(Počitniško) delo v tujini

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

.talia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 19. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a .talia » 05. Apr. 2009 17:21

Hejla!
Zanima me ali je katera že delala v tujini in kakšne so njene izkušnje? Bi mi katera lahko kaj priporočala? In ali menite da je to varno? Sama si namreč želim delati med počitnicami stara sem 18 in bi si rada nekaj privarčevala za študij :)
Drugače pa nimam določene specifične države, kje bi rada delala, da je le delo ok in da spoznam kakšno državo več :wink:
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 06. Apr. 2009 20:10

Loh gres sadje obirat. Al pa kelnart. Al pa cistt. Al pa hostel. Mogoce hotel. Trgovinca ksna. Ma svasta. Kam bi pa sla? Jezik(e) znas?
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 06. Apr. 2009 20:25

Jaz sem zanimam za delo v Ameriki - kakšni kampi za otroke. Sem razmišlala prek STA pa me niso kej preveč navdušil. Mi pa trenutno še manjka malo poguma, da bi sploh šla.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 07. Apr. 2009 22:30

Na te scene z otroki hodi ena moja sošolka zdej že par let in je totalno navdušena.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 08. Apr. 2009 8:08

florib. mogoče veš prek česa (agencije?) in kam? hvalaaa
.talia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 19. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a .talia » 08. Apr. 2009 12:01

Angleščina mi gre, pa tud v nemščini bi šlo :)
tile campi v ameriki pa mislim da morš bit 21, če se ne motim..
najbolj me tako ali tako vleče amerika, ampak preveč stane ali pa anglija zaradi angleščine. Najraje bi tam kar študirala sam sem že prepozna za vpis, bi morala že prejšnje leto razmišljat o tem..
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 08. Apr. 2009 21:25

http://sta-lj.com/delo-v-tujini - priporocam, da se tudi osebno zglasis v njihovi poslovalnici ce imas moznost, ti bodo vse lepo razlozili. Priporocam!
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 08. Apr. 2009 21:55

nujno morš bit študent? a obstaja kšna agnecija za to, kjer ni nujno da maš status študenta?
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 09. Apr. 2009 20:04

lakeesha napisal/-a:nujno morš bit študent? a obstaja kšna agnecija za to, kjer ni nujno da maš status študenta?
Ni nujno. V UK/IE (lahko da še kje drugje, jz vem za te 2) maš "začasna dela"(temp jobs), so sicer kot naša študentska, lahko so bolj odgovorna in za dlje časa, večkrat pa pač "priložnostna dela" kot npr. pospravljanje (v hotelih, hostlih, festivalih), kelnarjenje..
Vprašaj gugla še za "sezonska dela".

Ampak to je valda vse na lastno pest, nimaš nekih agencij/organizacij, ki posreduje, pač je tolk bolj previden treba bit in raziskat stvari..
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 09. Apr. 2009 21:09

kepka napisal/-a:http://sta-lj.com/delo-v-tujini - priporocam, da se tudi osebno zglasis v njihovi poslovalnici ce imas moznost, ti bodo vse lepo razlozili. Priporocam!


Jaz sem bila pri njih pa me sploh niso navdušili. Tako, da če bom kej si bom vse poiskala in zrihtala sama.. pri njih upam samo na pomoč pri vizi.

Au pair me ne zanima. Pač pa najraje kaj s športom, šport z otroki, vaditelj v kampu za otroke... mam že nekaj stvari ogledanih, iščem samo še pogum da se aktivno lotim izziva. :D :D
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 13. Apr. 2009 11:55

A mogoče katera ve, kje se da v tujini delat tako, da se recimo ukvarjaš z okoljem! Misilm, da se temu reče aktivist!??

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov