Pripomočki na faksu

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 04. Sep. 2008 20:12

dej link no :P
Touch me, take me to that other place. Reach me, I know I'm not a hopeless case. It's a beautiful day.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Sep. 2008 9:04

Punce, upam, da se zavedate, da je treba pred kakršnim koli snemanjem govorca (v tem primeru predavatelja) vprašati/prositi za dovoljenje. Lahko seveda riskirate, pri čemer pa se lahko zgodi tudi situacija, ki se je zgodila pri nas, ko je profesorica ''dobila'' študentko med snemanjem in ji prepovedala opravljanje izpita.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 05. Sep. 2008 11:10

Pri nas je tud en profesor opozoril da je snemanje predavanj prepovedano, in da se moramo v naprej najavit in nekaj podpist če imamo namen karkoli snemat.

Drugače pa sam pišem v spirala bloke ali zvezke...Včasih kr na kake liste... Ali pa sploh ne pišem... (slednje preveč pogosto :oops: )
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 05. Sep. 2008 21:12

frigga napisal/-a:Punce, upam, da se zavedate, da je treba pred kakršnim koli snemanjem govorca (v tem primeru predavatelja) vprašati/prositi za dovoljenje. Lahko seveda riskirate, pri čemer pa se lahko zgodi tudi situacija, ki se je zgodila pri nas, ko je profesorica ''dobila'' študentko med snemanjem in ji prepovedala opravljanje izpita.


ah vemo to vse, sem na pravem faxu LOL in valda vprašamo...pol naše predavalnice ima te zadeve...

aja, snemalnik pa se sosolka kupla na ebayu, bom poiskala link...;)
I love SISLEY& RW
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 14. Sep. 2008 9:58

A uporablja katera na faxu laptopa? :)
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 14. Sep. 2008 10:31

tele dni, ko sem se kot nora učila, sem ugotovila, da so zvezki prav fajn in da jih bom tudi letos uporabljala. fajn so mi pa zato, ker imam vse na enem mestu in če imam še kaj prostora, lahko vanj dopišem izpiske iz razni člankov ---> vse na enem mestu in ni treba iskati milijon listov!
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 14. Sep. 2008 20:19

Mah sej pomoje, da ni važn a maš zvezek, al akto al leptop al si pišeš vse na roke...
Sam da znaš...

Jaz sem sama premišljevala o akti ampak nevem kaj bom nardila...na začetku, da sploh vidm kako vse to gre bom imela en zvezek pol bom šla pa že kupt, ko bom videla kaj mi bo bolje za pisat...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 14. Sep. 2008 20:27

Js imam kar blok z listi, doma pa mapce za vsak predmet in potem to noter vlagam. Ker velikokrat imamo kakšne prosojnice in mi je brezveze več zvezkov na dan nosit s sabo. Za kakšen bolj računski predmet pa potrebujem zvezek, da je res vse na enem mestu. Zdaj moram it samo še v nakup nove torbe, ker ta je čist premajhna.
marimeri
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 18. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a marimeri » 14. Sep. 2008 21:19

*hox* napisal/-a:A uporablja katera na faxu laptopa? :)

ne, pa tud še nisem nobenga vidla z njim, vsaj ne v predavalnici
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Sep. 2008 22:22

v prvem letniku sem bla trdno odločena da bom hodla na vse predavanja in vse zapisovala. mela sem akto. do konca leta sem pol stvari ze zgubila in vmes tudi nehala hodit na predavnja.
v drugem letniku sem bla trdno odločena da bom hodla na vsa predavanja in si vse pridno zapisovala. pol sem začela hodit na partije in bolj nic nisem hodla na faks razen na vaje, pisala sem tudi bolj malo.
v tretjem letniku sem bla trdno odločena da bom hodla na vsa predavanja in si vse pridno zapisovala. kupla sem si za vsak predmet ena mali zvezek. enega sem napolnila. vsi ostali so ostali bolj ali manj prazni. ceprav na partije nisem vec tolko hodla me se vedno ni blo nevem kolk na faksu.
v cetrtem letniku sem se odločla da bom , zdej pa res, hodla na vsa predavanja in si vse pridno zapisovala. ponovila vajo, kupla male zvezke (da mi pač ni blo treba hodit na faks z največjim možnim ruzakom) in spet so povečini ostali prazni. vmes mi je nekdo podaril ena mali debeli zvezek, tko da je vanj romalo vse kar sem si pač zapisala.
kar se pa leptopa tiče je pa tko....na faks sem ga nosla non stop, ker ga pač rabimo, ampak da bi si zapiske vanj tipkala mi pa na kraj pameti ni pršlo.pa hitro tipkam. nepraktično se mi zdi blazno.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Sep. 2008 22:24

buubbika napisal/-a:Js se pa zadnje čase, vsaj zadnjo leto sploh nism mogla učit z listov/zvezkov, oz. izpiskov, napisanih na roko. Vse sm si pretipkala na wrod oz. sm si z neta potegnila snov. Ful sm se navadla + sama sebe rada "prevaram", ko si dam npr na pisavo 10, in tako pride nekaj, kar bi mela na 3 listah obojestransko popisanih na 1 ali 2 strani in se mi je ful lažje učit, ko mam vse bolj "zmanjšano" oz. "manj snovi" in urejeno. Sej drgač ne pravim, da grdo pišem.. Enostavno sm se navadla in si nekaj podčrtam s flumasteri (z ravnilom!) in to je to. ;)


js sm tudi zadnjnic veselo vse pomanjšala na pisavo 10 in brez presledkov in nevem kaj se vse....pa je se vedno 50 strani tega:S
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 15. Sep. 2008 7:51

Hehe, jaz mam tut te fore s pretipkavanjem, manjšanjem pisave, pol si pa še obojestransko sprintam pa takoj malo lepše zgleda. :D Kar se pa laptopa tiče imam par sošolk, ki ga nosijo na predavanja. Meni se zdi kar fajn, sam meni osebno se ne da skos prenosnika s sabo vlačit, ker je prevelik, pa še skos bi se sekirala da ga nebi kje pozabla al kam butnla al karkoli... Ni to zame. :wink:
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 15. Sep. 2008 8:04

Glede laptopa je po mojem odvisno, na kateri faks hodiš. Jaz na matematiki še nisem videla, da bi si kdo med predavanjem zapisoval na računalnik. Tudi takih, ki bi ga nosili s sabo na faks in potem kaj delali na njem med odmori ali po koncu predavanj, je malo, ker imamo več računalniških učilnic in se samo pred kakšnimi kolokviji zgodi, da so vse zasedene (ker se takrat pač vsi učijo). Predvidevam, da je na družboslovnih faksih več takih, ki uporabljajo laptope, ker lažje zapisuješ besedilo, kot pa neke formule.
Uporabniški avatar
perpetua
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a perpetua » 01. Nov. 2008 16:58

Pozdravljene!

Za vas imam vprašanje glede letnega planerja od NICI. Kolegica ga je dobila iz Nemčije, zanima pa me, ali je katera to opazila kje pri nas. Opis bi bil pa takšen: Mala knjižica cca 5x10 cm pa za vsak dan ima eno stran (od januarja do decembra) in vsak list je lepo pisan z ovčkami in z vsem :love:

Sem po netu gledala, pa ni bilo nič uporabnega...

Hvala za inf :wink:

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov