veliko prošenj. Je pa res, da sem iz majhnega kraja kjer ni veliko možnosti ter brez avta. :?


No jaz iščem pa delo v Lj...pa ni nič boljše. :?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Mar. 2013 13:58

Jz sem dobila še nasvet, da za vsak slučaj CV, poleg v priponki poslat, še skopirat direkt v mejl (pod vsemi vljudnostnimi frazami et al.). Ni tolk neumno, ker ne vemo kakšno opremo uporabljajo na drugi strani (resda večinoma winse, ja); se mi je že zgodilo, da so me klicali nazaj - ker je bil bojda dokument prazen o.O; pa s tem imajo tudi direkten vpogled v podatke.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 21. Mar. 2013 14:16

A slucjano posiljas CV kot word fajl?
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Mar. 2013 14:27

^^takrat sem, ja, hehe; ampak že dolgo ne :D (pdf zdej)
elektrobum
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 15. 7. 2012
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a elektrobum » 21. Mar. 2013 15:01

jaw ko takole berem da se nikjer nič ne dobi kljub rednem spremljanju in pošiljanju prošenj...kam gre ta svat oz. slovenija drugače povedan.

kaj v živo vprašat v pisarno pa se ne poslužujete ? zgolj telefon/pisne prošnje/ email...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 21. Mar. 2013 17:50

^^Danes pomoje težko pridš do kake pisarne, ker so prej še kaki receptorji, varnostniki... Lahko pri njih pustiš podatke, samo kaj pa veš kaj z njimi naredijo.
Glede oglasov na študentu pa skoraj pri vsakem oglasu piše, da jim pošlji prošnjo na mail. Se mi je že večkrat zgodilo, da sem koga poklicala pa so mi kr rekli da naj jim pošljem po mailu. Tko da si res skoraj samo na mail omejen.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 17. Jun. 2013 0:46

Sprejet vsako delo, ki se ponudi, iz povsod se lahko napreduje. Pošiljat na stotine mejlov, tudi za zastonj delo nekaj časa.

Sam sem trenutno 'službo' dobil sicer preko veze, sem pa zato en mesec pomival črno in belo posodo po 8 ur na dan od šestih zjutraj pa do dveh popoldne.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 17. Jun. 2013 20:27

Ja, samo ponudi se pa tud ne kar tako. Jaz sem, ko sem iskala redno službo takoj po diplomi, bila 2x zavrnjena za delo, za katero je zadostvovala 5. stopnja izobrazbe, čeprav sem ga bila pripravljena opravljati. Ampak sta mi oba potencialna delodajalca dala vedeti, da se zavedata, da je rizično, ker če bi našla kaj, kar mi bolj ustreza, bi menjala. Kar je res. In tud slučajno nisem edina, ki je naletela na tak odgovor. Tak da je treba tud to v obzir vzet, da se tud vsako delo ne ponudi vsakemu, ki bi ga bil pripravljen opravljat. Žal.
Uporabniški avatar
mucamjaumaca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 11. 4. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a mucamjaumaca » 22. Jul. 2013 10:17

Potrebujem en nasvet.
Pred vec kot enim tednom sem bila na razgovoru za delo. Vse je potekalo dobro, delodajalec je rekel da sem ze od samega zacetka najboljsa kandidatka za prosto delovno mesto. Razgovor je bil vredu, sproscen, delodajalec pa je veckrat rekel da res ustrezam profilu, ki ga iscejo, in da bom skoraj stoprocentno povabljena v ozji krog. Povedal je da me bodo obvestili v naslednjem tednu (torej prejsni teden od pon-pet) - po emailu.
Zdaj pa odgovora se zmeraj ni, teden je minil, sem si rekla da bom pocakala se do danes, pa se mi zmeraj niso nic napisali.

Ali mislite da se se niso odlocili, ali je mozno da bi se zatipkali v email naslovu ali kaj?
Nevem ali naj se naprej cakam, ali naj jim kaj napisem.
Kaj bi bilo najbolje storiti??
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 22. Jul. 2013 13:21

^^Najbolje da jim pišeš in jih vprašaš, če so že naredili ožji izbor oz. da te niso še nič obvestili.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 22. Jul. 2013 13:58

Zateži jim, ampak bodi hladna kot špricer. Meni se je enako zgodilo, pa sem samo poslala e-mail da nisem prejela njihovega odgovora v dogovorjenem roku in da prosim, če me čimprej obvestijo o odločitvi, da vem kako postopat naprej in se za naprej odločat. In sem naslednji dan dobila klic z opravičilom (pa sem dobila tud službo). Tile delodajalci/kadrovniki si radi vzamejo čas. Tak da ti kr pritisni malo. Pa srečno :)
Uporabniški avatar
mucamjaumaca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 11. 4. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a mucamjaumaca » 22. Jul. 2013 14:56

Hvala za nasvete :) sem se odločila da jim napisem, pa bomo videli kaj bo :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 22. Jul. 2013 17:21

^^Sporoči odgovor (smo firbci :P).

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov