Preživnina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ena pač
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 5. 3. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a ena pač » 21. Apr. 2009 14:44

...
Zadnjič spremenil ena pač, dne 01. Jan. 2010 15:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
dorothea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 11. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a dorothea » 21. Apr. 2009 18:23

Joj take babe so najhujš k se vtika tm ki ji je najmanj treba. Mama bo vložila tožbo za višjo preživnino in podlagi vseh dokazov in njegove plače ne bodo mami zvišali preživnine ampak hčerki. Gre za njeno dobro. In ja tut otrok rabi potovanja in vse kar si naštela. Zakaj pa ne, če je možnost. Mislim pa da se ti nimaš pravice vtikat v te stvari. Če jo maš pa že tok rada in tok keša zapraviš zanjo pa pejt vložit prošnjo za skrbništvo pa jo mejta cele tedne nonstop pa si pol izračunajta kok živcev in dnarja vaju bo koštala :wink:
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 21. Apr. 2009 18:30

js mislim da je v takih situacijah treba slisat OBE plati zgodbe - tudi od puncke mamo. ker takole razsojat se nic ne da. noben ne ve kaj bi se ona imela za povedat :)
vsak pac poskusa sebe prikazat u boljsi luci.
Uporabniški avatar
dorothea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 11. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a dorothea » 21. Apr. 2009 18:47

red_rose napisal/-a:js mislim da je v takih situacijah treba slisat OBE plati zgodbe - tudi od puncke mamo. ker takole razsojat se nic ne da. noben ne ve kaj bi se ona imela za povedat :)
vsak pac poskusa sebe prikazat u boljsi luci.


točno tko :)
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 21. Apr. 2009 19:08

Prebrala sm pou prve strani in spet kr en kokosnjak ... dejte se zadrzat no, ce nimate kej pametnga za napisat pa ce u bistvu ne veste, ampak sam nabijate poste tle. (Pa probite se zdej ne utaknt u to, kar sm napisala).

Uglaunm ... prezivnina se doloca glede na potrebe otroka in glede na zmoznosti tistga k placuje prezivnino. Ce se razmere po tem, ko je bla prezivnina dolocena, spremenijo (otrok vec rab/se starsu, k placuje prezivnino poveca placa), lahko tist k ma interes (torej u tem primeru mama, ker otrok pr njej zivi) zahteva povecanje prezivnine zarad spremenjenih razmer (tko k bi lohk stars, k placuje prezivnino zahtevu znizanje, ce bi se mu npr. placa znizala).
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 21. Apr. 2009 19:31

kot sem že rekla-bi prav rada vas vidla v moji situaciji-tiste, ki menite, da se mene stvar ne tiče :) kot sem že rekla-imava skupne finance in še 1x poudarjam, da je bil 2 leti mir, sedaj, ko pa je rodila, pa so se potrebe po denarju povečale?!?!?!?1 pa da ne boma za njenega dojenčka midva plačevala
naslednje-ona je šla z drugim, ker je sedaj z njim in imata otroka. moja mami dela skupaj z njeno taščo in je tudi potrdila to. tak da tiste "kokoške" ki znate samo nevmesne komentarje not filat..raje ne pišite :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 21. Apr. 2009 20:09

^^Rose, sej je itak jasno.Tist ki ni bil v podobni situaciji oziroma je usaj od bližje spoznat ni imel možnosti ne more pač govort, da se ti ne smeš vtikovat.Mislm, da si usi različno definiramo partnerske zveze in da usak po svoje razmišlja kaj je prav in kaj ne.Bi pa rada vidla punce, ki bi imele fante z otročki, kako bi mirno gledale, ko bi njegova bivša srala njemu in s tem tudi obema, po glavi :wink: Vsaka zgodba ima res dve plati, ampak zame je dost dober podatek kakšna je baba, če ga je prevarala.sicer pa niti ni važno al ga je varala ali ne, važno je to da zahteva nekaj kar ji očitno ne pripada, glede na njegov (ne)dohodek.

ena pač, možnosti da oče dobri skrbništvo je zeloooo malo!More mama res bit al težka odvisnica od česa, psihično motena,kriminalka....se spomnite zadnjega primera, ko je mama zadušila dva otroka...Bila je alkoholičarka in pisihično bolana..pa je še kar imela skrbništvo :wall: :wall:
Uporabniški avatar
dorothea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 11. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a dorothea » 21. Apr. 2009 20:46

Bila v podobni situaciji, zato se očitno po vašem lohka vtikam :wink:
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 21. Apr. 2009 21:26

dorothea si rekla da si bla v podobni sitaciji-na podlagi česa me pa pol obtožuješ, da to ni moja stvar????hudičevo je!
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 21. Apr. 2009 21:29

jah punce, vse se zgleda konča pri denarju

mejte kakršne koli že hočte predstave o skupnem življenju, dejstvo je, da gre vsak tretji zakon narazen, da o ''koruzništvu'' ne govorimo. naj vam ne bo odveč moj dobronamerni nasvet, da imejte poštimane finance. V_Rose_V, verjetno se tudi s fantom kregata okoli te babe, kot ji praviš, ampak a ni škoda živcev in dobrega odnosa, za prepire okoli financ? pa to je le ena situacija, ki zadeva vajine skupne finance. kaj veš, kaj se še vse lahko zgodi? ne vem no, jaz kot študentka nimam tok dnarja, da bi ga kar okoli trosila, pa naj si bo za katerega koli srčkanega in oh in sploh otročka.

komentirat o tem, koliko so se stroški za otroka povišali, pa tudi ne moreš. čisto se strinjam z dorotheo- zakaj bi bil otrok prikrajšan ''luksuza''. jaz recimo sem bila, in zaradi tega, ker nikoli nisem nič od očeta dobila, nikoli nisem ne vem kam hodila in še danes ne morem, ker gre preživnina za nujne stvari in si enostavno ne morem privoščit luksuza. in to res ni lep občutek, ko vsi okoli hodijo, ti pa si tko rekoč celo življenje prikrajšan, saj vemo kako danes dolgo študiramo in kako je z zaposlitvami. brez dobrega backgrounda pač ne gre. če bi dobivala preživnino že od malega, bi bila situacija čisto drugačna, dobivam jo komaj slabe dve leti. in daleč je dan, ko si bom lahko kej privoščila.

V_Rose_V, skos nam govoriš, naj se postavimo v tvojo situacijo. a si se mogoče ti postavila v materino situacijo :?: si nebi želela za svojega otroka najboljše, se nebi potegovala za višjo preživnino, če bi imela možnost?
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 21. Apr. 2009 21:36

Saj je vse lepo in prav, če je to povečanje stroškov s hčerko utemeljeno in so torej dokazljivi.
Ampak v konkretnem primeru je tako, da je oče trenutno očitno brezposeln, kar je vsekakor treba upoštevat pri sami zadevi; mislim, da bi sodišče v taki situaciji težko ugodilo njeni želji po zvišanju zneska...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 21. Apr. 2009 21:39

V_Rose_V napisal/-a:dorothea si rekla da si bla v podobni sitaciji-na podlagi česa me pa pol obtožuješ, da to ni moja stvar????hudičevo je!


mogoče je bila pa v obratni situaciji.predvidevam, glede na to, da se ne strinja s tabo.

zdej bom verjetno ena redkih, ampak ne jst nebi terjala vse več in več denarja za otroka, vkolikor bi oče skrbel zanj, mu kupoval oblačila in ostalo, nudil luksuz ala igrače, plačal športne aktivnosti, peljal na izlete....
sigurno ne, zakaj?saj mu nudi.
če pa nebi nič plačeval, bi pa videla kako in kaj...Če bi ga sama lahko dokaj normalno preživljala nebi terjala niti centa od njega,ker ne rabi denarja, če nima njegove ljubezni.v nasprotnem primeru mi dost možnosti verjetno nebi preostalo.

in pošlihtane finance gor dol.če je on trenutno brezposeln, da verjetno več denarja v skupno žiulenje, rose.In če mu more ali posodit za otroka ali karkoli, se seveda tudi nje tiče.ne moreš pa obrat do kosti nekoga, ki že tko al tko nima nič.
ah ja, tale sistem je tok blesav da bolj ne more bit!glede na to da sm ženska, bi bla lahko vesela, ker je tko, da mam več možnosti..Ampak ko gledam očete, ki trpijo zaradi tega, ki trpijo ker svojega otroka ne morjo vidt več kot trikrat na mesec in podobno.To pač ni razlog za veselje.
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 21. Apr. 2009 21:59

Problema sploh ni, če je tako zapisano v odločbi.
Drugače pa ne ni vzgoja tista, ki vbije otroku v glavo koliko rabi in kako naj živi. Družba je tista, ki mu slepo vsiljuje vrednote, ko vidi sovrstnike, da mora imeti ne vem kakšne igrače, kolo, oblačila,... Ne sme se počutiti manj vrednega od drugih. Žal je svet zasnovan tako, da kvari naše vrednoste po imetju.
In ne misli, da 5 letna punčka ne stane, kaj pa vrtec, oblačila, ki jih hitro preraste, vzgoja, skrb, hrana, pranje, likanje,... in nazadnje čas, ki ga preživiš z njo, ker toliko starega otroka ne moreš pustiti samega, medtem, ko lahko drug starš ta čas služi denar, se posveča hobijem,...
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 22. Apr. 2009 8:56

kerega dela v celotni temi niste prebrale tiste ki govorite o stroških pranja, likanja oblačil itd? sem že rekla da je pri nama pet, sob in ned, plus ob sredah, ko jo vozima na športne aktivnosti. po besedah tistih, ki vidite materine stroške za pranje, likanje itd, to pomeni, da je midva ne umivama, ne likam, ne operem njenih oblek, je ne hranima...in če porazdelimo teden in dneve koliko je pri nama in koliko pri njej....poštudirajte...
purple, menda si ti omenila kreganje-ne, ne kregava se.odkar sva skupaj, se še pogledala nisva grdo. enostavno s pogovorom rešiva težave(za zdaj :razz: ) in glede na dejstvo kaj ene pišete, da gre vsak tretji par narazen-če bi gledala skoz samo na to, da morem pazit, kdaj bo prišel čas, da greva narazen, pol sploh brezveze, da bi se spuščala v vezo. to da pa imava skupne finance, pa ne pomeni, da dvignema ves denar pa dava v skrinjico al pa imava isti račun. enostavno imava dogovor, da plačava vsak "svoje" položnice(telefon in zavarovanje), ostal del prihodka pa gre za druge položnice, hrano in ostale zadeve, ki jih potrebujeva/ potrebujemo. sploh pa ni point v tem, kako imava porazdeljene finance, pa zakaj se jaz mešam, pa kakšna je mamina plat zgodbe...
ja, bi se tudi jaz grebla za otroka, če bi bila mati samohranilka in ja, bi mu želela najboljše. ampak na podlagi utemeljenih razlogov. da je pa pikica zdaj v 3 mesecih naenkrat prerasla VSA oblačila, pa da so se njeni stroški takoooooooo povečali...prosim lepo no.. :D sej pa nisem nevednež s končano osnovno šolo :)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Apr. 2009 10:49

nč ni purpl pisala o kreganju.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov