Prošnja za delo - nasveti

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 08. Nov. 2011 14:09

Hja sem tud sama razmišljala v tej smeri, da bi sam eno poslala pa v tej omenim, da bi bila pripravljena opravljat delo tud na drugem delovnem mestu.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 08. Nov. 2011 14:14

pošlji dve prošnji. za vsako delovno mesto posebej. Vsaj tak nekak mi je enkrat ena svetovalka na zavodu svetovala.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 08. Nov. 2011 14:39

ja, samo po drugi strani pa lahko, če se prijaviš na vse, kar je razpisano, dobijo občutek, da ti gre za službo, karkoli že je.

mislim, da je človek lahko najuspešnejši le, ko zagleda oglas, si tega dela zaželi in si reče: to delo bo moje! tudi drugačno energijo daje na razgovoru. če ti je pa "vseeno" kaj bo, samo da bo, se pa to na razgovoru tudi čuti...:)

moje skromno laično mnenje...
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 08. Nov. 2011 19:28

Jaz bi poslala samo eno prošnjo in napisala tako kot so rekli že zgoraj, da sem pripravljena delati tudi na drugem delovnem mestu. Jochie ima prav da bi izgledalo kot da se prijavljaš na vse po vrsti.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 11. Nov. 2011 11:24

na kakšen način naj napišem prošnjo, če imam željo delat na nekem delovnem mestu pa nimam izkušenj v njem ampak imam občutek, da bom dober?
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 11. Nov. 2011 11:28

a)
Sem ________ imam 23cm penis in, če ne želite da zapeljem vašo ženo mi boste ponudili službo.

b)
(če je pa direktorca)
Prilagam slike orodja, ki bo zelo koristilo vašemu podjetju.


EDIT:
RESNO - pogooglaj mal o podjetju... če je že kdo spraševal... seveda ne postaj v smislu NAPISAL BOM PROŠNJO ZA ___ PODJETJE - any help?

Potem pa pogooglaš v angleščini... za najboljšo prošnjo ever...
Dodaš malček sebe noter in poudariš da si delaven, željan novih znanj, prilagodljiv, hitro "naučljiv".. ;)
Jim daš vedet da si POPOLN za ta šiht brez da sploh pomislijo na to ali imaš izkušnje ali ne ;)
Zadnjič spremenil brandibelle, dne 11. Nov. 2011 11:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 11. Nov. 2011 11:29

to je resna tema
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Nov. 2011 11:36

^^ne bit tok zategnjen, no. :P

Pač, sej si si sam odgovoril - opiši čim bolj navdušeno zakaj misliš, da bi bil dober pri tistem delu in izpostavi (ter razloži, najboljš še s kakšnimi primeri iz prejšnjih del) tvoje lastnosti, ki bi ti pomagale bit dober pri tem delu.. tko nekak. Jz tega ful ne znam. :?
Uporabniški avatar
Kasiopeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 27. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeja » 11. Nov. 2011 11:44

Napišeš nekaj v tem smislu:

Prijava na delovno mesto _______

Spoštovani!

Prijavljam se na prosto delovno mesto _______, razpisano na spletni strani Zavoda za zaposlovanje
(for example).

Rodil sem se _______ v ________, kjer sem končal osnovno šolo, nato obiskoval srednjo šolo v ________, leta _____ pa sem diplomiral na __________. Moje dosedanje izkušnje segajo na druga področja, in sicer na področje ______, imam pa veliko željo delati v Vašem kolektivu, saj me tovrstno delo zelo zanima. Zavedam se, da nimam izkušenj z dotičnega področja, a verjamem, da bi se lahko izkazal kot kvaliteten kader ter ob zagotovljenih primernih pogojih uresničil vaše zahteve.

V pričakovanju odziva Vas lepo pozdravljam,

Dioniz


:D
Če bo kaj pomagal moj predlog...
»Pomislite na to, kako težko je spremeniti sebe, in jasno vam bo, kako majhne so vaše možnosti, da spremenite druge.« Jacob M. Braude
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 11. Nov. 2011 11:46

^^ mislim, da so podatki o kraju rojstva, osnovni in srednji šoli popolnoma nepomembni!
Uporabniški avatar
Kasiopeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 27. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeja » 11. Nov. 2011 11:53

Saj jih tudi jaz nikoli nisem pisala (razen datuma in letnice rojstva), a je baje zaželjeno kolikor sem slišala in kje prebrala. Najvažnejši je podatek izobrazbe, ki jih zanima, torej srednja šola ali dodiplomski/podiplomski (itd.) študij, tako da je v bistvu tukaj nepotrebna samo osnovna šola.
»Pomislite na to, kako težko je spremeniti sebe, in jasno vam bo, kako majhne so vaše možnosti, da spremenite druge.« Jacob M. Braude
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 11. Nov. 2011 11:57

^^ zakaj bi pa bilo zaželjeno?
Sej piše v CVju, kdaj si rojen in kje. Pač meni se zdi najvažnejše, da poveš, ali si iskalec prve zapolitve, ali pa si bil že kje zaposlen in kje, ter opišeš naloge.
Pa seveda kakšna je tvoja izobrazba (čerav tudi to piše v CV)!!
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 11. Nov. 2011 12:18

kasiopeja, ti kozle streljaš! :D
Uporabniški avatar
Kasiopeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 27. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeja » 11. Nov. 2011 12:33

A j*biga, pri meni se je obneslo. :D Ni nujno, saj pravim, ni pa napaka. Neumno je dolgovezit o starših kje so rojeni in zaposleni (koga briga to, saj delodajalec ne bo zaposlil njih) ipd., kot je zadnjič ena omenila, da dobiva take prošnje. :D
»Pomislite na to, kako težko je spremeniti sebe, in jasno vam bo, kako majhne so vaše možnosti, da spremenite druge.« Jacob M. Braude
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5012
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 17. Jan. 2012 21:50

NOVO

Pošiljate prošnje za delo po pošti priporočeno?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov