Poklic: Varuška

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Dec. 2011 22:54

Pa si prepričana, da te ni vrtela okrog prsta? A si imela prehod med aktivnostjo in počitkom-kaka glsba, pravljica?
The world is as you are.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 05. Dec. 2011 23:32

Sem, ampak je bilo tezko pritegnit in zadrzat njeno pozornost z necim. Saj pravim, rahlo nadpovprecno aktiven otrok.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 06. Dec. 2011 8:01

Vidiš, pri meni je pa ravno obratno. Starše izsilju s spanjem, noče spat, tudi če je že čisto koma, sploh pa ni šans, da bi spal v svoji posteljici - mora na zakonski in še to samo če so oni zraven ali pa zunaj v vozičku.
Jaz sem pa že na začetku probala svoj način, najprej je bilo sicer nekaj joka (brez solz, samo izsiljevanje), pa se nisem pustila in zdaj mi brez problema zaspi v svoji posteljici. In so starši čisto navdušeni da kako mi to uspe, da mi spi dvakrat v posteljici (tudi po 2 - 3 ure), da ga ni treba posebno uspavat, ker ga samo položim not in zaspi sam, ker njim to nikakor ne rata - jah, tako kot otroka navadiš od začetka.

emanuela - meni pa v vrtcu delat ni všeč ravno zaradi tega ker je večje število otrok in se NE moreš vsem posvetit enako. Sploh pri tamičkenih, kjer polovico dneva porabiš samo za previjanje, dejavnosti so bolj na hitro (kar ostane časa) in jih animiraš bolj skupinsko, ne moreš se pa posvečat posameznikom.


Jaz sicer že nekaj let tako čuvam, imam priporočila in sem preko ŠS (+praksa) delala tudi v vrtcu, tako da izkušenj imam ogromno, izobrazbo pa tudi - zato so mi tudi zaupali. Pa tudi nisem jih našla preko oglasa, ampak so oni mene preko ene agencije, ki organizira varstvo otrok - oni so poklicali tja in ta punca ki ima agencijo na čez je potem poklicala mene (sem že prej preko njih dobila eno družino in sem bila že "preverjena"), ker sem se ji zdela najbolj primerna :)

In smo zadovoljni vsi.
Let's swim to the moon .....
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 06. Dec. 2011 21:01

Libido. napisal/-a:emanuela - meni pa v vrtcu delat ni všeč ravno zaradi tega ker je večje število otrok in se NE moreš vsem posvetit enako. Sploh pri tamičkenih, kjer polovico dneva porabiš samo za previjanje, dejavnosti so bolj na hitro (kar ostane časa) in jih animiraš bolj skupinsko, ne moreš se pa posvečat posameznikom.


Saj to v bistvu ni slabo, ker se tako otroci prej socializirajo in naucijo biti del skupine, deliti stvari, se drzati reda, itd. Vsaki posameznikovi muhi ne more biti ugodeno in prav je tako. Prej kot se to naucijo, lazje jim je. Po mojem mnenju je za otroka veliko bolje, da hodi v vrtec, kot da je do sole doma z varusko.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Gracia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 25. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Gracia » 06. Dec. 2011 21:09

Jaz tudi tako mislim. Posvečaš se lahko v največji meri svojemu otroku, vzgojiteljice pa so tam zato, da pazijo na otroke, ki se socializirajo in naučijo živeti v skupnosti.
Don't give to anyone the power to put you down. Haters are losers pretending to be winners.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 06. Dec. 2011 21:09

Tudi jaz sem iz tega razloga za vrtec. Saj si vzameš čas za posameznika, če je potrebno, spremljaš razvoj, sposobnosti, ni zdaj da je izključen ali kaj. Je pa razlika med vzgojiteljico, ki ravna z vsemi enako, je nek red, so aktivnosti, vodene dejavnosti ,... pri varuškah pa se na žalost prevečkrat zgodi, da postanejo osebne služkinje za otroka.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 07. Dec. 2011 7:56

Niste razumele mojega bistva sploh.
Let's swim to the moon .....
Wilma
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 26. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Wilma » 22. Jan. 2014 22:04

Punce, a ve katera za kakšno varno evropsko agencijo, ki varuški najde družino in v primeru, da slučajno nič ni tako kot bi moralo biti, najde drugo družino? Sem si iskala malo sama oz. so me družine kontaktirale same, a je dosti nategov in ko berem po internetu kaj punce vse doživijo, nato pa komaj pridejo nazaj domov, sem se odločila iti samo preko agencije.
Ker Erazem agencije pri nas več ni, me zanima katera je druga taka agencija, s katero imate osebno izkušnjo.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov