Poklic: Varuška

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 21. Apr. 2009 11:15

men pa prejšna familija kr noče plačat... mislm, za vikend jim nism hotla težit, učeri si rečm da zdj pa morm ja poklicat, se kr ne oglasjo? In potem znorim ker že 2 tedna se menmo da mi bojo 'ju3 pa res nakazal?' hmmm mam pa prek napotnce prek ferme od njihovga fotra... in zdj nočm bit zatežena, sam jz NUJNO rabm ta dnar, ker sm vse načrtvala z njem! In potem oni men, da me ne misljo nč nategnet in da nej pošlem ure (ker so mi hotl dat dost mn hm?) in pošlem ure, drug dan nč, kličm in 'ja si poslala že?' JA JAAAAAAAAA!! in kr o nekih velkih projektih, kao polno zaposleni..hm ja, v vrtec otroka peljat je teb projekt, vem jz njih!

Važn da sm si zdj najdla pa eno res hudo familijo,kjer so vsi uravnovešeni, zabavni,skos se hecamo, pa še za taxi mi zvečer dajo in res ful prjazni,sproščeni, tut okolje majo sproščeno :D tamala je pa fuuul ok, stara je 5 let in lohka grem z njo kolesart,rolat,na tortico,v centr, na sprehod, v živalski vrt, res ni da ni, pa še živijo skor v centru, stopm z busa pa sm že tm :D eheheh in tamala res faca, je usa naudušena nad mano,me učeri kr ni hotla spustit da grem k sm mogla it predčasno nekam :D pa prec mamici nauho 'ja ona je ful fajn punca, k se ful dobr igra z mano pa pogovarja pa kr nej pride čimvečkrat, kr dons spet!' :D v tem smislu hehe tko da mislm da sm najdla to kar sm hotla :P pa glede usega mi ful ustrezajo, so res ful na izi pa nimajo zdj use sterilno pa da bi bli obsedei s čistočo, kar je men ful ušeč :D pa vse kar delaš s tamalo jim je ql,sam da se zabava wii no limits :D

sicr pa s prejšno družino nismo nč še dorekl, vem sam na sploh od prejšnih varušk k so mi potem 'priznale' da je blo pr njih isto s strani fotra in da jim je blo nelagodn, da majo pač čudn pošlihtan...amapk jz šezmer čakam plačilo! in valda da nism tečna, če jih pokličm na 2-3dni če bo kej hmal plačan dd?
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 15. Jul. 2010 10:42

Evo, da malo obudim temo :)

st sm začela v pondeljek čuvat malo pupiko, staro 13 mesecev. Mala je cel cukr :)
Mamica je taka malo panična in je ful paničarla, da bo tamala jokala in to .. Pa se je takoj navadla name .. Zdej do konca julija je mama še na dopustu, tako da ne bova ves čas same, potem avgusta ko gre delat pa ja ..
Prve tri dni naj bi bla kao na uvajanju in danes zares začela z delom, ampak mi je v torek rekla naj si že kar pišem ure, da mi bojo že tiste tri dni plačali (ker drugače naj mi jih ne bi). Ful so navdušeni, mala pri meni zaspi takoj (mama rabi 1 uro da jo uspava), tudi poje vse kar ji dam in hrano v koščkih (mami komplicira in hoče samo zmiksano).
Sm ful zadovoljna, ker so taka prijazna familja, se obnašajo do mene kot da bi bla njihova :D
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 15. Jul. 2010 11:47

^^Kje pa to ti čuvaš otroke? A jih pripeljejo k tebi domov ali ti prideš k njim? Jih tudi na kak sprehod pelješ...?

Sem vidla, da si že večkrat napisala, da kdaj paziš kake otročke, pa me zanima kak to sploh zgleda :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 15. Jul. 2010 12:11

Libido., ful luštno :gut:, upam, da se bosta fajn razumeli. :)
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 15. Jul. 2010 21:16

Pri njih doma jo čuvam. Zjutraj pridem ob 8.30, mamica ji pripravi za jest, jst jo nahranim. Potem greva okoli 9.30 ven na sprehod in prideva čez dobro uro nazaj (je prevroče za bit več časa zunaj in tam okoli blokov ni nobene sence, povsod samo beton in klanec). Mama gre tudi s tastarejšim sinom (12 let) ven, tako da sva midve sami ko se vrneva, ji dam spet jest in potem spat! Spi tako nekje dobro urco, takrat se lih mama in bratec vrneta. Potem se jst še kakšno uro pa pol ukvarjam z njo, mama medtem pospravlja in skuha kosilo. Jo nahranim, se še kakšne pol urce igram z njo in je že tri ura ;)

Zdej do konca julija je mamica še na dopustu, avgusta gre delat. Tako da takrat bom pa začela čuvat že ob 6.30. Takrat bova tudi ven hodle malo bolj zgodaj, ko še ne bo tako vroče in imam v načrtu hodit z busom v center Kopra in se potem sprehajat kje tam ob morju po ravnem, ker je res muka rinit voziček nonstop po tistih klancih in stopnicah :D

Za plačilo smo zmenjeni po 3€/h in da mi plačajo na roke enkrat na dva tedna. Se pravi za cel mesec dela po 9 ur na dan mi bo prišli skoraj 600€. To je pravzaprav res radodarno, glede na to, da običajno družine niso pripravljene plačat več kot 400€ na mesec (sej če tako pogledaš je res težko poleg vseh položnic in ostalih stroškov še tolko dajat za varuško, sploh če ji moreš dat skoraj celo svojo plačo :D ).


Sem pa čuvala že pozimi eno punčko. Prav tako staro 1 leto. In res, ni primerjave. Mamica je bla taka ... tečka, vzvišena ... Zmenjeni sva bili za 400€ na mesec, vsak dan 9 ur. Do 16.30 bi ona morala pridet iz službe, pa je prihajala ob 17h, 17.30 al pa še kasneje, brez da bi me sploh obvestila da bo zamudila :roll: Čeprav sem potem ugotovila da ima ženska 2.500€ plače, ma očitno je tako škrta .. Nikoli mi ni bla pripravljena kaj extra plačat, čeprav sem bla tam več kot sva ble zmenjene. Tudi potem ko sem jo čuvala samo še občasno in ne vsak dan in mi je plačevala na uro. Edino enkrat mi je pustila 10€ da naročim pizzo za naju s tamalo, ker ni imela nič pripravljeno za njo. Drugače sm si pa jst nosla hrano od doma. Resno. Sicer mi je enkrat neki rekla da si lahko vzamem kar hočem, ampak kako, če ni imela ubistvu nič?! Nevem od česa ta ženska živi, ker vsa zaloga hrane kar jo je imela so bli jogurti brez maščob, solata, otroška (tista res mini drobna) paštica in podobne stvari, ki me še za zajtrk ne bi nasitile, kaj šele za kosilo, pa še polovica stvari v hladilniku je bla že pošteno čez rok trajanja :D
Enkrat je priletela iz službe ob 17h, jst že pripralvljena da bom šla (vedno je blo tako, da jst sm prišla-ona je šla,ona je prišla-jst sm šla .. nobene posebne komunikacije, razen kar je blo nujenga v zvezi s tamalo) in mi reče, da ima ob 18h frizerja in če jo lahko še počuvam, ker če jo bo zdej vozla še k mami ji ne bo zneslo :roll: Tamala je začela tulit ko je vidla da jst odhajam in takoj ko je ugotovila da gremo skupaj se je umirila. Ženska nas je peljala k meni (da ne bova cel dan v njihovi garsonjerci) in je komplicirala kako bo tamala jokala ker jo bo kar pustila z mano nekje kjer še ni bla ... Tamala se je smejala, ko sm jo jst vzela iz avta .. Niti mrdnila ni, ko se je mama odpeljala .. No, prišla jo je potem iskat ob 20.30, plačala mi je za 9 ur in tamala je tulila kot nora ko je šla stran od mene .. Nevem, od takrat me ni več poklicala za čuvat ..
Sicer sva pa že prej imele neke konflikte .. Enkrat mi je zatežila, da so zginla neka zdravila, ki jih je imela na polički pod previjalno mizo in da jih je tamala vzela, kaj če jih je pojedla, da kaj se grem, da ji ne smem pustit da raznaša škatlice z zdravili okoli .. A jst tamale sploh nism spuščala v kopalnico (vrata so bla nonstop zaprta, če sm pa jst mogla it na wc, sm pa dala malo v stolček v kuhinji tačas) .. Medtem ko - pazi to! - vsako jutro ko sm jst prišla tja, se je ona rihtala v kopalnici, mala je lezla okoli nje in dajala v usta in raznašala okoli vse kar ji je prišlo pod roke, ženske pa sploh ni brigalo .. In pol sm jst kriva, da nečesa ne najde :roll:

Tako da sem imela tudi eno ne tako dobro izkušnjo. Hja, se najde vseh sort staršev.

Upam da ta familja zdej bo ostala taka kot je.
Že prvi dan ko smo šli vsi skupaj na sprehod (prvi dan je blo tako, da mi malo pokažejo kakšen dnevni ritem imajo oni itd. in smo šli tudi vsi skupaj ven) so me peljali na sladoled, zalogo hrane in pijače imajo res veeelikansko in si lahko vzamem kar hočem, kosilo tudi jem z njimi če hočem :D Zakon res! Tudi sin je isto navdušen nad mano, ker mu pomagam lepit sličice od nogometa in sestavljat lego kocke (in ker me zanima nogomet in avti in 'fantovske' računalniške igrice), čeprav mi ubistvu za njega ni treba skrbet, ampak mi je usput se še malo z njim ukvarjat, valda ga ne bom kar ignorirala kot da ga ni zraven ;)

Pa mala se je že tolko navadla name, da če grem v sosednji prostor me že išče (tudi če je pri mami v naročju). Nonstop gleda kje sem :D Se mi zdi da mamico bo razgnalo od navdušenja da se tako dobro razumeva (so imeli že prej eno varuško, 1 mesec, pa baje je tamala precej komplicirala) :P

Ni mi slabo, ne :)
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 15. Jul. 2010 21:43

O si se pa razpisala :) No fajn, da ti je zdej tko lepo pri tej družinci... Sm valda se tudi taki najdejo, ki kej težijo pa tečnarjo za vsako stvar... Sm ne daj se takim :wink:

Ej veš kaj me še zanima...a ti to kak oglas kje najdeš ali se v bistvu sama 'ponujaš' naokoli, da bi otroke pazila? Pa ti starši ful gledajo na to kako izobrazbo imaš?
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 15. Jul. 2010 21:56

Ehh .. Jst sm imela nekaj časa nazaj oglas na enem forumu. Pa so mi ga zbrisali in me opozorili, naj raje ne oglašujem po internetu, ker je to delo na črno in preverja inšpekcija (te kontaktirajo in rečejo da rabijo varstvo za otroka, se dogovoriš za 'zmenek' in ko pride tja dobiš lepo naprintan tvoj oglas (kao dokaz) in kazen pod nos) .. Tako da ubistvu gre vse nekako preko vez .. Poznaš nekoga, ki pozna nekoga, pa te priporoči ...
No, to familjo zdej sm dobila .. hmm .. Ubistvu imam na FB med prijatelji eno, ki rihta aupair zadeve, njena kolegica pa varstvo na obali (neka tipo agencija) in so me ubistvu oni tam našli in me posredovali družini ..
jim je blo pa (družini) ful pomembno da imam izkušnje z majhnimi otroki (ne prav izobrazbo, samo izkušnje), zato so vzeli mene, čeprav so imeli precej kandidatk ;)
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 15. Jul. 2010 21:58

Ja, tle so res predvsem pomembne izkušnje..
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 15. Jul. 2010 22:00

Ja meni se tako delo kar dopade, samo žal nimam nobenih izkušenj iz tega področja.
modra_kapica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 14. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modra_kapica » 16. Jul. 2010 21:24

če mogoče še koga zanima delo z otroci, sm našla eno zanimivo stran.. http://www.oma.si/Slo/main.asp?id=479C1E7E
Uporabniški avatar
girl92
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 23. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a girl92 » 22. Jul. 2010 8:24

kje pa najdete te družine, ki rabijo varstvo? :oops: men se zdi da tega pr nas niti ni no..
Uporabniški avatar
obiskovalec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 30. 6. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obiskovalec » 23. Jul. 2010 14:29

Jaz sem tudi varuška, moška varuška :)

Res imam že od nekdaj ful rad otroke (vedno sem se igral z otroci od mojih prijateljev). Svojo kariero varstva sem začel tako, da sm delal kot prostovoljec z invalidi (pomoč pri vsakodnevnemu življenju). Potem sem pa prišel do varstva slepih otrok... tako da sem zdej pri tem ostal in je čudovita izkušnja.

Izkušnje pa vsak dan pridobivaš sproti.
V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 23. Jul. 2010 14:48

^^O ful lepo od tebe! :gut:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Jul. 2010 14:57

obiskovalec napisal/-a:Jaz sem tudi varuška, moška varuška :)
Resno, "the manny" (:D)? Ful dobr! :gut:
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 23. Jul. 2010 15:17

obiskovalec napisal/-a:Jaz sem tudi varuška, moška varuška :)


o, zakon! :gut:
Let's swim to the moon .....

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]