Prošnja za delo - nasveti

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Suzany
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 5. 6. 2012
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzany » 31. Jul. 2012 13:14

A sploh veš zakaj so te skenslal? Konec koncev lahko obrneš zgodbo in rečeš, da so bili neplačniki. Boli te ;)
Ty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 14. 12. 2004
Kraj: Polhov Gradec

Neprebrana objavaNapisal/-a Ty » 08. Sep. 2012 9:24

Rabil bi pomoč pri pisanju prošnje. Delam v večjem podjetju. Notranji razpis je za eno delovno mesto. Možno je da je delovno mesto rezervirano, toda probal bi z dobrim CV vsaj pustiti umetniški vtis :)
Ko poteka notranji razpis za delovno mesto, ga vedno izpeljejo do konca, tako da sem lahko optimist :)
Zato bi rabil nasvete nekoga, ki se ukvarja oz spozna na HR.
Dobrodošel tudi kakšen primer CV ( pp - lahko dam tudi mail).
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Sep. 2012 9:26

NOVO:

Mene pa zanima, ce lahko da kdo kaj vec nasvetov kako se napise dobro PRIPOROCILO.

Ga vi prilagate zraven prosnje za delo in CV-ja?
Imate napisano univerzalno priporocilo, ali za vsako delovno mesto posebej?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 20. Sep. 2012 12:09

ti pišeš priporočilo za koga drugega al kako?

priporočilo ti napiše (bivši) delodajalec. v nekaterih primerih si ga napišeš sam in ti ga delodajalec samo požegna, poštempla in podpiše.

za vsako delovno mesto se priporočilo piše posebej.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Sep. 2012 12:20

Nazadnje sem si ga mogla napisat sama, delodajalec pa ga je samo pregledal, podpisal in postemplal.
lenna2
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 13. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a lenna2 » 26. Sep. 2012 12:57

Na zavodu sem videla delo piše da vlogo nej kandidati pošljejo po pošti.
Mislite da bi bilo kej narobe če bi poslala vlogo na mail?
lenna2
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 13. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a lenna2 » 26. Sep. 2012 12:57

Na zavodu sem videla delo piše da vlogo nej kandidati pošljejo po pošti.
Mislite da bi bilo kej narobe če bi poslala vlogo na mail?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 26. Sep. 2012 13:03

če piše po pošti, pošlji po pošti.

na eno delovno mesto se prijavi n kandidatov, zakaj bi si že na začetku zmanjšala možnosti, da tvojo prošnjo sploh kdo pogleda?
lenna2
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 13. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a lenna2 » 26. Sep. 2012 13:23

Ker prošnjo moraš poslat do 26.09 jaz pa sem spregledala datum.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 26. Sep. 2012 13:27

nesi na pošto pa daj kot priporočeno. se gelda datum na kuverti.
Vsak raj ima svojo kačo.
samec.sem
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 24. 9. 2012
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a samec.sem » 28. Sep. 2012 11:50

Iz prve roke povedano:

-Ko sem začel pisati CV sem ga napisal na najbolj enostaven in pregleden način. V alinejah, samo pomebni podati, da lahko delodajalec vidi podrobnosti, ker v večini primerov nimajo časa brati spisov :)

- Pri prošnjah sem ugotovil, da bolj kot so dolge, manj je odziva. Napišite nekaj kratkega. Osredotočite se na potrebe delodajalca. Zakaj sploh daje ven razpis. Delodajalec predvsem išče nekoga, ki bo priden delavec, dosti naredil in malo govoril.

- Izogibajte se agencijam, saj te pogosto ne znajo izbrati kandidate. V naprej si zamislijo nek profil od katerega potem ne odstopajo. Zato je izguba časa. Npr. delodajalec želi 12 mesecev izkušenj, ti jih imaš 9. Agencija te bo zavrnila. Delodajalca pa lahko še vedno prepričaš v primernost.

- In na koncu je važno, da se z delodajalcem ujamete. Bolj kot si sproščen, večje šanse imaš.
- Bil je čisto običajen dan in Marco Polo se je odločil raziskati Kitajsko, kaj boš pa ti počel/a danes?
- Kdor jezika špara, kruha strada
http://govorim.si/
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 29. Sep. 2012 23:08

Se strinjam da bi mogle biti prosnje za delo cimkrajse, ker klobas se jim ne da brati....ampak jaz mam potem glede tega eno vprasanje: v CV napises kaksna dela si opravljal in nekak se mi zdi pomembno da to navedes tudi v prosnji...ampak v prosnji, da na kratko navedem kaj sem delala (zadnji dve zaposlitvi, ki sta bili redno delo in ne vec preko studenta) mi zavzame full prostora!! In je spet kriza...ker ne bodo brali klobas...
Kako kaj to nekak elegantno resim, da bo prosnja vseeno vsebovala pomembne podatke o mojem preteklem delu, ampak da ne bo predolgo vse skupaj?
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 30. Sep. 2012 6:08

Ena mala stvar, ampak niti ne tako nepomembna - ne pisite prosenj, ker jih ne prosite za sluzbo, ampak prijavo, ker se prijavljate na razpisano delovno mesto.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 30. Sep. 2012 17:50

^ kje pa imaš prostor da poudariš relevantne stvari posameznega delovnega mesta v CV, ter da opišeš svoje socialne analitične in organizacijske sposobnosti, jezike, vozniško, dodiplomca z relevantnimi predmeti in specializacijami + še kakimi pomembnimi dobrimi ocenami, podiplomca z istimi stvarmi + reference?

imam vsega skupaj 1 leto relevantnih delovnih izkušenj (v CV prikažem 3 različna delovna mesta) in mi pride 2 strani.

v spremnem pismu je treba poudarit vse, kar oni v oglasu zahtevajo in pokazat link med tem kar oni rabjo in kar imaš ti. v oglasu je običajno dolg spisek kaj se zahteva in kaj se bo delalo. ni šans, da spraviš to na pol strani. kratka predstavitev na začetku kdo si, na kaj se prijavljaš in zakaj je pa meni nek osnovni uvod. mi niti slučajno ni jasno, zakaj bi bila to napaka.

tisti, ki berejo dokument na hitro 'preskenirajo' in iščejo ključne besede. zato se mi zdi, da je najbolj pomembno, da uporabiš besede in besedne zveze, ki so jih uporabili oni v oglasu.
Vsak raj ima svojo kačo.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 30. Sep. 2012 19:10

Noben ne bo bral 2 strani izkusenj s samo 3 delovnih mest. Si si pogledala kaksen CV vzorec? Izobrazbe in sposobnosti ne opisujes, ampak jih navedes v alinejah.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov