Praksa

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 10. Sep. 2005 16:56

mene zanima kak to poteka plačana praksa v vrtcih...jst namreč opravlam prakso v vrtcu med šolo, ker jo pač moram pa sem zasledila da naj bi bile prakse v vrtcu plačane...men ni nikol noben tega omenu...pa tu so mi rekl da v vrtcu ne morš delat polet dokler nisi star 18 let...ve kdo kako je s tem...pa še to-->glede plačil-mora meti res šola in vrtec podpisano pogodbo, katero pa v mojem primeru šola najbrž nima podpisano, zato ne dobim dnarja?
hvala :roll:
Uporabniški avatar
Chica Guapa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 17. 1. 2005
Kraj: skoraj Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chica Guapa » 10. Sep. 2005 17:40

Lahko ti odgovorim glede polnoletnosti: v vrtcu lahko delaš samo, če si polnoleten. Mislim, da obstajajo neki izjeme, samo ne vem, kakšne.
HASTA LUEGO
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 11. Sep. 2005 16:03

Za tvoj primer ne vem, lahko ti pa napišem svojega in sicer:

obvezna praksa (na faxu) 1 mesec in sem delala na Ministrstvu, kjer sem dobila nagrado (je skromna, ampak nekaj vseeno je).

Višina nagrade je bila zakonsko določena in je različna (odvisno od letnika- v 1. letniku je bila nižja kot v 2.)
Uporabniški avatar
Playgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 3. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Playgirl » 11. Sep. 2005 19:09

Glede prakse nimam pojma. Pomoje tut mal odvisn od vrtca.

Drugače pa...glede počitniškega dela...jst sm 5 let delala v vrtcu, med letom in med počitnicami. Star morš bit 18 let, pa žal velikokrat prideš notr le po vezah.
Plačilo je bilo različno: prvo leto, po 4. letniku, ko sem bila še dijakinja, sem dobila 500 na uro, potem kot študentka 600.
Pa mislm, da je šlo bolj mal gor... :?


Je pa fajn delat v vrtcu. :cool:
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 11. Sep. 2005 19:33

v vrtcu ne dobiš plačane prakse-to je 100% preverjeno (je moja sestra nardila srednjo vzgojiteljsko, zdej pa študira predšolsko vzgojo!)
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 12. Sep. 2005 10:46

Če se prov spomnim je po zakonu določen en majhen znesek za opravljanje prakse, potem je pa od institucije odvisn al ti bodo zraven šteli tud prevoz na delo in malico....
Uporabniški avatar
Zvezdica007
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Med zvezdicami...

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvezdica007 » 20. Sep. 2005 22:42

Moji prijateljici niso nič plačali... Odvisno tudi od tega kako se boš z njimi zmenila. Sam tud k sm mela sama prakso k sm bla še na ekonomski šoli nism nč dobila.
Uporabniški avatar
.:sonchika:.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 165
Na forumu od: 11. 3. 2005
Kraj: Malo tu, malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a .:sonchika:. » 21. Sep. 2005 15:28

Po zakonu je praksa plačana. Ne veliko, ampak simbolično. Prav tako ti morajo plačati malico in potne stroške. jaz sem en mesec delala na GURSu in sem dobila ene 50 tisočakov.
Zakonsko je določeno, da ti morajo plačati. (če je to res praksa in ne prostovoljno delo ali karkoli drugega).
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 21. Sep. 2005 19:42

jest sm prakso delala na časopisu in sm bla plačana vsak člank in vsako sliko k sm jo nardila! In to zlo dobr!!
Peek-a-boo!
Uporabniški avatar
matea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 12. 9. 2004
Kraj: PrImOrSkA

Neprebrana objavaNapisal/-a matea » 21. Sep. 2005 19:48

eh js med prakso nisem dobila nič... niti kosilo pa malca mi nista pripadali, čeprav sem ju js na srečo dobila (zahvala gre fajn ljudem :wink: ) ostale niso mele take sreče. nekatere šole majo prakso plačano, vzgojitelska pa nima...vsaj naša je ni mela. :? upam da bo na faksu kj drugače, čeprav stežka verjamem. sicer pa zj ko sem polnoletna ne delam v vrtcu, kr baje niti ne rabijo. in ne vem za nobeno od sošolk, ki bi delala tam. lohk da je drugje po sloveniji tudi kj drugače kt tle na primorskem :roll:
This is me for forever
One of the lost ones
The one without a name
Without an honest heart as compass
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 21. Sep. 2005 20:44

.:sonchika:. napisal/-a:Zakonsko je določeno, da ti morajo plačati.


Je odvisno tudi od organizacije. Jaz sem dobila nagrado in stroške za prevoz ( do "službe" sem imela več kot dve avtobsni postaji) ter malico
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 22. Sep. 2005 7:10

jaz ko sem delala v fotostudiju praksu mi je on sef vse placal po urah...vcasih me je se poklical da sem pomgala pa to.
pol pa se mi je seminarsko pomagal napisat.
ah kak so eni fajn...


wecino mojih sosolcev pa ni dobla plačano. oz dve sosolki sta se doble,ostalo pa nic.
Uporabniški avatar
tassika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 12. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tassika » 22. Sep. 2005 12:19

ko sem jaz imela prakso v srednji šoli je bilo rečeno, da prakse ni potrebno plačati, vse pa je odvisno od podjetja, lahko ti kaj da ali pa nič.
ula
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 5. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ula » 23. Sep. 2005 15:58

končala sm srednjo vzgojitelsjko in sm mela prakso v vrtcu in NIKOLI nisem dobila niti tolarja plačila, tut zdj na faksu ni kaj drugače, čeprav se mi to ne zdi prav, vsaj kakšna simbolična "nagrada" bi lahko bila

pa tut za ostale sošolke lahko povem da ne dobijo plačila, tko pač je z VRTCI :evil:
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 24. Sep. 2005 12:32

Obvezna praksa v vrtcih ni plačana, ker je obvezna... Maš pa možnost jesti zastonj obroke. Če pa si pridna pa lahko dobiš kakšno nagrado.

Če pa delaš preko študentskega servisa, tisto pa je plačano!
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov