nevšečnosti pri privatnikih

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Živite privat?

da
4
36%
ne
4
36%
ne, vendar razmišljam o tem
3
27%
Skupaj glasov : 11

Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 30. Maj. 2009 10:51

Jz sem že vsaj 4 leta privat. In nikol še nisem imela kakšnih problemov z lastniki, pa sem imela 3. Prvo leto sem si delila dvosobno stanovanje in nikol ni bilo problemov pri tem kakšno je stanovanje, čeprav je res, da smo ga vsak teden generalno očistili. Niti ni bilo nobenih problemov glede kajenja, saj je njihov sin kadil, vendar zunaj na balkonu. Šla sem zarad višanja najemnine.
Pri drugem lastniku sploh ni bilo težav, je pa res, da sva imela s fantom prednost, ker sva nekadilca. Večina ne mara kadilcev, to zmer vprašajo. Če je bilo kaj narobe sva lastnika lahko takoj kontaktirala in so se zadeve uredile, recimo net ni delu, ker se je modem pokvaru, pa recimo pokvaru se je bojler v kuhni in ni blo problema, v enem tednu sva dobila novga,... Ker je en del pohištva enkrat odnesel, ker je bil ta del, del celotnega sklopa, je prnesu drugega. Šla sva zarad prenove hiše.
Tale zadnji lastnik, šele dva meseca je pa tud čist vredi. V hišo tedensko pride čistilka. Ni nobenih problemov no.

Nikol nisem zasledila da bi mi kdo omejeval obiske, le da bi bile zabave bolj tišje, da ne bi motili. Internet že kdaj nagaja, to se tko večkrat dogaja kje, odvisn od operaterja in to...
Glede čiščenja pač po eni strani razumem lastnike, ker pač hočejo imeti ohranjene zadeve in to, po drugi pa spet ne, ker mene samo moti, če jaz živim v umazaniji, ne pa če kdo drug. Konc koncev je tko treba vse ornk popucat ko greš iz stanovanja, če boš pa mogu ornk drgnit al pa sam mau je pa odvisen od tebe. Sam eni so pač bolj pikolovski tukaj in tko pač je. Zdej čista svinjarija je tud grozna.
Seveda pa imajo najemodajalci določene pravice, ki jih morajo lastniki upoštevat in obratno. Drugače se lahko pritožiš, seveda najprej lastniku, včasih pogovor pomaga.

Ni pa treba bit nikogar starh sam zato, ker pač sliši slabe stvari o lastnikih stanovanj, ker pač niso vsi enaki, tako kot ljudje nismo vsi enaki.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 30. Maj. 2009 20:48

Jaz imam tudi v redu najemodajalko, neka starejša gospa, ona živi v pritličju jaz in pa še ena študentka imama pa sobo v 1. nadstropju. Obiskov sicer ne mara preveč, da se zmenit da parkrat na leto kdo prespi ampak načeloma pa ljudje ne smejo hodit, ok to mi ni preveč všeč, ker saj ne bi vlačila notri tone ljudi ampak vsaj da fant kdaj pride na obisk in prespi :? Sicer je pa zelo vredu, ni se nič zmišljevala glede cene, pa zelo lepo se mi zdi da kopalnico puca kar ona sama in meni pa moji cimri prihrani kar nekaj dela.
Every rose has its thorn
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 11. Jun. 2009 17:40

Jaz pa sem se pogovarjala po telefonu z eno prijetno gospo (zaenkrat - vsaj vtis je tak :)), pri kateri bi imela svojo sobo, ki je ful lepo urejena, edino wc in kuhno bi si delile. Ima katera izkušnje z bivanjem z lastnico? Sicer je to itak različno od osebe do osebe, ampak meni je važno, da nisem recimo v 3-sobnem stanovanju s 3 študentkami, kjer ne bi mela miru, četudi bi mela svojo sobo. :?
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 11. Jun. 2009 19:01

Kot imam jaz izkušnje z prijaznimi starimi ženskami je tako, da ne dovolijo nič obiskov, večinoma povejo da kuhinja je, ampak da je samo za kakšne zajtrke, saj ne želijo, da se preveč umešavaš v njihovo življenje in tam recimo kosilo kuhaš. Tudi o kakšnem piru v hladilniku (pa ne za žurke, ampak za tko ko zapaše kdaj) lahko pozabiš... Lahko da ni tako, ali da ti tako paše, preden se zmeniš za sigurno, se natanko zmenite, kako je z obiski, uporabo kuhinje, ali lahko veliko kuhaš ali samo malo...
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 12. Jun. 2009 15:29

Ja kuhat si itak ne mislim tam, ker prvo kot prvo ne vem kaj dosti kuhat, kot drugo pa niti nimam želje, verjetno tudi ne bo volje in časa za to. :D Edino kar si bom včasih pripravljala so zajtrki, glede kosil pa bom itak na bonih. :wink: To je še najmanjši problem... Upam samo, da bo kul tako stanovat in bom včasih lahko povabla kakšno prijateljico na obisk (ali pa če bom imela fanta). :) To se pri sklenitvi najemne pogodbe dogovori kaj se sme in kaj ne, ali pa celo pogodba že zajema te stvari, ali pač?
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 12. Jun. 2009 19:45

V pogodbi se tega ne napiše, se pa dogovori, tako je po mojih izkušnjah. Glede kuhanja pa pomisli na to: obne imaš za vsak delavnik v tednu, tako da za sobote in nedelje, praznike ne dobiš bonov. Za večerje tudi ne. Če boš kdaj ostala za vikend v Lj, potem boš brez kosila... V Lj se hitro naučiš kuhati :)
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 12. Jun. 2009 22:23

No, saj kaj malega se itak vsak nauči skuhat, sploh tiste jedi, ki jih imaš rad (vsaj tako je pri meni :D). Če pa se ti kdaj ne bo dalo, pa še vedno lahko skočiš kam ven jest, po kakšen sendvič ipd. (govorim za praznike in vikende). :wink:
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 13. Jun. 2009 7:43

živet samo na bonih ni lih poceni :?
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 13. Jun. 2009 13:53

Odvisno kako za koga, kakšen strošek se nekomu zdijo boni in kako pogosto hodi jest na bone. :wink: Meni so recimo najbolj pomembni zajtrki, ker vsako jutro obvezno zajtrkujem in to si pripravim sama. Kosilo bom kombinirala bone, kdaj kaj za mimogrede za pod zob. Jaz ti težko povem, kako je živeti z lastnico, ker se nekje julija selim k njej, ampak deluje prijazna in nezahtevna, poleg tega ima prisrčno kužiko, ki mi bo sigurno omilila domotožje po moji psički. :D Drugače nimam domotožja, ampak sem srečna, da grem od doma. :wink: Je pa veliko odvisno od tega, kaj kdo zahteva oz. kakšna pravila ima nekdo. Recimo bila sem na ogledu nekega stanovanja, kjer je bil podoben primer - bivanje z lastnico (seveda lastna soba, ostalo v souporabi) in je že na začetku povedala, da lahko povabim samo najboljšo prijateljico kdaj na obisk, pa še to za kratek čas. Ta gospa, pri kateri pa sem zdaj oz. še bom, pa je rekla, da lahko pride tudi fant (če bi ga imela), kolegica ali manjša družba. Tako da mi je všeč, da se je že na začetku vse razčistilo ane. :wink: Presodi, če si takšen tip človeka, ali pa si se pripravljena prilagajat kakšni (ne)znani punci ali fantu cimru ali celo večim cimrom. Drgač če mi tuki ne bo všeč si bom pa pač našla sobo drugje ane. :wink:
Zadnjič spremenil Savannah, dne 08. Okt. 2009 9:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 13. Jun. 2009 13:58

UG84 napisal/-a:Zakaj naj bi bilo vse čisto? Ker bi bilo to moje stanovanje.

Jaz ti odsvetujem nepremicninski biznis. Mej svoje stanovanje samo zase in ga pucej 24/7 :lach:
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 13. Jun. 2009 19:55

Js pa res odsvetujem te stare gospe. Sicer je res odvisno od osebe ampak js nimam kej preveč dobre izkušnje s tem moja (zdej bivša) sošolka pa tud ne.
Js sm živela v enem (pritličnem) stanovanju še z dvema cimrama zgori je pa živela lastnica. Stara skor 80 let, sicer zlo prjazna, ampak je mela svoje fore. Večkrat je kr tko uletela dol (in to ne da bi pozvonila, ker smo mele svoj vhod) ampak kr skoz ena vrata, ki so bla povezana z njenim zgornjim stanovanjem. Pa še en tip, ki ji je parkrat na tedn hodu kej pomagat nrdit okrog hiše je meu v stanovanju v eni sobi shranjeno določeno kramo in je pol še on kr tko neki šetu okrog. Pol je mela pripombe, če je pršu tip spat k cimri, skratka skoz se je neki vmešavala. Sej drugač je bla prjazna, sam mogla bi vedet, da hočemo tud neki zasebnosti.

Kar se pa tiče sošolke, ona je mela najeto garsonjero pri eni gospe in ji je ta nasploh prepovedovala obiske oz. ji je dala vedet, da niso zaželjeni. Kurit si je mogla s pečko, pa tud radio je morala met čist potiho,da jih ni motila in tko naprej.

Tko da če se že spuščate v to, pol se more že takoj na začetku zmenit kako je z obiski pa tem, ker znajo ome včasih stvari pol mal po svoje priredit alpa določene stvari, ki so ble zmenjene ''pozabit''.
Uporabniški avatar
*Principessa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 13. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Principessa* » 13. Jun. 2009 20:52

A vas je dosti takih, ki ste se na novo preselili v stanovanje, kjer je že bilo nekaj deklet ali fantov (da se niste poznali)? Kako je kaj s tem? Se mi zdi, da je po prvem vtisu, ko si ogledaš stanovanje, težko oceniti kdo bo vredu cimer in kdo ne. :D V bistvu si želim biti na svojem, ampak v Ljubljani dobiti garsonjero pod 300 € v predelu Bežigrada je mission impossible! :? V bistvu sem ful nezahtevna, dovolj bi mi bila res majhna garsonjera - važno, da bi bila na svojem in mi ne bi bilo treba deliti kuhinje in kopalnice. Če pa bi imela v več sobnem stanovanju redoljubne cimre, ki živijo v prijetni atmosferi, a tudi razumejo, kdaj je čas za učenje, bi bilo pa super (se znam prilagodit, ni problema) in se tudi ne bi pritoževala. Problem je najti take cimre! :D
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 13. Jun. 2009 22:32

Navadno se zmeniš kako je z mirom in žuri še preden se vseliš v stanovanje, jaz sem vedno povedala da iščem mirno stanovanje brez žurov, s tem da obiski niso omejeni (kako pivo dve, a brez glasbe in v moji sobi, tko da se cimrov ne moti). Tisti, ki so iskali cimre in so bili žurerji so mi to tudi povedali, saj tudi oni ne želijo dobiti ene zatežene ženske v stanovanje, ki samo teži, da naj bodo tiho. Dobro se je pozanimati tudi o tem, kako je čiščenje organizirano, saj ponavadi tam, kjer ni urnika, higijena ni ravno na višku. Po mojih izkušnjah je stanovanj z normalnimi cimrami veliko. Tako da ne se bati, napiši si list s tvojimi željami, pojdi skozi njega na ogledu stanovanj. Prvi vtis ti velikokrat tudi veliko pove o osebi, ali je takšna, ki te ne bo pustila pri miru, je bolj samosvoja, žurira, se uči... Veliko je že razvidno iz postavitve pohištva, števila praznih oz. polnih steklenic alkohola, plakatov oz. slik na stenah,...
Uporabniški avatar
*Principessa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 13. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Principessa* » 14. Jun. 2009 7:21

Ja, to je res ja... :D V bistvu sem bila že 2x na ogledih, enkrat sem bila v stanovanju, kjer je bil totalen razsul in ko sem prišla so se mi začeli opravičevat za takšno razdejanje. V bistvu se nimajo kaj za opravičevat - če njim odgovarja takšen svinjak, me ne moti, meni je važno, da sem že na vratih vedela, da tam ne bom živela. :D Sem pa vseeno iz vljudnosti še malo ostala in jih spraševala kako drugače živijo, se razumejo med sabo, kako kaj fax pa te zadeve.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 14. Jun. 2009 7:25

no, trenutno tudi jaz začenjam iskat svojo idealno stanovanje oz. sobo, pa me zanima zakaj jih tolko piše v oglase 1-sobno stanovanje, potem pa prideš tja pa je garsonjera?? :? to mi ni jasno... saj garsonjera in 1-sobno ni isto, ali pač? ker če bi bilo, potem ne bi pisalo na različnih straneh med iskalnimi polji, da obkljukaš kaj točno iščeš in je garsonjera napisana ločeno od 1-sobnega stanovanja. lahko kdo malo razloži to? :oops:
aja, s kom pa hodite na oglede? a hodijo vaši starši sabo, da preverijo kakšno je stanovanje in se oni zmenijo z lastniki? ker se mi zdi, da če prideš sam oz. mladi sami, te ne jemljejo tako resno. :? se kr bojim, da me bodo zafrknil pri čem ali pa pri ceni.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov